25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

NÁDHERNÉ GESTO – BEH PRE nadáciu EURO DEŤOM n. f.

NextFuture NextFuture NextFuture  29.11.2016 29.11.2016  

Že je beh zdravý, vieme asi všetci. Má naozaj mnoho pozitívnych účinkov pre zdravie človeka a pomáha aj pri zlepšení kondície. Ešte úžasnejšie je behať nielen pre svoje zdravie, ale zároveň behom pomôcť aj chorým deťom, ktoré, žiaľ, behať nedokážu.

 

Celá akcia vznikla na konferencii spoločnosti BROKER SERVICE GROUP, kde sa okrem iného spomenula aj téma dôležitosti fyzického zdravia človeka. Jeden zo zúčastnených hypotekárnych špecialistov navrhol, aby kolegovia zo spomínanej spoločnosti začali spolu behávať kvôli posilneniu svojho fyzického zdravia. Aby sa vedeli vzájomne povzbudzovať, a aby mohli sledovať, kto a koľko odbehol, stiahli si všetci rovnakú aplikáciu, v ktorej sa medzi sebou delili o svoje výkony, čo pre nich bolo veľmi motivujúce.


Práve tu vznikol aj ďalší nápad, že za každý odbehnutý kilometer vloží jednotlivec do pokladničky 1 euro. Vyzbierané eurá sa nakoniec venujú nadácii Euro deťom n. f. Kolegovia z hypotekárneho centra BROKER SERVICE GROUP tak budú behať nielen pre svoje zdravie, ale pomôžu aj tým, ktorí to najviac potrebujú. Skupinu spolupracovníkov to ešte viac motivovalo a všetci spoločne sa rozhodli prijať túto výzvu. V priebehu jedného mesiaca sa im podarilo odbehnúť takmer 1 000 kilometrov.

Vďaka tejto akcii sa podarilo spoločne vyzbierať sumu vo výške 990 eur. Celý výťažok sa správna rada Euro deťom n. f. rozhodla darovať triapolročnému Šimonkovi Henčekovi zo Spišskej Novej Vsi, ktorý bojuje s detskou mozgovou obrnou, lisencefáliou a epilepsiou. Šimonka sme osobne navštívili a oznámili mu radostnú novinu. Vďaka šľachetnému gestu spoločnosti BSG bude môcť absolvovať špeciálne terapie, rehabilitácie a masáže, zakúpiť si potrebné lieky i špeciálnu stravu, na ktorú je vzhľadom na svoj zdravotný stav odkázaný.

ĎAKUJEME všetkým zúčastneným zo spoločnosti BROKER SERVICE GROUP za úžasný nápad, odhodlanie a veľké srdce.

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Euro deťom n. f.

Martina Jančovičová

správkyňa fondu Euro deťom n. f.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow