13. august 2020. Ľubomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Najsilnejší Cadillac histórie má označenie 2016 CTS-V

NextFuture NextFuture NextFuture  18.2.2015 18.2.2015  

Sám výrobca hovorí, že s týmto modelom prichádza nová generácia entuziazmu. Tento model sa na americký trh dostane koncom leta 2015, európsky trh si bude musieť na nový Cadillac počkať do jari 2016.

 

Automobilka Cadillac si vylepší osobný rekord v „disciplíne“ sila motora. Novým šampiónom značky v tejto oblasti bude model 2016 CTS-V. Ide o tretiu generáciu športových sedanov modelového radu V. Cadillac, o ktorom sám výrobca hovorí, že s ním prichádza aj nová generácia entuziazmu, sa na európsky trh dostane až o rok.

Titul najsilnejšieho Cadillacu pre model 2016 CTS-V vybojoval preplňovaný osemvalec s objemom 6,2 litra. Tento pohonný agregát ponúka výkon 640 konských síl, čo predstavuje 477 kilowattov (kW). Pri 3 600 otáčkach za minútu je maximálny krútiaci moment 855 newtonmetrov (Nm). Tento motor umožňuje novému Cadillacu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 200 míľ za hodinu (mph), čo predstavuje 320 kilometrov za hodinu (km/h). Z nuly na 60 mph (96,6 km/h) sa tento automobil dostane za 3,7 sekundy. Naopak, spomalenie má na starosti brzdový systém Brembo. Vozidlo je vybavené osemstupňovou automatickou prevodovkou s označením 8L90.

Dĺžka tohto vozidla presahuje päť metrov, keďže toto auto je dlhé 5 021 milimetrov (mm). Jeho šírka je 1 833 milimetrov a výška 1 454 mm. Rázvor náprav je 2 910 mm. Rozchod kolies prednej nápravy je 1 577 mm a rozchod kolies zadnej nápravy dosahuje 1 554 mm. Na devätnásťpalcových diskoch má najsilnejší Cadillac obuté pneumatiky Michelin Pilot Super Sport.

Moderné trendy sa prejavujú aj na vybavení vozidla. Nový Cadillac je vybavený kamerou, ktorá nakrúca záznam z jazdy v HD kvalite. Systémy auta následne umožňujú jednoduché zdieľanie týchto záberov z jazdy na sociálnych sieťach.

Cadillac 2016 CTS-V ponúka svojim užívateľom viacero kamier, ktoré zvyšujú bezpečnosť a uľahčujú parkovanie. Kamera umožňuje dobrý výhľad na chodník, a to prispieva k ochrane predného nárazníka. Vodič pri parkovaní môže taktiež využiť pomoc parkovacieho asistenta. Systémy automobilu pomáhajú pri pozdĺžnom aj priečnom parkovaní.

Automobil umožňuje internetové pripojenie do siete LTE. K dispozícii je technológia wi-fi hotspot a taktiež technológia bluetooth. Dotyková obrazovka umožňuje prezeranie nahratých záberov v prípade, že vozidlo stojí.

Bezpečnosť zabezpečuje alarm sledujúci „slepú zónu“ vodiča, automobil taktiež obsahuje systém varovania pred kolíziou v priestore pred vozidlom. Ďalším prvkom bezpečnosti je asistenčný systém, ktorý pomáha vozidlu udržať sa v jazdnom pruhu. Automobil taktiež upozorňuje vodiča na dopravu križujúcu súčasnú dráhu vozidla.

Dominantou prednej časti vozidla je výraznejší chladič a spodný spojler. Výrazné sú aj karbónové prvky vozidla. Na zadnej strane sú výrazné línie, taktiež spojler a štyri koncovky výfuku.

Poznávacím znamením nového Cadillacu je predovšetkým jeho sila. V tejto oblasti sa táto značka vďaka modelu 2016 CTS-V posúva na svoje nové maximum. Toto auto pritom ponúkne pasažierom zážitok z jazdy, a svojich priaznivcov si tak určite nájde. 

Zdroj a foto: Cadillac

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow