24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Lexus predstavil model LX 570 pre rok 2016

NextFuture NextFuture NextFuture  30.9.2015 30.9.2015  

Spoločnosť Lexus skĺbila luxus s možnosťami off-road vozidiel. Model LX 570 pre rok 2016 tak komfort presúva aj mimo ciest.

 

Nový Lexus skrýva aj rodinný potenciál. Ten sa ukrýva napríklad v počte miest na sedenie. Lexus LX 570 ich ponúka osem. Sedadlá sú preto, pochopiteľne, zoradené do troch radov. Ide o vlajkovú loď spoločnosti v segmente SUV. Priestoru pre osem ľudí je prispôsobená aj bezpečnosť. Automobil je vybavený systémom Standard Lexus Safety System +. Jeho súčasťou je desať airbagov. Bezpečnosť však zvyšujú aj systémy, ktoré pomáhajú vodičovi počas jazdy. Auto je vybavené systémom predchádzania kolízií (PCS) s technológiou detekcie chodcov.

Okrem toho je nový Lexus vybavený systémom jazdy v jazdných pruhoch, ktorý signalizuje vodičovi, že sa dostáva mimo jazdného pruhu. Ak sa automobil dostane z jazdného pruhu spôsobom, ktorý vyhodnotia systémy ako nebezpečný, vodič dostane audiovizuálne signály, taktiež mu začne vibrovať volant. V bezpečnostnom režime pracujú aj svetlomety. Systémy auta majú pod kontrolou používanie diaľkových svetiel. Tie sa automaticky vypnú, ak sa blíži iné auto, ktorého vodiča by mohli diaľkové svetlá oslepiť. Ďalším prvkom je systém kontroly rýchlosti v blízkosti iných automobilov. Systém vyhodnocuje rýchlosť áut vpredu a upravuje rýchlosť tak, aby šoférovi pomohol udržiavať nastavený odstup.

Vodič tohto Lexusu má k dispozícii osemvalcový pohonný agregát s objemom 5,7 litra. Tento motor ponúka výkon 383 konských síl pri 5 600 otáčkach. Auto je vybavené osemstupňovou automatickou prevodovkou. Osemstupňová prevodovka nahrádza predchádzajúcu šesťstupňovú. Toto auto poskytuje aj asistenciu pri pohýnaní sa do kopca.

Model LX 570 pre rok 2016 sa dobre cíti aj v teréne. Umožňuje to pohon všetkých štyroch kolies, vybavený systémom kontroly pohonu A-TRAC (Active Traction Control system). Tento systém pomáha pri prešmykovaní kolies a upravuje nastavenie podľa podmienok, v ktorých sa automobil práve nachádza. LX 570 je pripravený zvládať napríklad blatistý či skalnatý terén, ale aj piesok. Výrobca dodáva tento model s dvadsaťpalcovými diskami.

Lexus LX 570 tiež ponúka na výber viacero jazdných režimov. Najúspornejší je režim ECO, v rámci režimu COMFORT je prioritou čo najpohodlnejšia jazda a toto SUV ponúka aj dva športové režimy  ̶  SPORT S a SPORT S+.

Priestoru v interiéri dominuje obrazovka, ktorá má veľkosť 12,3 palca. Na nej si vodič môže zobraziť zábery z viacerých kamier, ktoré snímajú okolie auta. Vodič má tak lepší prehľad o svojom okolí, napríklad v tesných priestoroch, prípadne v teréne.

Zdroj a foto: Lexus

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow