19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na vlnách

NextFuture NextFuture NextFuture  12.8.2013 12.8.2013  

Už ste to skúšali? To, keď Vám vietor fúka do vlasov a slnko svieti do očí a Vy unikáte pred všednými starosťami. Kormidlujete ďaleko od pevniny. Na jachte.

 

Prenesme sa napríklad do USA, priamo do prístavu v mestečku Montauk na Long Islande, miesta tak symbolického pre americkú smotánku. Presne tá holdovala jachtingu a trávila na mori dlhé dni, týždne, či mesiace. Jachting bol pôvodne športovou disciplínou (dokonca najstaršou dodnes existujúcou športovou súťažou na svete), ale pre jeho pôvab si ho veľmi rýchlo obľúbili „nešportovci“ a urobili z neho svoj životný štýl. Presne to šlo ruka v ruke s výbavou a oblečením, ktoré na plavbu loďou nosili. Boli samozrejme inšpirovaní prvkami od svojich „športových“ kolegov, čo znamenalo povoskované materiály, v prípade, že sa zdvihne vietor, alebo naopak vzdušné a ľahké látky pri horúcom počasí. Dnes nájdeme širokú škálu výbavy pre milovníkov jachtingu, či už aktívnych, alebo pasívnych. Jednou zo značiek ponúkajúcich štýlové oblečenie jachtárom, ale aj „fajnšmekrom“, ktorí len chcú aby im jachting niečo pripomínalo, je značka amerického pôvodu - GANT. Tá je už od svojho vzniku v meste New Haven (Connecticute, USA) úzko spätá s témou jachting a v každej kolekcii sa jej venuje aspoň čiastočne. V kolekcii nájdete napríklad námornícku modrú povoskovanú bundu, či žltú vetrovku s nápisom, ktorá je zároveň funkčným odevom a ochráni aj pred nepriaznivým počasím na vode. Ikonické je ale aj klasické biele tričko s modrými prúžkami, ktoré symbolizuje odev námorníkov a je skôr štýlovým doplnením celého jachtárskeho outfitu, alebo biela košeľa s vyšívanými vlajkami ako odkaz na vlajky lodí jachtárskych tímov.

Keď už sa rozhodnete prenajať si jachtu na týždeň v zahraničí, stať sa členom jachtárskeho klubu priamo u nás na Slovensku, alebo len tak sa obliecť v námorníckom štýle (ktorý snáď nikdy nevyjde z módy), dajte sa do toho naplno a štýlovo.

Zdroj a foto: GANT

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow