27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Maybach sa vracia, prichádza Mercedes-Maybach S-Class

NextFuture NextFuture NextFuture  5.1.2015 5.1.2015  

Milovníci luxusu svoju pozornosť obrátili na autosalón v americkom Los Angeles. Práve v meste anjelov, počas novembrovej Los Angeles Auto Show sa totiž svetovej premiéry dočkal Mercedes-Maybach S-Class. Po dlhšej odmlke sa o slovo prihlásil Mercedes-Maybach a prichádza s ponukou skutočne luxusnou. Mercedes-Maybach S-Class má viacero exkluzívnych komponentov a zaujímavých prvkov, ktoré zvyšujú zážitok z jazdy. Tieto autá sa budú vyrábať v závode v Sindelfingene, pričom množstvo prác bude ručných.

 

Automobilka sa sústreďuje aj na zákazníkov v Ázii. Svedčí o tom to, že v podstate v rovnakom čase sa toto luxusné vozidlo objavilo aj na autosalóne v Číne. Už samotné označenie vozidla hovorí jasne o tom, že vzniká na základe Mercedesu triedy S. K tomuto modelovému radu tak pribudol pozoruhodný príbuzný. V porovnaní s Mercedesom triedy S je Mercedes-Maybach S-Class o 20 centimetrov dlhší. Celkovo Mercedes-Maybach dosahuje dĺžku 5 453 milimetrov (mm) a rázvor náprav 3365 mm. Väčšia dĺžka vozidla sa odráža predovšetkým vo vyššom komforte na zadných sedadlách

Komfort pasažierov je pritom skutočne mimoriadny. Cestujúci v interiéri nájde polohovateľné sedadlá, panoramatické strešné okná, vankúše, či chladiaci box umiestnený medzi zadnými sedadlami, v ktorom nechýbajú ručne vyrábané strieborné poháre značky Robbe & Berking. Pohodlie pasažierov umocňuje aj systém zosilnenie hlasu, ktorý uľahčuje komunikáciu pasažierov vpredu s osobami na zadných sedadlách. Interiér je tiež vybavený systémom trojrozmerného zvuku od Burmester. Luxusná švajčiarska značka IWC zase vybavila prístrojovú dosku auta analógovými hodinami. Na výnimočnosti interiéru pridáva aj klimatizácia. Tá totiž celý priestor kabíny osviežuje exkluzívnou vôňou agarového dreva. Výrobca toto auto z pohľadu odhlučnenia vnútorného priestoru označuje za najtichšie auto na svete.

Mercedes-Maybach S-Class sa na trh dostane vo viacerých prevedenia na čele s verziou S 600. Túto verziu poháňa dvanásťvalcový biturbo motor s objemom 5 980 centimetrov kubických (cm3). Tento agregát dosahuje maximálny krútiaci moment 830 newtonmetrov (N.m) pri otáčkach od 1 900 otáčok za minútu (rpm). Výkon tohto motora je 390 kilowattov (kW), čo predstavuje 530 konských síl. Tento motor má kombinovanú spotrebu 11,7 litra na 100 kilometrov (l/100 km). Z nuly na sto automobil zrýchli za 5 sekúnd a dosiahne maximálnu rýchlosť 250 kilometrov za hodinu (km/h). Počas jazdy sa do ovzdušia dostane 274 gramov na kilometer (g/km) emisií oxidu uhličitého (CO2).

Verziu S 500 poháňa osemvalcový biturbo motor s objemom 4 663 cm3 a dosahuje výkon 355 kW, teda 455 konských síl. Pri otáčkach od 1800 rpm do 3500 rpm dosahuje maximálny krútiaci moment 700 N.m. Tento agregát dosahuje kombinovanú spotrebu 8,9 l/100 km a emisie 207 g/km. Z pokoja na 100 km/h sa auto s týmto motorom dostane taktiež za 5 sekúnd a maximálna rýchlosť je rovnako 250 km/h.

Mercedes-Maybach S-Class je oproti Mercedesu triedy S väčší o presne 207 milimentrov (mm). Pasažieri na zadnom sedadle ťažia z väčšej vzdialenosti medzi B-stĺpikom a C-stĺpikom. Dominantným prvkom karosérie sú výrazné horizontálne línie a výrazné chrómové obloženie  okolo okien. Eleganciu prednej maske dodáva dvojitá mriežka chladiča. V zadnej časti vozidla sú výrazné taktiež chrómové prvky a dva výfuky.

Poznávacím znamením nového Mercedes-Maybach S-Class je skutočne predovšetkým mimoriadny luxus, ktorý sa prejavuje v každom detaile tohto vozidla. Jazda v tomto aute ponúka pasažierom pocit exkluzivity a je určené predovšetkým tým, ktorí si potrpia na mimoriadny komfort.

Zdroj a foto: Daimler

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow