19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Marie Diamond: Chybou je nesprávna formulácia túžob

NextFuture NextFuture NextFuture  8.11.2013 8.11.2013  

Svetoznáma koučka – Marie Diamond, ktorá dlhé roky pomáha ľuďom po celom svete transformovať sa, dosiahnuť svoje ciele a šťastie, poskytla exkluzívne interview nášmu magazínu NEXT FUTURE. Je známa aj z filmu Tajomstvo, ktorý vďaka zákonu príťažlivosti zmenil život mnohým ľuďom. Zaoberá sa tiež meditáciou, filozofiou feng šuej, ale aj kvantovou fyzikou a svojimi poznatkami sa snaží skvalitniť životy ľudí. Táto výnimočná dáma sa už po niekoľkýkrát prišla dotknúť duší ľudí aj na Slovensku.

 

V minulosti ste sa venovali úplne iným veciam ako je koučing a rozvoj osobnosti. Mali ste možno aj iné ambície. Ako ste sa dostali k práci, ktorú momentálne robíte?

Pracovala som ako právnička a projektová manažérka pre belgickú a európsku vládu, kde som mala napríklad aj možnosť spolupracovať pri legislatívnych zmenách zákonov a pod. Po nejakom čase som však nadobudla pocit, že táto oblasť sa úplne nestotožňuje s tým, ako vidím svoju budúcnosť. Nebolo to úplne to, čo som si predstavovala. Keď som mala 15 rokov, prežila som klinickú smrť a počas tohto zážitku som mala víziu, že v budúcnosti zasiahnem do životov viac ako 500 miliónov ľudí. Na začiatku som si myslela, že najlepšia cesta, ako zmeniť svet, je stať sa političkou alebo pracovať vo vláde. Na to bolo v mojej rodnej krajine, v Belgicku, najvhodnejšie práve štúdium práva. Po veľmi rýchlej kariére v tejto oblasti, som si ale uvedomila, že to nebola práve najlepšia cesta, ako sa posunúť dopredu a realizovať svojej vízie. Preto, keď som mala 30 rokov, rozhodla som sa založiť si konzultačnú spoločnosť, v ktorej som spájala biznis a právo s ďalšími mojimi záujmami, ako sú feng šuej, meditácia a spirituálny rast.

Účinkovali ste v známom filme Tajomstvo (The Secret) a sama ste vydali mnoho kníh o zákone príťažlivosti. Kedy ste sama na sebe zistili, že to „funguje“?

Prvýkrát, keď som zistila, že to „funguje”, som mala len 9 rokov. Predstavovala a vizualizovala som si môj sen o tom, ako by malo vyzerať šťastie pre mňa a moju rodinu a v priebehu troch mesiacov sa tento sen stal skutočnosťou. Moje účinkovanie vo filme Tajomstvo bolo výsledkom používania zákona príťažlivosti. Keď som sa v roku 2002 presťahovala do USA, na svoju nástenku vízií som si zavesila text, že účinkujem vo filme, ktorý uvidí a transformuje milióny ľudí na celom svete. Pod túto víziu na nástenke som postavila falošnú sošku Oscara s dátumom 2006 a s mojím menom. S týmto zámerom som o niekoľko mesiacov začala k sebe priťahovať klientov, ktorí reálne boli držitelia Oscarov. Prvým bol filmový producent. Potom v roku 2006 vyšiel film Tajomstvo a skutočne ovplyvnil milióny ľudí.

Rozvíjať osobnosť človeka sa dá rôznymi spôsobmi. Čo znamená „rozvoj osobnosti“ z vášho pohľadu?

Zámerom mojich programov nie je rozvíjať vašu osobnosť, ale rozvíjať spojenie s vaším vnútorným zdrojom múdrosti a intuície. Pochopiť vplyv vašich myšlienok, emócií a činov na to, čím ste a pomôcť vám tým k úspechu v oblasti, v ktorej pracujete. Vaše vlastné presvedčenie silno ovplyvňuje vaše výsledky a vzťahy s ľuďmi okolo vás.

Verím, že tak ako na zovňajšku, musíme na sebe pracovať aj zvnútra, aby sme zmenili svoju perspektívu. Čo sa týka nášho vnútra, prvým krokom, ktorý odporúčam, je začať každý deň meditovať. Meditácia znamená, že si doprajete čas na načúvanie svojej intuície, a na to, aby ste vo svojom živote uvideli zmenu, je potrebné trénovať. Prostredníctvom meditácie dokážete stíšiť svoje emocionálne reakcie a myseľ, a tak zlepšiť svoje mentálne nastavenie.

Ako uvádzate, meditácia a načúvanie vlastného ja je teda začiatok. Čo by ste odporučili urobiť ako ďalší krok človeku, ktorý sa rozhodol pre vlastnú transformáciu?

Každému odporúčam dopriať si čas pre seba mimo svojho každodenného života, aj keby to malo byť iba na jeden deň. Premyslite si, v akej oblasti sa túžite transformovať, či je to podnikanie, vzťahy, financie, práca, zdravie a podobne. Napíšte si na papier, čo by bolo pre vás najlepšie. Čo by ste si želali, ak by ste mali čarovný prútik a mohli mať čokoľvek. Potom by som navrhovala vybrať si prvý krok, ktorý môžete urobiť hneď, aby ste tak postupne zrealizovali konečnú víziu. Následne si vytvorte plán krokov na najbližších šesť mesiacov až rok, ktoré vás posunú odtiaľ, kde ste teraz, tam kam sa chcete dostať. Veľkou pomocou pre vás bude vyčistenie svojho bytu od vecí, ktoré už nepotrebujete, ako sú vaše staré šaty, knihy, dokumenty. Vo svojom prostredí si teda vytvoríte priestor pre nové veci, ktoré môžu vstúpiť do vášho života. Hľadajte niekoho, kto vás bude v tejto transformácii podporovať, ako kouč, mentor alebo učiteľ. Na ceste transformáciou sa tak nebudete cítiť osamelo.

V čom robia ľudia, ktorí sa rozhodnú pre zmenu a transformáciu a ktorí by radi „použili“ zákon príťažlivosti vo svoj prospech, najväčšie chyby? Prečo im to niekedy „nefunguje“?

Zákon príťažlivosti pracuje na troch úrovniach. Prvých 33 % pracuje na spirituálnej úrovni, s vyšším zdrojom, ako je napríklad Boh alebo vesmír, s ktorými sa spojíte cez modlitbu, meditáciu alebo afirmáciu. O to, čo si želáte, musíte požiadať tento vyšší zdroj. Jednou z najväčších chýb, ktoré ľudia robia, je nesprávna a nepresná formulácia ich prianí a túžob. Neodovzdajú sa tomu naplno a nedôverujú tomu, že sa to skutočne stane. Potrebné je iba požiadať, nie kontrolovať výsledok. Čím menej kontrolujete to „ako sa to stane”, o to skôr a bez námahy k vám prídu výsledky.

Druhá časť zákona príťažlivosti je prepojená s tým, ako myslíme, ako cítime a aké činy robíme pre dosiahnutie toho, po čom túžime. Chybou, ktorú ľudia často robia, je, že ak si už raz pomysleli, raz precítili „tú vec“ a urobili jeden čin, majú pocit, že je to dosť na to, aby sa želanie zrealizovalo. Musíme mať veľa myšlienok, emócií a činov vďačnosti, dokým sa to, po čom túžite zrealizuje.

Tretia časť zákona príťažlivosti je vplyv vášho prostredia. Zákon príťažlivosti sa realizuje tam, kde pracujete a žijete. Ak vaše prostredie cez obrazy, pozíciu nábytku, farby, vyjadruje niečo iné, ako to, čo si v sebe želáte, bude to blokovať výsledok zákona príťažlivosti. Napríklad, ak chcete mať viac partnerov či spolupracovníkov vo svojom biznise, ale všade okolo seba máte vyvesené obrazy samého seba namiesto fotografií s vaším tímom, klientmi alebo partnermi, tak aj keby ste si želali viac spolupráce či väčší tím, výsledok sa nedostaví. Ďalším príkladom je, že ak chcete vytvoriť viac bohatstva svojím podnikaním, a ste obklopení chaosom, čo vlastne stimuluje vaše vedomie chudoby, nebudete priťahovať hojnosť.

Ste známa kvalitnými rečníckymi vystúpeniami. Čitateľov by určite zaujímalo, ako sa na ne pripravujete?

Vždy sa pripravujem meditáciou a spojením sa so srdcami a dušou ľudí v publiku. Moja celá pozornosť smeruje k tomu, aby ľudia zo stretnutia odchádzali s tzv. „AHA“ momentom, novou múdrosťou, otvoreným srdcom a aby sami seba a iných mali radšej.

Ako zakladajúca členka TLC (Transformačná rada lídrov) a ako prezidentka ATL (Transformačná rada lídrov v Európe) sa taktiež aspoň trikrát do roka stretávam s inými transformačnými lídrami sveta, keď podporujeme jeden druhého, aby sme boli lepšími lídrami v našom odvetví.

Mierne zmeníme tému. Spomínali ste a je o vás známe, že sa zaoberáte aj filozofiou feng šuej. Čo by ste poradili ľuďom, ktorí pracujú v oblasti financií? Čo by nemalo chýbať v ich kancelárii?

Ľuďom, ktorí pracujú s financiami, by som odporučila, aby za svojím pracovným stolom sedeli tak, že budú vidieť na dvere. Ak sedíte chrbtom ku dverám, jednoduchšie strácate peniaze, keďže neviete, čo sa za vaším chrbtom deje.

Aby ste pritiahli finančnú hojnosť, umiestnite rastlinu s okrúhlymi listami do juhovýchodnej časti svojej kancelárie. Určite by som odstránila všetky obrazy s prístavmi, na ktorých sú stroskotané lode, keďže tieto lode reprezentujú, že chýba cash flow.

Ako vy osobne zo svojej pozície vnímate slovo úspech? Ako by ste definovali úspešného človeka?

Verím, že úspešní ľudia dosiahli úroveň naplnenia v štyroch oblastiach svojho života. Profesionálne robia to, čo majú najradšej a sú za to dobre platení. Sú zdraví a plní energie. Majú krásne vzťahy so svojím partnerom, deťmi, priateľmi a rodinou a doprajú si čas, aby sa o seba starali a načúvali svojmu vnútornému hlasu. Sústredia sa na vytvorenie pozitívneho vplyvu na náš svet. Uskutočňujú zmenu tým, čím sú alebo ich profesiou či podporou ich detí, priateľov alebo rodiny.

Ďakujeme za rozhovor.

Na Slovensko Marie Diamond prichádza v spolupráci s organizáciou RealWoman. Poslaním RealWoman je transformovať svet ženským potenciálom. Víziou je vybudovať celosvetovú platformu, ktorá ponúkne ľuďom na celom svete zdroje osobného rozvoja, vzdelávanie, spoluprácu, komunitu a transformáciu. V RealWoman sprevádzame, podporujeme a inšpirujeme ženy k tomu, aby prebudili, vyjadrovali a rozvíjali to, čím skutočne sú a aktivovali svoj potenciál, ktorý v spolupráci s mužmi použijú na vytvorenie harmonického a lepšieho sveta pre nás všetkých. Aktivity osobného rozvoja, ktoré pripravuje organizácia RealWoman, sú otvorené a pripravované aj pre mužov. Viac informácií na: www.realwoman.sk.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow