28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najlepšie nákupné destinácie na svete

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  5.7.2016 5.7.2016  

Radosť zo žiadneho výpredaja v slovenských nákupných centrách sa nemôže rovnať ošiaľu, ktorý zažijú nákupní maniaci v celosvetovo vychýrených centrách nakupovania. Mestá priam stvorené na dokonalý nákup ponúkajú viac ako iba akciové ceny.

 

Dubaj

V metropole Spojených arabských emirátov je všetkého dostatok. Dubaj je síce známy svojím luxusom a módnymi výstrelkami, no nakúpiť sa dá aj výhodne. Nájdete na veciach aj cenovky, ktoré sa do bežnej „slovenskej“ kalkulačky nevmestia, ale sú tu výpredaje, vďaka ktorým dostanete kvalitné veci takpovediac za babku. Dubaj má niekoľko desiatok mamutích nákupných centier a nespočetné množstvo bazárov. Hlavným stánkom šopaholikov je však Dubaj Mall s počtom obchodov ďaleko presahujúcich tisícku. Je to miesto, kde sa dá stráviť celá letná dovolenka. Šialený nákupný festival prebieha síce od polovice januára do polovice februára, ale nájsť dobré kúsky za dobré ceny sa tu dá počas celého roka.

New York

Nie je nič nezvyčajné zamieriť na nákupy za oceán. Dôvod? Kúpite vecičky, ktoré na Slovensko dorazia tak o pol roka až rok (ak vôbec...) a dokonca za zlomok ceny. Samozrejme, že treba vyňuchať dobrú akciu, ale práve na tie majú rodení šopaholici už vycvičený nos. Nie je možné vynechať prechádzku po Piatej Avenue, kde si musíte aspoň popásť oči. Na jednom mieste tu nájdete najluxusnejšie značky z celého sveta aj s patričnými cenami. Ak to však vezmete v zmysle hesla carpe diem a doprajete si aspoň jeden luxusný kúsok priamo z New Yorku, ste tu správne. Ak si chcete užiť skutočné nákupné hody a nepremrhať aj posledný dolár, zájdite do obchodného domu Century 21. Luxusné značky tu dostanete aj so zľavami a napríklad, ak máte šťastie, módne centrum Marshall´s ponúka štýlové a luxusné značky za ceny, ktoré sa vyrovnajú našim čínskym obchodom. Aj preto sa do New Yorku chodí vždy s jedným kufrom prázdnym.

Tokio

Zmes kultúr, štýlov aj národov. To dáva zelenú tým najlepším nákupom. Na jednom mieste sa tu stretávajú majstri módy Východu aj Západu. Obrovské nákupné centrum stojí vo štvrti Shinjuku. Je to taká Piata Avenue Japonska. Centrum Kitt má skvelú architektúru a viac ako stovku butikov. Jednou z povinných jázd je v Japonsku návšteva časti Ginza. Ide o to najluxusnejšie stredisko, aké sa dá na svete nájsť. Stojí za prechádzku viac ako za reálne nákupy. Sú tu návrhári, ktorí majú ceny také vysoké, že si ich môže dovoliť len japonská „šľachta“, ale pokochať sa môže každý. V nákupnom centre Istean nájdete koncentráciu značiek od Chanel až po Louis Vuitton. Patrí k top obchodným domom na svete.

Miláno

Európske hlavné mesto módy je sídlom najluxusnejších módnych domov, ktoré tu predstavujú svoje najnovšie kolekcie. Versace či Armani, všetci sú tu doma. Dajú sa tu kúpiť kožené topánky na mieru a obleky šité na želanie sú skôr už samozrejmosťou. Nie je luxusná značka, ktorá by tu nemala svoj obchod. Ten pravý nákupný raj sa však začína v Galleria Vittorio Emanuele II. Toto miesto patrí k najstarším strediskám módy a chýrnym nákupným stánkom. Miláno sa síce nedá porovnávať veľkosťou s metropolami ako Tokio, ale na koncentráciu tých najlepších značiek Galleria Vittorio Emanuele II bohato stačí. Aj tak sa tu dajú minúť peniaze aj na dve generácie dopredu.

Moskva

Po páde socializmu ju zatienili západné destinácie. No táto stará dáma Východu má stále čo ponúknuť. Hoci ide o východ, má k dispozícii dokonalý luxus. Je to miesto, kde nakupujú ruskí oligarchovia aj politici, tomu zodpovedá ponuka aj ceny. Dnes patrí Moskva k najobľúbenejších adresám nákupov pre všetkých, ktorí nemajú hlboko do vrecka. Mestu robia promo na sociálnych sieťach aj postavy Lena Perminova, Miroslava Duma a Anya Ziourova, ktoré mesto prezentujú ako epicentrum dokonalého nákupného zážitku. Na Červenom námestí sa pýtajte na GUM, Gasudarstvennyj Universaľnyj Magazin, ktorý je najväčším obchodným domom v Rusku a patrí aj k najväčším na svete. Oproti je Kremeľ a Leninovo mauzóleum, ale správneho nákupného maniaka nezaujímajú suveníry, ale skutočné módne skvosty, ktorými je GUM preplnený.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow