26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nová generácia serverov Dell PowerEdge desaťnásobne zvyšuje čas nasadenia aj výkon aplikácií

NextFuture NextFuture NextFuture  11.9.2014 11.9.2014  

Dell rozšíril svoju ponuku o trinástu generáciu serverov PowerEdge, ktorá poskytuje dostatok výkonu pre všetky najnovšie webové, podnikové a hyperscale aplikácie. Vďaka vylepšenému systému správy a podpore softvérovo definovaných úložísk sa desaťnásobne zlepšuje čas nasadenia systémov aj výkon aplikácií.

Ako prvé Dell predstavil rackové servery PowerEdge R730xd, R730 a R630, blade server M630 a tower server T630. Postavené sú na najnovších procesoroch Intel Xeon E5-2600v3. „Vďaka novej generácii serverov PowerEdge sa Dell stáva prvým predajcom, ktorý dokáže naplno využiť potenciál softvérovo definovaných úložísk. Široký výber diskov rôznych veľkostí vrátane SSD typov z nich robí správnu voľbu pre VMware aj Hadoop. My sme okamžite zaznamenali až stopercentný nárast IOPS (operácií vstupov a výstupov za sekundu),“ hovorí Pavel Soukup, vedúci IT AVG. Nároky podnikov na rýchlosť prístupu k dátam sú stále väčšie.

Nové servery Dell PowerEdge využívajú moderné technológie úložísk na zrýchlenie aplikácií, ktoré pracujú s dátami bližšie k procesoru. S cenovo výhodnými 1,8" SATA flash diskami dokáže Dell PowerEdge R630 vykonať 2,4x viac IOPS ako rovnocenný 2,5" SSD disk. PowerEdge R730xd poskytuje až 100 TB priestoru pre Microsoft Exchange a počet užívateľov oproti predchádzajúcej generácii o tretinu narástol. Nová technológia in-server úložiska zákazníkom umožňuje:

  • Urýchlenie práce s najdôležitejšími dátami pomocou NVMe Express Flash úložiska a nasadenia Dell Fluid Cache pre SAN alebo DAS
  • Dvojnásobný výkon RAID zapojenia vďaka duálnym PERC9 radičom
  • Využitie softvérovo definovaných úložísk a optimalizovaného umiestnenia dát vďaka hybridným konfiguráciám úložísk s možnosťou tieringu

Dell zároveň predstavil priamo napojiteľné úložiská špeciálne vyvinuté pre PowerEdge servery. Dell Storage MD1400 a MD1420 ponúkajú cenovo dostupné rozšírenie úložného priestoru, dvojnásobok prenosovej rýchlosti a výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a bezpečnosť zaručenú cez SEDs (self-encrypting-drives). Nové Dell PowerEdge servery poskytujú aj vyššiu úroveň automatizácie a dávajú administrátorom možnosť monitorovať a riešiť problematické situácie z akéhokoľvek mobilného zariadena odkiaľkoľvek na svete.

Zdroj: TS Dell

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow