30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Niekoľko typov pre nákup ojazdeného auta

NextFuture NextFuture NextFuture  8.12.2016 8.12.2016  

Nie všetci máme možnosti pre kúpu nového automobilu. Či o tom rozhoduje finančná stránka, alebo iný faktor, vedieť, ako sa múdro vyhnúť nástrahám kľúčového trhu s ojazdenými autami nie je nikdy na škodu.

V prvom rade si zistite, koľko financií môžete na tento účel minúť. Urobte si malý online prieskum a zvážte všetky podrobné špecifikácie. Financovanie vozidla nie je lacnou záležitosťou ani po tom, ako si ho zadovážite. A to nehovoríme o spotrebe paliva na jeho každodenné používanie. Zistite si ceny použitých áut a dôkladne všetko zvážte, ojazdené automobily nie sú nedostatkovým tovarom.

Bez osobnej kontroly to nejde

Začať môžete s kontrolou dôveryhodnosti konkrétneho predajcu. Určite sa aj na týchto miestach nachádza užitočná recenzia jednotlivých predajcov. Prekontrolujte si papiere a technický stav vozidla. Funkčnosť gumených rohoží skúmať zrovna nemusíte, tie si ľahko zaobstaráte aj dodatočne. V prvom rade ide o karosériu, palubnú dosku a uistenie sa, že pohon auta pracuje správne a podľa vašich predstáv. Samozrejme, že na prvý pohľad nezistíte všetky možné závady. Nie je to ale lacná záležitosť, preto si dožičte na tieto kroky podstatne viac času.

Urobte si test

Máte na to právo, tak si spolu s pôvodným majiteľom urobte testovaciu jazdu. Dobre počúvajte, ako auto reaguje počas jazdy. Sú zvuky bŕzd alebo motora neobvyklé? Má správny ťah? Myslite aj na zadné koliečka, či máte k dispozícií rezervné diely. Repasované turbodúchadlá si môžete v prípade potreby vymeniť aj potom. Ak nebudete mať k autu náhradné koleso, nemusíte sa dostať ani domov. Keď sa rozhodnete pristúpiť k záverečnej dohode, prekontrolujte si zmluvné podmienky. Zadovážte si kópie týchto dokladov, ako aj adresu pôvodného majiteľa.

V prípade, že máte doma malé deti a jedno z nich je nadšencom motorového sveta, radosť z nového vozidla ocení aj ono. Nie všetci predajcovia musia byť podvodníkmi a ak ste natrafili na toho správneho aj vy, užívajte si spokojné jazdy. Možno ho to natoľko nadchne, že mu o pár mesiacov budete musieť kúpiť nové elektrické autíčko. Sen mnohých detí, splníte tomu vášmu cez online priestor behom niekoľkých hodín.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow