6. august 2020. Jozefína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový PEUGEOT 208: Koncentrovaná energia!

NextFuture NextFuture NextFuture  20.2.2015 20.2.2015  

Tri roky po uvedení na trh je PEUGEOT 208 najpredávanejším modelom značky a teraz prichádza s novým faceliftom.

 

Pri tejto novej generácii nebola opomenutá žiadna oblasť. Dizajn je športovejší a štýlovejší, umocnený zadnými 3D LED svetlami v sériovej výbave. V ponuke sú nové farby karosérie, ako žiarivá Orange Power, a nové možnosti personalizácie vozidla. Ponuka je rozšírená o verziu GT Line a GTi by PEUGEOT Sport, ktoré podčiarkujú vstup značky do luxusných segmentov. Výbava je bohatšia a výrazne uľahčuje jazdu v meste (Active City Brake, MirrorScreen, Parkovacia kamera, Parkovací asistent). Motorizácie PureTech a BlueHDi spĺňajú najnovšiu normu Euro 6, medzi ktoré patrí aj najúspornejší spaľovací motor na svete so spotrebou len 3 litrov na 100 km a emisiami 79g CO2/km ! Nový PEUGEOT 208 sa bude predávať v Európe od júna 2015.

PEUGEOT 208: kľúčový hráč v strategickom segmente

Segment B, s takmer 30% registrácií, je 2. najväčším segmentom na európskom trhu. Napriek veľkému množstvu ponúk a karosérií (vrátane SUV/CUV),  sú viac ako 2 predané autá z 3  kompaktným hatchbackom, ktorý tak predstavuje väčšinu predaja. A PEUGEOT 208 ostáva kľúčovým hráčom v tomto čoraz konkurenčnejšom segmente.

So silou 200-ročnej histórie a know-how značky, čoskoro dosiahne prvá generácia PEUGEOT 208 počet 1 000 000 vyrobených kusov. Vďaka modelom  PEUGEOT 208 spolu s mestským crossoverom PEUGEOT 2008,  Značka potvrdila svoju pódiovú pozíciu a je medzi prvými tromi v predaji za rok 2014 v segmente B na európskom trhu.

Nový PEUGEOT 208 prináša presvedčivé argumenty: nový štýl s nádychom zvádzania a charakteru, širšiu ponuku farieb karosérie, personalizácie alebo verzií pre luxusné segmenty, nové technológie pre viac komfortu a bezpečnosti alebo nové motory, úsporné a výkonné zároveň.

Magnetická príťažlivosť

Elegantný štýl exteriéru pre výraznú osobnosť

Od uvedenia na trh je PEUGEOT 208 považovaný za mestský hatchback s pestrou osobnosťou v súlade s hodnotami značky. To čo pomohlo vytvoriť charakter a pôvab PEUGEOT 208 sa nemení: elegantná a športová karoséria, energické a moderné proporcie, ako aj prepracovaný štýl.

Opierajúc sa o tieto nepopierateľné kvality si dizajnéri značky PEUGEOT stanovili za cieľ zvýšiť atraktívny a výrazný charakter modelu tým, že  bude dôslednejší a dôraznejší. Táto nová identita samozrejme ide ruka v ruke s väčšou robustnosťou a zvýšenou vnímanou kvalitou.

Takto je nový PEUGEOT 208 už na prvý pohľad príťažlivý svojím novým dôraznejším, robustnejším a elegantnejším štýlom.

Vpredu, nový nárazník predstavuje ostrejšie, presnejšie a energické línie. Rozšírená maska chladiča a jej chrómová mriežka, ktorá je hustejšia, sú odteraz už plne integrované do nárazníka tak, akoby boli vytesané z jedného kusu. Evokujú kvalitu a robustnosť, charakteristické pre značku PEUGEOT. Na vyšších úrovniach výbavy dodávajú chrómové prvky novej mriežke masky "EKVALIZÉR" jedinečný 3D efekt. V kombinácii s  oddelenými hmlovkami táto nová identita mení  na automobil, ktorý sa stáva širším, dynamickejším, ktorý  lepšie „sedí“ na ceste a pozýva vodiča sadnúť si za volant.

Vpredu tento štýl podčiarkujú aj nové dvojfarebné svetlomety s čierno-chrómovým vzhľadom a štruktúrou pre ostrejší pohľad a svetelný podpis s LED diódami - znak šelmy a technológií. Tieto nové predné svetlomety sú v štandardnej výbave už od úrovne 2.

Pri pohľade z boku sú energické a moderné proporcie modelu (skrátené previsy, vnútorná výška) a veľmi prepracovaný štýl (tvarované boky, chrómové rámy okien, atď.) zachované. Avšak profil nového PEUGEOT 208 sa môže odlíšiť novou výbavou, ktorá prispieva k zvýšeniu jeho hodnoty. Pre celý modelový rad sú k dispozícii nové kolesá, počínajúc 15'' puklicami NIOBIUM, cez 17'' disky CARBONE vzhľadu „Storm Mat“ pre PEUGEOT 208 GTi až po nové 16" disky TITANE. Na výber sú rôzne typy 16 "a 17" kolies z  ľahkých zliatín, pričom ich exkluzivitu zdôrazňuje: lakovanie, diamantový vzhľad alebo inovatívne sekvenčné diamantovanie, či laserové gravírovanie. Okrem toho sú od úrovne 3 v štandardnej výbave chrómové kryty na spätných zrkadlách, čo zvýrazňuje elegantnú a športovú stránku modelu.

Vzadu upútajú a prekvapia svetlá s novými 3D pazúrmi z LED diód. Ich veľmi homogénny vzhľad, opálová červená teplá farba a veľmi hlboký 3D efekt z nich robia skutočný technologický klenot.  Týmito svetlami s tromi pazúrmi, ktoré sú identifikačným znakom štýlu značky PEUGEOT, je vybavený celý modelový rad.

Kvalitný a elegantný interiér zameraný na pôžitok z jazdy

V interiéri nového PEUGEOT 208 nájdeme PEUGEOT i-Cockpit - inovatívne miesto vodiča, oceňované zákazníkmi už od jeho uvedenia na trh. V roku 2012 PEUGEOT 208 predstavil túto prevratnú koncepciu prinášajúcu podnetnú, ráznu a bezpečnú jazdu a  odvtedy už bola prevzatá aj do PEUGEOT 2008 a 308. PEUGEOT i-Cockpit tvorí kompaktný volant, „head-up“ prístrojová doska a veľký dotykový displej.

Kompaktný volant v kombinácii s novým PEUGEOT 208, ktorého dĺžka je menšia ako 4 m, robí vozidlo agilné a veľmi ľahko manévrovateľné v mestských podmienkach a poskytuje skutočné potešenie z jazdy. Tento volant je potiahnutý kožou od úrovne 3 a prispieva k príjemnému vnútornému prostrediu. Tvarovaný pás na palubnej doske, ktorý je v štandardnej výbave každej verzie, dostal novú zrnitosť pri vyšších úrovniach výbavy. Mäkkosť na dotyk a grafický dekor dodávajú palubnej doske výraz vysokej kvality.

Pre väčší komfort a bezpečnosť sú informácie potrebné k jazde umiestnené na „head-up“ prístrojovej doske v zornom poli vodiča. Jej triezvy a elegantný dizajn, biele podsvietenie a centrálny displej zabezpečujú presnosť a čitateľnosť informácií o jazde. Verzie vyššej úrovne sú vždy jasne identifikovateľné tenkým LED podsvietením rámika okolo ciferníkov (modré pre úroveň 4, červené pre GTi).

Veľký 7'' dotykový displej v sérii od úrovne 2 sa používa intuitívne a uľahčuje prístup k rôznym funkciám vozidla (rádio, navigácia, telefón, palubný počítač, internet). Navyše prináša so sebou to najlepšie z konektivity: pripojenie Bluetooth a USB, mobilné aplikácie cez PEUGEOT Connect Apps a nový systém MirrorScreen , ktorý umožňuje premietnutie displeja smartfónu na obrazovku vozidla a úplné využitie jeho aplikácií.

Interiér nového PEUGEOT 208 má jedinečnú svetelnú atmosféru. Čisté a moderné biele podsvietenie je použité na prístrojovej doske, na jej ručičkách, ako aj na všetkých ovládačoch pri všetkých typoch interiéru. Stropné LED svetlo a modré svetlo obrysov panoramatickej strechy prispievajú k tejto technologickej, pokojnej a rafinovanej atmosfére.

Rozšírená ponuka

Nová vonkajšia farba karosérie, ktorá iskrí !

Paleta farieb a spracovanie farieb (matné, metalizované, perleťové) sa pre nový PEUGEOT 208 rozširuje o nové farby. Bohatá a pestrá škála 13 farieb spĺňa rastúci dopyt zákazníkov, ktorí hľadajú rozdielnosť a exkluzivitu.

Nová metalická farba  Orange POWER je dynamická, mladá a svieža. Živý a trblietavý vzhľad tejto farby je veľmi moderný a radostný, iskrí a zlepšuje celkový vzhľad vozidla.

Ďalšie farby budú predstavené čoskoro.

Svieže a moderné možnosti personalizácie

Nový PEUGEOT 208 ide s  trendom doby a ponúka okrem svojho bohatého produktového radu a početnej výbavy aj originálne a svieže možnosti personalizácie.

Packy personalizácie exteriéru, obsahujúce aj MENTOL White, sú k dispozícii ako voliteľná výbava od úrovne 2. Pack MENTOL White pomocou bielych prvkov vyvoláva dynamickú a elegantnú atmosféru.

Každý z týchto packov personalizácie obsahuje:

 • Mriežku masky "EQUALIZER" s farebnými prvkami a 3D efektom *;
 • Čierne lesklé ukončenie masky;
 • Hmlovky vsadené do čiernych lesklých krytov, ktorých farebné okraje sú vygravírované laserom*;
 • Farebný nápis PEUGEOT vpredu aj vzadu*;
 • Čierne kryty spätných zrkadiel (farba Noir Perla Nera) a farebné smerovky*.

*(podľa farby zvoleného packu)

Doplnkový pack personalizácie exteriéru a packy personalizácie interiéru budú k dispozícii už od uvedenia na trh.

Ešte bohatší modelový rad

Už  PEUGEOT 208 mal v ponuke rozsiahly a bohatý rad charakteristických a expresívnych verzií.

A tak ako jeho súrodenci 308, 508 a RCZ, aj nový PEUGEOT 208 nasleduje rozšírenie modelového radu o novú verziu GT Line.

Tento prístup, použitý na všetkých modeloch značky PEUGEOT, umožňuje ponúknuť zákazníkom auto so silným, dynamickým a športovým štýlom a s  bežnou motorizáciou. Aj na novom PEUGEOT 208 vo verzii GT Line boli použité niektoré estetické atribúty legendárnej a športovej verzie GTi.

K dispozícii bude s 3- a 5-dverovou karosériou, s benzínovým motorom 1,2 L PureTech 110 S&S a dieselovými motormi 1,6 L BlueHDi 100 a 120. Verzia GT Line vychádza z úrovne 3 a exteriér sa vyznačuje nasledovnými atribútmi:

 • Mriežka masky "EQUALIZER" s červenými 3D prvkami;
 • ukončenie masky a kryty hmloviek sú lesklé chrómové;
 • špecifické diamantové hliníkové 17 " kolesá CAESIUM;
 • kryty spätných zrkadiel vo farbe Noir Perla Nera;
 • chrómové lemovanie bočných okien;
 • chrómový výfuk;
 • nápis GT Line v mriežke, na predných blatníkoch a na zadnom spojleri;
 • červený nápis PEUGEOT vpredu a vzadu.

Aj interiér podstúpil viacero zmien, je luxusnejší a športovejší:

 • Športové sedadlá čalúnené polo-kožou TEP PU, čierna/červená;
 • Červené prešívanie na sedadlách, lakťových opierkach dverí, manžete radiacej páky, na koženej páke ručnej brzdy (rovnako ako na GTi);
 • Čierne lesklé madlá dverí, predné s červeným okrajom (rovnako ako na GTi);
 • Kožený športový volant so zrezaním, červeným prešívaním a matnou chrómovou dekoráciou;
 • Čierne bezpečnostné pásy s červeným pásikom (rovnako ako na GTi);
 • Hliníkové prahy dverí PEUGEOT;
 • Hliníkové pedále.

Nový PEUGEOT 208 GT Line je situovaný medzi luxusnými verziami a športovou verziou GTi, obohacuje modelový rad a posilňuje stratégiu vstupu značky na luxusné segmenty.

Na záver treba poznamenať, že po úspechu GTi 30th, je teraz najexkluzívnejšia a najradikálnejšia GTI plne integrovaná v modelovej rade ako  verzia GTi by PEUGEOT Sport.

Táto verzia prijala novú vizuálnu identitu PEUGEOT Sport, obsahuje styling pack (znížená svetlá výška, rozšírený rázvor, veľké 18'' kolesá, matné čierne prvky exteriéru, výrazne tvarované sedadlá, červené koberčeky, exkluzívna farba karosérie, atď.) a prvky pre vysoký výkon (predné brzdy Brembo, samosvorný diferenciál Torsen, špeciálne nastavenie podvozku a geometrie, pneumatiky Michelin Pilot Super Sport), vyvinuté spoločnosťou PEUGEOT Sport. Táto verzia je korunou modelového radu nového PEUGEOT 208, ktorý sa tak stáva najširším v histórii 200-kovej série značky PEUGEOT.

Výbava poslednej generácie

PEUGEOT 208 bol jedným z prvých vozidiel segmentu, ktorý zaviedol používanie dotykového displeja a konektivitu. Veľký 7'' displej je montovaný do viac ako 80% predávaných verzií od uvedenia na trh. Taktiež je jedným z mála hatchbackov v segmente, ktorý ponúka vo voliteľnej výbave Park Assist: aktívna pomoc pri parkovaní umožňuje automaticky zaparkovať medzi dve autá a vyparkovať.

Dnes si nový PEUGEOT 208  udržuje tento náskok a ponúka dva nové systémy spojené s používaním vozidla v meste: Active City Brake a parkovaciu kameru.

Technológia Active City Brake (automatické brzdenie v meste pri nebezpečenstve kolízie) je nové zariadenie, ktoré umožňuje zabrániť nehode alebo znížiť jej závažnosť v prípade, že vodič nezasiahne a to v mestských podmienkach, pri rýchlosti nižšej ako 30 km/h.

Laserový snímač krátkeho dosahu (Lidar) sa nachádza v hornej časti čelného skla a dokáže zaznamenať prekážky, ako napríklad vozidlo idúce v protismere alebo stojacie vozidlo. Môže začať automaticky brzdiť na plný výkon, aby sa vozidlo vyhlo zrážke alebo znížiť nárazovú rýchlosť a obmedziť dôsledky zrážky. V niektorých prípadoch umožňuje tento systém aj automaticky zastaviť a vyhnúť sa zrážke s vozidlom, ktoré sa nachádza vpredu.

Parkovacia kamera je k dispozícii vo voliteľnej výbave od úrovne 2. Používa veľký farebný displej a uľahčuje manévrovanie pri každodennom parkovaní. Je to systém pomoci pri riadení, ktorý vizualizuje obrys vozidla a  jeho trajektóriu pomocou farebných čiar, takže manévrovanie je ľahšie a bezpečnejšie.

Citlivejšia a rozmanitejšia konektivita

Nový PEUGEOT 208 ide s  trendom doby a  ponúka funkciu MirrorScreen. Tá umožňuje užívateľovi kopírovať displej svojho smartfónu, ktorý je kompatibilný s Mirrorlink® alebo Carplay®, na dotykovú obrazovku vozidla, aby bolo možné ľahko a čo najlepšie používať jeho aplikácie. Toto riešenie kombinuje všetky výhody: viditeľnosť a ergonómiu mobilných aplikácií pri zachovaní bezpečnosti a  súčasnom využití veľkého dotykového displeja PEUGEOT 208.

Prístup k aplikáciám závisí od stavu vozidla. Keď je vozidlo v pohybe, vodič môže používať aplikácie užitočné pre jazdu, napríklad navigáciu alebo tie z infotainmentu, ako webrádio. Medzi kompatibilné aplikácie  vyvinuté k dnešnému dňu patria iCoyote, Parkopedia, Glympse, navigačná aplikácia Sygic...

PEUGEOT 208 pokračuje v ponuke PEUGEOT Connect SOS & Assistance, ktoré umožňujú automatické tiesňové volanie, lokalizovanú asistenciu a zabezpečia vhodnú pomoc v prípade problému. Túto službu konektivity, ktorej predchodca pochádza z roku 2003, bolo možné využívať od roku 2010 prostredníctvom samostatnej telematickej skrinky. V Európe je viac ako milión vozidiel PEUGEOT vybavených alebo kompatibilných s PEUGEOT Connect SOS & Assistance.

Pre viac pohodlia a bezpečnosti sú k dispozícii nové packy služieb konektivity. Pre individuálnych zákazníkov sú teraz dostupné nasledovné PEUGEOT Connect Packy:

 • Pack Monitoring: virtuálna servisná knižka a rady ekologického šoférovania prispôsobené štýlu jazdy;
 • Pack Mapping: upozornenia prostredníctvom e-mailov o používaní vozidla mimo preddefinovanej zóny alebo časov, so zobrazením aktuálnej a prejdenej trasy;
 • Tracking Pack: geolokalizácia vozidla v prípade krádeže.

Podobne PEUGEOT Connect Apps môžu byť prístupné cez dotykový displej PEUGEOT 208 pomocou 3G kľúča, ktorý je k dispozícii vo voliteľnej výbave. V tomto prípade balík 18 pripojených služieb poskytuje vodičovi praktické informácie v reálnom čase a uľahčujú mu každodenné riadenie vozidla: voľné parkovacie miesta v blízkosti, cena pohonných hmôt na neďalekých čerpacích staniciach, dopravné informácie, počasie, turistický sprievodca Michelin (červený a zelený sprievodca), adresár, ale aj TripAdvisor alebo aplikácia Coyote (k dispozícii podľa krajiny).

Nové ultra efektívne motory: emisie od 79 g CO2/ km - svetový rekord!

Od uvedenia na trh je PEUGEOT 208 oceňovaný pre svoje pozoruhodné dynamické vlastnosti. Jeho kompaktnosť, ľahkosť, aerodynamika, držanie na ceste sú hodné toho najlepšieho know-how značky a poskytujú dokonalý komfort a ovládateľnosť.

Tieto vlastnosti sú sprevádzané takým výkonom a úspornosťou počas používania, ktoré sú referenciou v segmente. Poskytuje im to spojenie so širokou škálou benzínových a dieselových motorov poslednej generácie, pričom všetky spĺňajú európsku emisnú normu Euro 6. Nový PEUGEOT 208 bude už od uvedenia na trh v ponuke aj s novou 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6 (Efficient Automatic Transmission 6).

1,6 L BlueHDi: jednoducho najlepší dieselový motor na trhu... !

Technológia BlueHDi sa potvrdila ako najúčinnejšie riešenie zníženia emisií dieselového motora. Všetky tieto nové motory, ktoré spájajú to najlepšie z dieselového motora s emisiami CO2 a spotrebou paliva, dosahujú hodnoty emisií pod 95 g CO2/km a vďaka nim je ponuka rodiny dieselových motorov 1,6 L BlueHDi najúčinnejšou na trhu!

Okrem základnej úrovne 75k  verzie, sú všetky vybavené systémom Stop & Start so zosilneným štartérom.

 1,6 L BlueHDi je teraz k dispozícii v troch výkonových úrovniach:

 • 1,6 L BlueHDi 75 S&S a 1,6 L BlueHDi 100 S&S, spojené s 5-rýchlostnou mechanickou prevodovkou, štandardné verzie (bez S&S pri 75k) vykazujú hodnoty 90g a 87g CO2/km a verzie s veľmi nízkou spotrebou vykazujú len 79 g CO2/km pri spotrebe paliva iba 3,0 l/100 km. Rekord v segmente a na trhu!
 • 1,6 L BlueHDi 120 S&S, spojený so 6-stupňovou mechanickou prevodovkou vykazuje len
  94 g CO2/ km pri vysokom výkone a výborných jazdných vlastnostiach.

PureTech: 3-valcová benzínová technológia s emisiami od 97 g CO2/km

Po uvedení atmosférických verzií 1,0 L PureTech 68 a 1,2 L PureTech 82, sa rodina 3-valcových benzínových motorov PureTech obohatí o preplňovanú verziu 1,2 L PureTech 110 S&S.

Modulárny a kompaktný, odvážny a výkonný, tento motor je koncentrát efektívnosti a najmodernejších technológií. Vybavený vysokotlakovým priamym vstrekovaním (200 bar), vysokoúčinným turbom novej generácie (až 240 000 ot/min), ponúka už pri veľmi nízkych otáčkach výnimočný pôžitok z jazdy, ktorý patrí medzi najlepšie na trhu.

Tento motor spojený s 5-stupňovou mechanickou prevodovkou vykazuje pozoruhodné hodnoty emisií od 103 g CO2/km.

Môže byť spojený aj s novou automatickou prevodovkou EAT6. Je vyrobená spoločnosťou AISIN a disponuje technológiou Quickshift, ktorá umožňuje rýchlejšie radenie prevodových stupňov a zároveň zaručuje vynikajúcu plynulosť a potešenie z jazdy na vysokej úrovni. Bola navrhnutá tak, aby sa emisie CO2 drasticky znížili. Teda rozdiel emisií v porovnaní s verziou s manuálnou prevodovkou je znížený až na 1g/km! (s rovnakými pneumatikami). S emisiami 104 g CO2/km je verzia 1,2 L PureTech 110 S&S EAT6 referenciou v segmente benzínových motorov s automatickou prevodovkou. Vykazuje zníženie o  45 g CO2/km v porovnaní s predchádzajúcou generáciou (1,6 L VTi 120 BVA)!

Pri uvedení na trh v Európe je ponuka modelového radu nového PEUGEOT 208 veľmi široká, od 68k po... 208k s fantastickým motorom 1,6 L THP 208 v športovej verzii GTi a GTi by PEUGEOT Sport. Spotreby paliva a emisie CO2 sú tiež pozoruhodné, pretože sa pohybujú od 97 do 129 g CO2/ km!

Ponuka benzínových motorov spočíva v nasledujúcich verziách:

 • 1,0 L PureTech 68k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 102 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Veľmi nízka spotreba (TBC) na 99 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 104 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k S&S, s 5-stupňovou robotizovanou prevodovkou - TBC na 97 g/km;
 • 1,2 L PureTech 110k S&S s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 103 g/km;
 • 1,2 L PureTech 110hp S&S EAT6 so 6-stupňovou automatickou prevodovkou - 104 g/km;
 • 1,6 L THP 165k S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou - 129 g/km;
 • 1,6 L THP 208k S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou - 125 g/km.

… A vždy tá najlepšia úroveň bezpečnosti!

Okrem pohodlia a potešenia z jazdy má nový PEUGEOT 208 vždy v štandardnej výbave všetky bezpečnostné systémy, vďaka ktorým získal päť hviezdičiek EuroNCap (ESP, ABS, AFU, atď.). Táto úroveň pasívnej bezpečnosti a nový systém Active City Brake (automatické brzdenie v meste pri riziku kolízie) robia z nového PEUGEOT 208 jedno z najbezpečnejších vozidiel v segmente.

Vyrábané bude v Poissy (vo Francúzsku) a v Trnave (na Slovensku) pre všetky európske krajiny. Predaj začne od polovice júna 2015.

PEUGEOT 208 pokračuje v ponuke PEUGEOT Connect SOS & Assistance, ktoré umožňujú automatické tiesňové volanie, lokalizovanú asistenciu a zabezpečia vhodnú pomoc v prípade problému. Túto službu konektivity, ktorej predchodca pochádza z roku 2003, bolo možné využívať od roku 2010 prostredníctvom samostatnej telematickej skrinky. V Európe je viac ako milión vozidiel PEUGEOT vybavených alebo kompatibilných s PEUGEOT Connect SOS & Assistance.

Pre viac pohodlia a bezpečnosti sú k dispozícii nové packy služieb konektivity. Pre individuálnych zákazníkov sú teraz dostupné nasledovné PEUGEOT Connect Packy:

 • Pack Monitoring: virtuálna servisná knižka a rady ekologického šoférovania prispôsobené štýlu jazdy;
 • Pack Mapping: upozornenia prostredníctvom e-mailov o používaní vozidla mimo preddefinovanej zóny alebo časov, so zobrazením aktuálnej a prejdenej trasy;
 • Tracking Pack: geolokalizácia vozidla v prípade krádeže.

Podobne PEUGEOT Connect Apps môžu byť prístupné cez dotykový displej PEUGEOT 208 pomocou 3G kľúča, ktorý je k dispozícii vo voliteľnej výbave. V tomto prípade balík 18 pripojených služieb poskytuje vodičovi praktické informácie v reálnom čase a uľahčujú mu každodenné riadenie vozidla: voľné parkovacie miesta v blízkosti, cena pohonných hmôt na neďalekých čerpacích staniciach, dopravné informácie, počasie, turistický sprievodca Michelin (červený a zelený sprievodca), adresár, ale aj TripAdvisor alebo aplikácia Coyote (k dispozícii podľa krajiny).

Nové ultra efektívne motory: emisie od 79 g CO2/ km - svetový rekord!

Od uvedenia na trh je PEUGEOT 208 oceňovaný pre svoje pozoruhodné dynamické vlastnosti. Jeho kompaktnosť, ľahkosť, aerodynamika, držanie na ceste sú hodné toho najlepšieho know-how značky a poskytujú dokonalý komfort a ovládateľnosť.

Tieto vlastnosti sú sprevádzané takým výkonom a úspornosťou počas používania, ktoré sú referenciou v segmente. Poskytuje im to spojenie so širokou škálou benzínových a dieselových motorov poslednej generácie, pričom všetky spĺňajú európsku emisnú normu Euro 6. Nový PEUGEOT 208 bude už od uvedenia na trh v ponuke aj s novou 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6 (Efficient Automatic Transmission 6).

1,6 L BlueHDi: jednoducho najlepší dieselový motor na trhu... !

Technológia BlueHDi sa potvrdila ako najúčinnejšie riešenie zníženia emisií dieselového motora. Všetky tieto nové motory, ktoré spájajú to najlepšie z dieselového motora s emisiami CO2 a spotrebou paliva, dosahujú hodnoty emisií pod 95 g CO2/km a vďaka nim je ponuka rodiny dieselových motorov 1,6 L BlueHDi najúčinnejšou na trhu!

Okrem základnej úrovne 75k  verzie, sú všetky vybavené systémom Stop & Start so zosilneným štartérom.

 1,6 L BlueHDi je teraz k dispozícii v troch výkonových úrovniach:

 • 1,6 L BlueHDi 75 S&S a 1,6 L BlueHDi 100 S&S, spojené s 5-rýchlostnou mechanickou prevodovkou, štandardné verzie (bez S&S pri 75k) vykazujú hodnoty 90g a 87g CO2/km a verzie s veľmi nízkou spotrebou vykazujú len 79 g CO2/km pri spotrebe paliva iba 3,0 l/100 km. Rekord v segmente a na trhu!
 • 1,6 L BlueHDi 120 S&S, spojený so 6-stupňovou mechanickou prevodovkou vykazuje len
  94 g CO2/ km pri vysokom výkone a výborných jazdných vlastnostiach.

PureTech: 3-valcová benzínová technológia s emisiami od 97 g CO2/km

Po uvedení atmosférických verzií 1,0 L PureTech 68 a 1,2 L PureTech 82, sa rodina 3-valcových benzínových motorov PureTech obohatí o preplňovanú verziu 1,2 L PureTech 110 S&S.

Modulárny a kompaktný, odvážny a výkonný, tento motor je koncentrát efektívnosti a najmodernejších technológií. Vybavený vysokotlakovým priamym vstrekovaním (200 bar), vysokoúčinným turbom novej generácie (až 240 000 ot/min), ponúka už pri veľmi nízkych otáčkach výnimočný pôžitok z jazdy, ktorý patrí medzi najlepšie na trhu.

Tento motor spojený s 5-stupňovou mechanickou prevodovkou vykazuje pozoruhodné hodnoty emisií od 103 g CO2/km.

Môže byť spojený aj s novou automatickou prevodovkou EAT6. Je vyrobená spoločnosťou AISIN a disponuje technológiou Quickshift, ktorá umožňuje rýchlejšie radenie prevodových stupňov a zároveň zaručuje vynikajúcu plynulosť a potešenie z jazdy na vysokej úrovni. Bola navrhnutá tak, aby sa emisie CO2 drasticky znížili. Teda rozdiel emisií v porovnaní s verziou s manuálnou prevodovkou je znížený až na 1g/km! (s rovnakými pneumatikami). S emisiami 104 g CO2/km je verzia 1,2 L PureTech 110 S&S EAT6 referenciou v segmente benzínových motorov s automatickou prevodovkou. Vykazuje zníženie o  45 g CO2/km v porovnaní s predchádzajúcou generáciou (1,6 L VTi 120 BVA)!

Pri uvedení na trh v Európe je ponuka modelového radu nového PEUGEOT 208 veľmi široká, od 68k po... 208k s fantastickým motorom 1,6 L THP 208 v športovej verzii GTi a GTi by PEUGEOT Sport. Spotreby paliva a emisie CO2 sú tiež pozoruhodné, pretože sa pohybujú od 97 do 129 g CO2/ km!

Ponuka benzínových motorov spočíva v nasledujúcich verziách:

 • 1,0 L PureTech 68k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 102 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Veľmi nízka spotreba (TBC) na 99 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 104 g/km;
 • 1,2 L PureTech 82k S&S, s 5-stupňovou robotizovanou prevodovkou - TBC na 97 g/km;
 • 1,2 L PureTech 110k S&S s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou - 103 g/km;
 • 1,2 L PureTech 110hp S&S EAT6 so 6-stupňovou automatickou prevodovkou - 104 g/km;
 • 1,6 L THP 165k S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou - 129 g/km;
 • 1,6 L THP 208k S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou - 125 g/km.

… A vždy tá najlepšia úroveň bezpečnosti!

Okrem pohodlia a potešenia z jazdy má nový PEUGEOT 208 vždy v štandardnej výbave všetky bezpečnostné systémy, vďaka ktorým získal päť hviezdičiek EuroNCap (ESP, ABS, AFU, atď.). Táto úroveň pasívnej bezpečnosti a nový systém Active City Brake (automatické brzdenie v meste pri riziku kolízie) robia z nového PEUGEOT 208 jedno z najbezpečnejších vozidiel v segmente.

Vyrábané bude v Poissy (vo Francúzsku) a v Trnave (na Slovensku) pre všetky európske krajiny. Predaj začne od polovice júna 2015.

Zdroj a foto: PEUGEOT

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow