27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Miesto, kde obyčajné veci robia neobyčajne dobre

NextFuture NextFuture NextFuture  3.5.2016 3.5.2016  
 

Za špičkovú kvalitu vín ELESKO, ktorá zohľadňuje medzinárodné trendy v modernej výrobe vína, zodpovedali vždy
na slovo vzatí odborníci. Na slovenský trh sa vína značky ELESKO dostali v roku 2009, ale novozélandský vinár Nigel
Davies experimentoval s ich tajomstvom už o rok skôr. Využil pri tom svoje bohaté skúsenosti z pôsobenia v jednom z najväčších novozélandských vinárstiev Villa Maria.

Aktuálne sú kľúčovými osobami vinárstva agronómovia Soňa Bugáňová, Michal Faluši, vinár a „mladá krv“ vinárstva Kristián Podobek. Majstrovstvo tímu týchto skvelých ľudí dopomáha k tomu, že ELESKO si vychutnávajú nielen milovníci vín z radov bežných konzumentov, ale aj štátnici a svetoznámi umelci.Znamenitej chuti nápoja, v ktorom sa ukrýva pravda, neodolal bývalý prezident Ruskej federácie Dmitrij Medvedev, poľský prezident Bronislaw Komorowski ani bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. Z umeleckého sveta podľahol značke ELESKO svetoznámy operný spevák Ramón Vargas, spevák a herec Kevin Costner, nezameniteľný americký herec John Malkovich a mnohí ďalší. Spoločnosť ELESKO sa vždy snaží uspokojiť tie najnáročnejšie potreby zákazníka, preto sa upriamila na prívlastkové vína s chráneným označením pôvodu, s dôrazom na akostné a prívlastkové vína v prémiovom segmente.

Najmodernejšia technológia v stredoeurópskom regióne, dostatočné výrobné kapacity a skúsenosti s výrobou sú hlavnými prednosťami značky. V rámci sortimentu vie spoločnosť ponúknuť širokú škálu odrôd, či už bielych suchých, polosuchých aromatických alebo nearomatických vín, taktiež ružové vína, veľkú paletu červených vín dlhodobo vyzrievaných v drevených alebo barikových sudoch. ELESKO sa pýši nielen vlastnými vinohradmi v Malokarpatskej a Tokajskej oblasti, ale aj najmodernejším vínnym parkom v celej Strednej Európe. Jeho jedinečná stavba, navrhnutá v štýle modernej architektúry umožňuje návštevníkom okrem ochutnávania vín zažiť aj kulinárske dobrodružstvá alebo na vlastné oči vidieť celý proces vzniku vín ELESKO vďaka presklenému koridoru naprieč vinárstvom. Pri projektovaní vinárskej technológie boli použité najnovšie poznatky z oblasti výroby vína s ohľadom na tradičné postupy zretia v barikových a dubových sudoch. V areáli vinárstva sa nachádza aj galéria moderného umenia ZOYA MUSEUM. Kľúčovú časť rozsiahlej zbierky tvoria diela Andyho Warhola, počas krátkodobých výstav sa však v múzeu predstavili diela mnohých slovenských ale aj významných zahraničných autorov ako Tony Gragga ďalší.

Priestory galérie si je možné prenajať. Organizujú sa tu spoločenské podujatia, akými sú recepcie, prednášky, koncerty, módne prehliadky, svadby a pod. Spoločnosť vlastní približne 110 hektárov nových viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a 15 hektárov
v Tokajskej oblasti. V rámci Slovenska má vybudovanú vlastnú distribučnú sieť na vína z vlastnej produkcie. Tieto kapacity umožnili rozvíjať víziu a snahu o získanie nových exportných odbytíšť svojho produktu a viedli k vybudovaniu distribučnej siete v Ruskej federácii, najmä v regióne Moskva. Cieľom je, aby sa spoločnosť ELESKO stala významným slovenským dodávateľom vín do okolitých krajín v rámci Európy i sveta. Rastúci export má za úlohu zlepšiť všeobecné povedomie spotrebiteľov o kvalite vín vyrábaných na Slovensku. Prívlastkové vína značky ELESKO a ELESKO TOKAY úspešne expandujú do Hongkongu, Malajzie, Taiwanu, Vietnamu, Číny, Ruska,
Francúzska, Holandska, Fínska a Poľska. Dôležitá je však aj prezentácia vín v rámci podujatí na veľvyslanectvách Slovenskej republiky v krajinách ich pôsobnosti.

ELESKO RESTAURANT

Reštaurácia ELESKO je známa špecialitami českej a slovenskej tradičnej kuchyne. Všetky jedlá z jahňaciny a diviny sú pripravované z mäsa z nášho vlastného chovu. Počas degustácií, ktoré u nás pravidelne organizujeme majú návštevníci možnosť ochutnať rôzne druhy vín a delikates z našej produkcie. Reštaurácia ELESKO pripravuje sezónne ponuky reštaurácie, tak aby boli jedlá servírované vždy z čerstvých a aktuálne dostupných surovín.

INOVÁCIE A ÚSPECHY

Medzi inovatívne postupy značky patrí budovanie rozsiahleho portfólia produktov, ktoré dokážu oslovovať širokú cieľovú skupinu. Okrem prémiových vín vyrába ELESKO aj nealkoholické nápoje z hrozna (mušty, sýtené hroznové nápoje), prekvasené mušty s nízkym obsahom alkoholu, tzv. nízko-alkoholické tiché vína, šumivé vína, tiché vína a destiláty. Každoročne získavajú vína značky ELESKO desiatky ocenení zo Slovenska i z celého sveta. V minulom roku bola najúspešnejšia účasť na medzinárodnej súťaži AWC VIENNA, ktorá je najväčšia oficiálne uznaná súťaž na svete, odkiaľ si odniesli skvelých 8 ocenení od zlatej po striebornú medailu. Už tento rok sa plánujeme prihlásiť do viacerých súťaží, pretože vína ročníka 2015 budú obzvlášť kvalitné.

Zdroje a foto: ELESKO

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow