31. október 2020. Aurélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najhorúcejšie svadobné trendy roka 2016

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  29.6.2016 29.6.2016  

Svadba patrí k najstarším slávnostiam ľudského spoločenstva, ale jej trendy, zvyky aj obyčaje sa z roka na rok menia. V tomto roku dominuje originalita a individualizmus. Tradícia sa prispôsobila moderným požiadavkám doby.

 

Ide o zážitok

Svadby sa budú v tomto roku viac orientovať na chute konkrétnej dvojice. Preto nie je nič nezvyčajné vytvoriť svadbu ako tematický večierok, podobný tým, ktoré sa odohrávajú na fašiangy. Aj sem sa dá vtesnať romantika, zábava a príjemná atmosféra. Túžba po osobitosti sa naštartovala únikom od konvencií do trópov, kde si dvojica povedala svoje áno často aj bez rodičov a blízkych priateľov. Sobáš na exotickej dovolenke je stále vyhľadávaným trendom, no rovnako sa popri tom vracia aj tradičný duch svadobnej hostiny, ale úplne v inom znení ako ho poznali minulé generácie. Svadba sa stáva už viac eventom ako rodinnou oslavou.

Zlatá je v kurze

Svadobná expertka Alison Laesser-Kecková odporúča napriek osobitým prvkom aranžovania staviť na zlatú farbu. Tá bude trendy a veľmi pekne celú slávnosť prežiari. Zlatá má nesmiernu výhodu, pretože vždy pôsobí noblesne. Bez ohľadu na to, či budete mať hostinu na zámku, alebo v záhrade a sedieť sa bude na stoličkách z dreveného masívu.

Vintage stále nie je out

Starobylejší dizajn ostáva hrať prím aj v tomto roku. Nejde však výslovne o starožitnosti, ale o akýsi návrat v čase. Eventová dizajnérka Trish Stevensová z Los Angeles, ako zaujímavú hodnotí požiadavku preniesť svadobnú hostinu do prvej polovice dvadsiateho storočia na francúzskom predmestí. Svadbu teda dozdobia pouličné lampy, lampióny a piesne Édit Piaf namiesto ľudových songov. Tematické svadobné zážitky sú veľmi vyhľadávanými a Trish dodáva, že aktuálne je trendom medzi mladými vidiecky štýl, preto sa priestory svadobnej hostiny menia napríklad na stodoly. Netradičné, odvážne, ale moderné.

Okrúhle stoly miznú

Sedenie v sále po skupinkách za okrúhlym stolom ustupuje do úzadia hostinám, kde sa všetci stanú jednou rodinou. Zatiaľ čo mnoho stolíkov vzbudzovalo dojem konferenčnej miestnosti, veľké tabule pre čo najväčší počet hostí sú správnou voľbou, ak plánujete modernú svadbu, na ktorej sa hostia, známi aj kamaráti budú cítiť ako jedna veľká rodina.

Kvetinová výzdoba

Jedna z najdôležitejších súčastí, ktoré robia svadbu svadbou. Dalo by sa povedať, že bez svadobnej kytice neexistuje žiadna nevesta. Ako teda ladiť kvietky, aby pôsobili moderne aj v tomto roku? Hoci stále nič nepokazia ani lúčne kvety, štandardy tu prestávajú platiť. Svadobné kytice aj výzdoba uprednostňujú obľúbené kvety mladomanželov. Rôznofarebné nie sú zlé, ale veľmi dobre pôsobia aj kombinácie kvetov tón v tóne. Výzdoba prechádza od čistých kvetov aj k dekorovaniu plodmi, malým ovocím či kávovými zrnkami, drobnými mesiačikmi sušených citrusov či kúskov exotického ovocia. Pri svadbe v exteriéri môže byť zdobenie doplnené o črepníkové stromčeky, kvety či kríčkové ruže.

Nejednotnosť je v kurze

Netreba sa obávať ani experimentov.  Svadobné stoly vôbec nemusia mať rovnakú výzdobu či kvetinové aranžmány. Uniformita ustupuje kombinácii, ako dizajnovej, tak aj príbehovej. Skladať jednotlivé stoly podľa istého kľúča vzbudí záujem a omnoho viac zaujme, ako všetko rovnaké, s bielym obrusom a vázou uprostred.

Pozvánky v kovovom štýle

Svadba sa začína dávno pred tým, ako si mladomanželia povedia svoje áno. Do tejto predprípravnej časti patria aj svadobné oznámenia a pozvánky. Ak premýšľate, kam smerovať tento rok vizuál, určite vyskúšajte metalické motívy, trblietky a lesklé papiere. Najžiadanejšie kovové odtiene 2016 sú však v teplých farbách ružovej zlatej alebo medenej. Zaujímavým prvkom je aj grafika oznámení, kde sa pokojne dá kombinovať aj viacero písiem, a podčiarkuje sa tak osobitosť pozvánky. Pridajte aj obrázky, ktoré dokážu navnadiť aj na samotnú atmosféru nadchádzajúcej svadby. Vlastné monogramy sa vracajú do módy ako rodinný erb. Sú páry, ktoré dokonca s dizajnérmi pracujú na vytvorení vlastnej osobitej pečiatky. Určite to nie je zlá investícia, veď monogram spoločnej lásky môže ozdobovať omnoho viac vecí ako len svadobné oznámenie.

Chuťový zážitok

Čoraz viac svadieb sa uzatvára medzi rôznymi národnosťami. To dnes ovplyvňuje aj zloženie nápojového a jedálneho lístka. Nie je nič nezvyčajné, ak sa tradičné pokrmy vymenia za národné jedlá. Je to takpovediac aj povinná jazda, ak sa na svadbe stretnú rodiny z iných krajín. Ochutnať národné dobroty z cudziny je obohatením svadby aj v roku 2016. No ak ste aj rýdzi Slováci, spestrením môže byť napríklad jedlo, pri ktorom ste sa spoznali, ktoré ste jedli na prvej ceste za hranice, alebo na ktoré máte výnimočné spomienky. Tradičný slepačí vývar a rezeň nemusia byť normou. Čo sa týka svadobných tort, po ére fondánov a marcipánov prichádza opäť doba zdobených krémov. No zabudnite na umelé sladidlá, lídrom je poctivý maslový krém a skutočné suroviny. Veď svadba by mala byť len raz za život.

Hudba je predovšetkým živá

V roku 2016 sa už definitívne vyriešila dilema, či sa na svadbu hodí DJ, alebo živá kapela. Riešením sú obe telesá. DJ-a je dobré angažovať v rámci voľnej zábavy, ale živá kapela je skvelým doplnkom počas večere, alebo ako kulisa k voľnej zábave. Je to predsa svadba a ticho nie je želané.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow