19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Maurícius perla indického oceánu

NextFuture NextFuture NextFuture  31.3.2013 31.3.2013  

Tento vždy zelený ostrov sa skrýva uprostred Indického oceánu. Jeho krása vás očarí na prvý pohľad. Disponuje bielymi piesočnými plážami, na ktorých sa týčia kokosové palmy a uprostred sa skrýva neznečistená príroda. Ostrov je stvorený na šport aj relax. Predstavujeme vám luxusný klenot menom Maurícius.

 

 

O ostrove

Prvý písomný záznam o objavení ostrova pochádza od arabských moreplavcov z roku 975 nášho letopočtu. V 16. storočí ostrov navštívili najskôr Portugalci, no neosídlili ho a neskôr aj Holanďania, ktorí ho pomenovali po svojom panovníkovi – princovi Mauriceovi. Návštevníkov na ostrov lákala najmä vidina vzácneho ebenového dreva. Neskôr ho kolonizovali a zmodernizovali Francúzi. Dnes má dokonale vyvinutú infraštruktúru, moderný prístav a ideálne podmienky pre turizmus. Hlavným obchodným artiklom je cukrová trstina. Pestuje sa tu tropické ovocie, ako liči, mango alebo ananás. Neminie vás tu ani exotika v rytme reggae.

Príroda a podnebie

Ostrov Maurícius sa nachádza na južnej pologuli v subtropickom podnebí. Leto je tu vtedy, keď je v Európe zima a naopak. Pokiaľ sem pricestujete počas zimných mesiacov, privíta vás horúce a vlhké podnebie. Leto sa tu začína až v novembri a najteplejšie obdobie pretrváva až do marca. Teplota vzduchu sa vtedy pohybuje okolo 30° C, no príjemne je tu počas celého roka. Zima býva suchšia a menej veterná. Výrazné zrážky v podobe monzúnov vám tu však nehrozia. Očaria vás tyrkysové lagúny, úžasný podmorský svet, pláže s jemným pieskom a palmami. Vo vnútrozemí je príroda hornatá a zalesnená. Nemusíte sa však báť žiadnych jedovatých hadov alebo pavúkov. Zažijete tu jedny z najkrajších západov slnka s vôňou tropickej exotiky.

Aktivity na ostrove

Na Mauríciu sa nachádza 6 špičkových 18 jamkových golfových ihrísk. Väčšina hotelov poskytuje zdarma vodné lyžovanie či pozemné športy, ako tenis, posilňovňa a ďalšie. Na svoje si prídu aj vyznávači prírodných krás turistiky, plávania, potápania, surfovania, či jachtingu. Vyhľadávanou atrakciou je adrenalínový rybolov, kde pri troche šťastia z oceánu vytiahnete presláveného mečúňa s názvom „Blue Martin“. Plody mora, exotické ovocie a dezert v podobe sladkej cukrovej trstiny, to všetko ponúka ostrovná kuchyňa. O zábavu sa vám postará bujarí nočný život a vždy pozitívna a pohodová melódia v štýle reggae. Maurícius si jednoducho musíte zamilovať. Je pastvou pre oči a pohladením pre dušu.


 


 

Dôvody prečo dovolenkovať na Mauríciu

  • tyrkysové more s podmorským životom a biele piesočné pláže
  • vždy zelená a exotická príroda
  • množstvo športových aktivít v podobe golfu, jachtingu, potápania atď.
  • široký výber hotelov
  • nepotrebujete žiadne špeciálne očkovania ani víza
  •  nízka kriminalita

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow