28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najromantickejšie miesta pre zamilovaných

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  29.5.2015 29.5.2015  

Romantický večer sa dá prežiť aj v obývačke alebo v spálni. Lenže sú aj miesta, kde láska dvoch ľudí doslova rozkvitne. Ak chcete zárodok nehy premeniť na voňavú kvitnúcu ružu lásky, vyberte sa do sveta a spoznávajte kúty krajiny, kde budete mať z neznámych príčin k sebe akosi bližšie.

 

Bali – láska požehnaná šamonom

Ak vám neprekáža sedemhodinový časový posun a dvadsať hodín letu, ste ideálni kandidáti, aby ste si zašli do Indonézie, na ostrov, ktorý je pretkaný mystikou až tak, že sa nazýva ostrovom bohov. Ako jedna z mála častí Indonézie je Bali hinduistické a ide o skutočný stret s iným svetom a inou formou lásky. Bali, to je čarokrásna exotika, tropický raj, kde teplota málokedy klesne pod 28 stupňov. Je romantický aj preto, že tu prakticky nehrozia žiadne „jedovaté nehody“. Nežijú tu jedovaté hady ani chrobáky. Je to eden, kde sa dá pozorovať západ slnka a pri jeho východe cvičiť joga. Bali je sopečný ostrov a mladí ľudia, ktorí tu strávili svoje medové týždne, hovoria, že dvojicu, ktorá raz spoločne absolvuje Bali, už nikdy nič nerozdelí. Koniec koncov, stále máte možnosť navštíviť známeho šamana z filmu Jedz, modli sa a miluj, Ketuta Lijera, ktorý požehná vašej láske, a cítiť sa skutočne ako postava z romantickej knihy či filmu.

„Bali je sopečný ostrov a mladí ľudia, ktorí tu strávili svoje medové týždne, hovoria, že dvojicu, ktorá raz spoločne absolvuje Bali, už nikdy nič nerozdelí.“

Buenos Aires – mesto vášnivého tanga

Argentínske mesto ponúka všetko, čo zamilovaná dvojica potrebuje. Ulice plné kaviarní, parkov. Ide o veľké mesto, takže si užijete aj pestrú nákupnú horúčku. Ponuka kvalitných reštaurácií je široká, jedlo vynikajúce a rodisko argentínskeho tanga, najvášnivejšieho tanečného štýlu, má iskrivú atmosféru, z ktorej ženám červenejú líčka. S ružou v zuboch prekvapte svoju drahú v niektorom z príjemných hotelov a zatancujte si pod nebom posiatom hviezdami alebo v najznámejšom bare Rojo Tango, kabarete, ktorý svojou nestrojenosťou a dekadentnou atmosférou ďaleko presahuje hranice francúzskeho Moulin Rouge.

Benátky – mesto gondolierov a uličiek pre milencov

Mesto mostov, uličiek, gondol a spievajúcich gondolierov. Benátky sú typickým miestom pre romantické dvojice a v ich úzkych uliciach to priam zvádza k bozkávaniu sa a nociam plných milostných hier. Nie je to náhoda. Atmosféra mesta, ktoré je dnes síce jedným z kresťanských symbolov, čerpá zo svojej histórie, keď bolo centrom lásky a erotiky. Z priečelí chrámov mávali na moreplavcov krásne kňažné lásky. Čaro lásky je s týmto územím rozhodne previazané. Bozkávať sa pod niektorým z mostov, podvečer, keď sa od hladiny kanálov odrážajú zlatisté lúče slnka, sa v tejto podobe nedá zažiť nikde inde.

Fez s príchuťou orientu

Maroko je krajina, kde úraduje moslimská kultúra, a tak ženy majú mierne rezervovaný prístup. Lenže je tu jedno „ALE“, ktoré z tohto mesta dokázalo spraviť záhradu romantiky. Na rozdiel od Marrákeša nie je Fez taký hlučný a je prijateľný pre západných turistov, ktorí majú radi atmosféru orientu, ale nechcú sa zriecť výdobytkov západnej civilizácie. Pobozkajte sa pod bránou mesta Fez, alebo sa ruka v ruke prejdite časťou Fes El Bali, ktorá je zapísaná v kultúrnom dedičstve UNESCO. Všade nájdete mramor, vôňu korenia, exotické kvety a unikátnu architektúru. Fez je bezpečné miesto aj po zotmení a hľadieť si do očí v orientálnej kaviarni a spoločne sa deliť o vodnú fajku, je romantická chvíľa, ktorá vás prenesie do rozprávky Tisíc a jednej noci.

„Fez je bezpečné miesto aj po zotmení a hľadieť si do očí v orientálnej kaviarni a spoločne sa deliť o vodnú fajku, je romantická chvíľa, ktorá vás prenesie do rozprávky Tisíc a jednej noci.“

San Sebastian – útočisko zamilovaných

Španielske mesto zamilovaných. Zažijete tu iné Španielsko ako v uponáhľanej Barcelone či na „sardinkovej“ pláži Costa Brava. San Sebastian je útočisko párikov, ktoré sa chcú odstrihnúť od sveta, aby si mohli dovoliť to najlepšie. Ochutnávať vlastnú lásku a k nej niečo navyše. Tým, čím si vás získa, sú malebné úzke uličky a romantické plážové zákutia, kde nájdete pokoj a nikto vás nebude rušiť. Je to ďalší dôvod, prečo sem zavítať s polovičkou a kresliť si srdiečka do piesku. San Sebastian má aj múzeá, akváriá, kvalitné reštaurácie. Určite ale nevynechajte prechádzku po moste Kursaal a záhrady paláca Miramar z 19. storočia. V júli sa tu pravidelne koná nevšedný džezový festival pouličných hudobníkov a kapiel, ktorí spríjemňujú prechádzky pod svetlom pouličných lámp a hviezd. Keď začnú spievať sladké serenády, každá žena má husiu kožu na rukách aj krku. Je to miesto, kde amor  triafa svoje šípy priamo do srdca.

Viedeň – štýlový a romantický večer

Len pár kilometrov od Bratislavy a môžete zažiť atmosféru, ktorá vás pohltí. Predstavenia viedenskej opery vedia zaručene priviesť do vytrženia každú ženu. Prechádzka uličkami, v ktorých hľadal inšpiráciu samotný Mozart, by mohla byť skvelým pokračovaním romantického večera vo Viedni.

Originálna Sacherova torta sa neodmieta ani v prípade, že držíte líniu. Viedeň je hojne navštevovaným miestom, ale ak chcete skutočnú atmosféru lásky, kráčajte po vlastnej osi. Nechajte sa zviesť jej pohostinnosťou a nepočítajte, koľko stojí pivo na hlavnom bulvári. Jednoducho si užite pocit, že ste v meste kráľov so svojím princom alebo princeznou.

„ Jednoducho si užite pocit, že ste v meste kráľov so svojím princom alebo princeznou.“

Verona – mesto Rómea a Júlie

Kde inde by sme sa mali pokúšať zažiť lásku, ak nie v rodisku slávneho príbehu Rómea a Júlie. Verona je mesto, kde sa odohrával najznámejší romantický príbeh všetkých čias. Rodný dom Capuletovcov zo 14. storočia je obsypaný vyznaniami, láskyplnými odkazmi a túžbou, nech láska dvoch ľudí, ktorí sa tu pobozkajú, má do konca života príchuť romantiky. Nájdete tu aj také zaujímavé miesta ako Múzeum vtákov, Napoleonove múzeum, Múzeum vína, olív, paleontológie, botaniky, rybárstva, kde sa jednoducho nedá chodiť samostatne, ale len s milovanou osobou ruka v ruke. Keďže mesto už samo o sebe pochopilo turistickú atraktivitu lásky, všade nájdete mnoho romantických zákutí, kaviarní a vysrdiečkovaných suvenírov. 

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow