27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

LETO 2014: Najluxusnejšie kúty sveta

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  4.8.2014 4.8.2014  

Dovolenku si treba vychutnať. Prežiť naplno a odniesť si nielen suveníry, ale predovšetkým spomienky. Zbieranie tých najkrajších okamihov zaručia predovšetkým miesta, ktoré ešte nie sú opotrebované tak ako chorvátske pobrežie. Vydajte sa s nami na tie najinšpiratívnejšie miesta na svete. Do kútov, ktoré každého cestovateľa nabijú dostatkom energie na celý rok.

 

Santorini

Patrí k tým najelitnejším destináciám sveta a pritom je od Slovenska len pár hodín letu. Cylindrický ostrov na okraji Egejského mora ponúka atmosféru, akú by ste inde na svete našli len veľmi ťažko. Biele domčeky s modrými kupolami ako nebo či more na pobreží. Santorini je miesto, kde si podávajú kľučky na hotelových izbách miliardári s celebritami. Nebudeme tvrdiť, že ide o dovolenku, kam sa dá vydať s plným kufrom paštét a sušených polievok. Vie poriadne vymiesť peňaženku. Je však aj štedré. Každý, kto ho navštívi, dostáva zážitky, na ktoré sa nezabudne ani vtedy, ak stratíte dovolenkové fotografie. Vulkanické Santoriny má totiž niekoľko naj. Je to najromantickejšie zákutie Európy, ak nie aj sveta. Zobrať sem priateľku znamená okamžite byť za pána dokonalého. Je najluxusnejšou a zároveň aj najkrajšou destináciou celého Grécka. Vírivka v izbe nie je žiadny luxus. Absolútnym highlightom ostrova je letovisko Imerovigli, ležiace dva kilometre od hlavného mesta a hotely sú tesané priamo do skaly. Chýba vám k dokonalosti už len šampanské? Obsluha je vám k dispozícii.

Bora Bora

Keď už exotika, tak poriadna. Ide o ostrov Francúzskej Polynézie v južnom Pacifiku. Vznikol vďaka sopečnému pôvodu, čo naznačuje, že je doslova ako kráter dvíhajúci sa nad priezračnú hladinu. Okolo centrálneho ostrova sa rozkladajú koralové útesy, ktoré ho uzatvárajú v tyrkysovomodrej lagúne. Je to perla Polynézie a je v podstate jedno, aký hotel a v ktorej časti ostrova si zvolíte. Personál vás bude neskutočne rozmaznávať. Ostrov je zvyknutý na maniere tých najbohatších návštevníkov, ktorí zväčša zamieria na Matira Point, najjužnejšiu časť ostrova s najkrajšími plážami sveta a rozsiahlymi lagúnami, v ktorých doslova máte pocit, že sa dotýkate prírody čerstvo po jej stvorení. Je to ako návrat do biblického raja. Preto sa každému ťažko odchádza a s radosťou sa vracia.

Rajský ostrov

Je to drobec. Len 1,5 krát 7,5 kilometra veľký, takže prevetrať na ňom športové auto je maličký problém, zato je priam stvorený na dlhé prechádzky. Je to ostrov patriaci Bahamám, pretvorený na špičkové centrum turistického ruchu. Slúži výhradne na rozmaznávanie jeho návštevníkov a preto má asi všetko, na čo si spomeniete. Od luxusných hotelov cez golfové ihriská či čisté pláže s jemným pieskom. Nie je však pre tých, ktorí túžia po pokoji a odpočinku ďaleko od civilizácie. Na rajskom ostrove to doslova žije. Najvyhľadávanejším miestom je Cabbage Beach s dĺžkou 5 kilometrov, na ktorej nájdete všetko, čo k správnej dovolenke patrí. Ostrov vystavali ako jeden veľký turistický sen, hoci kedysi bol len nehostinným pieskovým fľakom v oceáne. Je pre všetkých, ktorí milujú vodné športy, život a zábavu v tom najvyššom štýle.

Maskat

Spojené arabské emiráty sú vhodné na dovolenkovanie počas celého roka. V lete sú však otvorené turistom, ktorí si chcú vyskúšať doslova pekelnú vyhňu. Nestačia vám teploty v Egypte? Maskat je mesto, ktoré vám počas prázdnin dopraje štedré štyridsaťstupňové teploty. To však nie je všetko. Ste na území jedného z najbohatších miest na svete a už to hovorí za všetko. Na rozdiel od rozmanitého Dubaja si Maskat stále zachoval svoje pôvodné orientálne kúzlo. Až tu možno spoznať, čo skutočne znamená slovo pohoda. Je to životný štýl v Ománe. Zabudnite na dotieravých predavačov ako z iných arabských krajín okupovaných európskymi turistami. Toto je európsky duch oblečený do arabského odevu. Ide o hlavné mesto a zároveň prímorské stredisko. Zaváňa kombináciou skutočného luxusu a rozkošných pláží nasiaknutých slnkom. Maskat ale nie je iba o vylihovaní na pláži, je to aj o pamiatkach, uličkách, o sultánovom paláci aj štvrtiach Mutrah a Ruwi, ktoré sú akýmisi hlavnými tepnami mesta. V tejto krajine zažijete osobnú cestu okolo sveta. Ochutnáte z každej chuti, vône aj zážitku.

Maldivy

Miesto, ktoré si stále drží postavenie destinácie pre horných desaťtisíc. Maldivy však vedia poskytnúť aj relatívne lacnú dovolenku, ale v tom prípade sa budete cítiť ako na školskom výlete. Pre tých, ktorí neváhajú za zážitky a pôžitky utratiť pár eur navyše, sú pripravené súkromné pláže aj catering pri západe slnka v romantickej zátoke. Všetko je prispôsobené individuálnym potrebám a snom klientov, ktorí sem zavítajú. Samozrejmosťou sú aj podmorské reštaurácie. Symbolom skutočného luxusu sú atoly Ari a Malé. Nuda nehrozí napriek tomu, že tento kus prírody stále nepatrí k tým, kde hučia animátori a hudba od rána do večera. Je to najromantickejšie miesto na svete v prípade, že viete privrieť oči nad tým, koľko rupií vám z peňaženky ubudne, ak si doprajete fľašu vychladeného šampanského na pláži. Je to skutočná rozprávka pre dospelých, pretože na Maldivách nestretnete veľa dovolenkárov s nafukovačkami a malými deťmi. Taký malý, ale pomerne významný bonus ostrova, kde na vás čakajú trópy, biely piesok a skutočne svieže úsmevy pohostinných domácich.

Foto: SATUR, Shutterstock

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow