26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Minerálne vody z Talianska

NextFuture NextFuture NextFuture  9.4.2014 9.4.2014  

Chuť skvelého jedla dokáže doplniť nielen vhodne zvolené víno, ale aj zaujímavá minerálna voda. Takou sú bezpochyby aj svetoznáme talianske vody San Pellegrino a Acqua Panna.

Patria medzi svetovú špičku v oblasti minerálnych vôd a sú neoddeliteľnou súčasťou vysokej gastronómie. Ich nezameniteľná a špecifická chuť je daná bohatým a vyváženým obsahom minerálnych látok, ako aj miestom pôvodu. San Pellegrino a Acqua Panna nájdete na najvyberanejších stoloch sveta, v TOP reštauráciách a hoteloch. Značky reprezentuje aj nezameniteľná etiketa, pod ktorou sa skrýva história a dedičstvo už od roku 1899.

Acqua Panna a San Pellegrino reprezentujú taliansky životný štýl, ktorý sa spája s kuli­nárskym majstrovstvom i pôžitkom z dobrého vína. Gur­máni z Apeninského polostrova totiž vedia, že voda vý­razne ovplyvní chute na jazyku. Jej výber preto netreba podceňovať. Pod hlavičkou Acqua Panna a San Pellegri­no dokonca vznikol rozsiahly výskum, takzvaný Water Codex, ktorý sa snaží odhaliť jemné nuansy pri kombino­vaní chute vody, jedla a vína. Projekt si zobral pod patro­nát Giuseppe Vaccarini, jeden z najlepších svetovo uzná­vaných somelierov.

San Pellegrino  oceňoval už Leonardo da Vinci

Často je označovaná ako „šampanské medzi minerálnymi vodami“. Vyviera z termálneho prameňa s teplotou 27°C na úpätí horského masívu v Dolomitoch, čnejúceho sa nad riekou Brembo v talianskych Alpách. Preteká vulkanickými a vápencovými horninami, čo ju obohacuje o minerálne soli. Obsahuje prirodzený oxid uhličitý a minerály dôležité pre ľudský organizmus, ako vápnik, fluór, dusík, horčík, draslík, kremík, sodík a tiež stroncium, ale nie v jeho rádioaktívnej podobe. Jedným z jej prvých priaznivcov bol Leonardo da Vinci a dodnes sa spája s výnimočnými osobnosťami a udalosťami nielen gastronomického sveta. Od roku 2007 je San Pellegrino hlavným sponzorom prestížneho rebríčka najlepších reštaurácií sveta World’s 50 Best Restaurant Awards.

Acqua Panna učarovala i Mediciovcom

Priezračná Acqua Panna sa môže pochváliť neuveriteľne dlhou históriou, ktorá siaha až do obdobia Rímskej ríše. Pochádza z prameňa v Toskánsku, ktorý vyviera vo výške 900 m, v niekdajšom sídle najmocnejšej šľachtickej rodiny Mediciovcov, známych najmä pre svoj luxusný a bujarý život. Práve oni údajne ako prví využívali prameň tejto vody.

Acqua Panna je nesýtená, jemná minerálna voda s lahodnou chuťou. Patrí k slabo mineralizovaným vodám a práve vďaka vyváženej skladbe minerálnych látok pôsobí priaznivo na zdravie človeka.

Vhodne doplní a podporí pokojnú atmosféru večere s lahodnými a menej chuťovo výraznými jedlami a harmonickými vínami.

Obe minerálne vody sú mimoriadne vhodné k pokrmom v gastronómii, ako aj ku kvalitným vínam. Navyše sú to výnimočné produkty, ktoré podporia imidž samotnej reštaurácie.

Výhradný dovozca pre Slovensko:  www.kon-rad.sk.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow