26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Košičania, máte už aplikáciu City Monitor? Môžete s ňou komunikovať s mestom!

SITA SITA SITA  4.3.2014 4.3.2014  

Už niekoľko dní funguje v Košiciach nová mobilná aplikácia pre takzvané smartfóny. Aj keď je na trhu len krátko, obyvatelia východoslovenskej metropoly ju už aktívne využívajú. Prečítajte si, na čo!

Mobilná aplikácia City Monitor funguje v Košiciach len niekoľko dní, mesto zaevidovalo už niekoľko podnetov občanov. Ako informovala hovorkyňa mesta Martina Urik Viktorínová, prevažná väčšina sa týka nerešpektovania dopravného značenia, zlého parkovania, chýbajúcich poklopov na komunikáciách, či skládok odpadu. Všetky podnety sú už v štádiu riešenia.

Aktívni Košičania

„Reakcie občanov na aplikáciu dokazujú, že Košičanom nie je ich mesto ľahostajné. Aj vďaka ich podnetom dokážeme flexibilnejšie reagovať na vzniknuté situácie. Okrem urýchlenia procesu nápravy nám aplikácia umožňuje rozširovať možnosti našej vzájomnej komunikácie, čo ma teší,“ zhodnotil podnety občanov primátor Richard Raši. Pred niekoľkými dňami mesto Košice spustilo mobilnú aplikáciu City Monitor, vďaka ktorej sa Košičania môžu aktívne spolupodieľať na zlepšení života v meste. Nová aplikácia, ktorú si môže občan stiahnuť do svojho mobilného telefónu, umožňuje upozorniť samosprávu na havarijné stavy, poruchy, či iné udalosti, vyžadujúce si nápravu.

Budú ju aktualizovať

Hlásenie občana, s podrobnou kategorizáciou problému, sa po zosynchronizovaní údajov dostane priamo k príslušným odborným oddeleniam a referátom. Poskytuje presnú lokalizáciu nahlásenej poruchy, čo zabezpečí pružné reagovanie na vzniknutú situáciu. Aplikácia bude neustále aktualizovaná a v súčasnosti prichádza s novinkami. V novej verzii si môže občan vybrať, či GPS súradnice jeho hláseniam bude systém prideľovať automaticky, alebo ich bude meniť manuálne.

Spätná väzba

Táto funkcia pribudla do mobilnej aplikácie z dôvodu, že GPS moduly v telefónoch nie sú dostatočne presné (presnosť je len cca. 4 m), čo mohlo spôsobovať nesprávne lokalizovanie podnetu. Ďalším rozšírením je možnosť pridávať komentáre aj k už vyriešenému hláseniu, a tým poskytovať samospráve spätnú väzbu. V pripravovanej aktualizácii bude aj možnosť poslať hlásenie na e-mail a manuálne zoskupovanie podobných hlásení. Po zoskupení bude možné všetkým hláseniam zmeniť stav naraz, prípadne pridať komentár.

Zdroj: SITA

Foto: TASR

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow