6. august 2020. Jozefína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Móda inšpirovaná oceánom

Lucia Mandincová Lucia Mandincová Lucia Mandincová  12.8.2013 12.8.2013  

Fenomén „navy look“ obľubujú ľudia už celé stáročia. Móda inšpirovaná slaným vetrom, slnečnou riviérou, a najmä modrou farbou mora, zaujala nejedného návrhára. Napríklad Jean Paul Gaultier bol svojím námorníckym tričkom povestný. Svojou plážovou kolekciou v Benátkach zažiarila aj charizmatická Coco Chanel. Námornícky štýl tak neopustila elegancia. Rozdiel medzi skutočnou jachtárskou módou a moderným námorníckym trendom je však vo funkčnosti.

 

Ako sa to celé začalo

Pri pohľade na morskú hladinu vás pohltí hlboká a tajomná modrá. Logicky sa táto farba stala aj symbolom námorníkov. Námornícka uniforma z minulého tisícročia sa skladala z modrého saka a bielej košele. Neskôr sa začali objavovať chutné chlapčenské modely s voľnou halenou s pásikmi a široké nohavice. Netrvalo dlho a ulice Paríža a Londýna zaplavili dámy v tmavomodrých modeloch. Námornícka móda sa dodnes teší neutíchajúcej obľube a každým rokom nadšene víta príchod slnečných letných dní. Je stále prítomná nielen na palube jácht a v nablýskaných prístavoch, ale aj v uliciach veľkomiest.

Jachtárska móda

Elegancia a prestíž vrcholového jachtárskeho športu sa pretavila aj do jachtárskych odevov. S prirodzeným vznikom jachtárskych klubov začali pre radosť nadšencov jácht vznikať aj špecializované módne značky. Ich spoločným menovateľom je funkčnosť a praktickosť. Predsa len, nikdy si nemôžete byť istý aké počasie k vám prinesú vetry z oceánu. Napriek tomu tieto značky nezaostávajú v luxuse a štýle. Jachting nie je len šport, je to vášeň. Oddanosť značke aj mimo paluby je preto znakom vernosti tomuto exkluzívnemu životnému štýlu.

Námornícky štýl

Pásiky, pásiky a všade len pásiky. Štýlová letná móda sa nezaobíde bez námorníckych motívov. Ak chcete ísť bok po boku s námorníckym štýlom a trendmi, oživte svoj šatník modrým sakom, pruhovaným tričkom, vzorovanými šatkami či bielymi balerínami. Nemusíte byť námorníkom od hlavy až po päty. Postačí vkusný detail a z obyčajného modelu vykúzlite moderný a estetický skvost. Ostáva už len usadiť sa k pobrežiu a vychutnať si letnú pohodu.

Foto: MARINEstore, Lucia Mandincová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow