23. október 2020. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Nový Rolls-Royce Phantom je inšpirovaný lietadlom

NextFuture NextFuture NextFuture  27.3.2015 27.3.2015  

Priaznivci značky Rolls-Royce v Severnej Amerike si budú môcť splniť svoj dávno zabudnutý chlapčenský sen a budú sa môcť stať, takpovediac pilotmi. Prichádza Rolls-Royce Phantom Nighthawk. Spoločnosť Rolls-Royce v sebe nezaprela, že má blízko k leteckému priemyslu a pri tvorbe tohto modelu sa inšpirovala práve lietadlom.

 

Prvý model z deväťčlennej série Phantom Drophead Coupé Bespoke „Nighthawk“ sa ukázal vo februári v uliciach Phoenixu v štáte Arizona. Označenie „Nighthawk“ na toto vozidlo prezrádza, že jeho dizajn je inšpirovaný „neviditeľnými“ lietadlami, ktoré nesú práve toto označenie. To, že sa auto objavilo práve vo Phoenixe taktiež nie je náhoda. Predstavenie nového auta značky Rolls-Royce bolo totiž súčasťou sprievodného programu k tohtoročnému Super Bowlu, ktorý sa uskutočnil práve v Arizone. Počas pompézneho programu k finálovému zápasu play-off Národnej futbalovej ligy NFL (v americkom futbale) videli nový Rolls-Royce milióny Američanov.

Automobilka použila špičkové technológie a materiály, vďaka čomu Rolls-Royce Phantom Bespoke Drophead Coupé neostane nepovšimnutý. Typickou pre toto auto je lesklá čierna metalíza Diamond Black s kapotou vo farbe Matt Diamond Black. Dizajn priestoru okolo čelného skla je inšpirovaný materiálom, ktorý pohlcuje radarové vlny (RAM). Ten sa využíva v letectve.

Moderný a aerodynamický štýl doplnil tím Rolls-Royce Bespoke materiálom z uhlíkových vlákien, ktorý sa stal súčasťou interiéru z takzvanej „full-grain“ kože v červeno-čiernej kombinácii farieb Hotspur Red a Black. Karbónové prvky dizajnéri umiestnili aj do palubnej dosky a do dverí vozidla. Karbónové sú aj oranžovo podsvietené ciferníky na palubnej doske. Interiér tak pripomína kabínu lietadla.

Rovnako ako ostatné automobily z dielne Rolls-Royce, aj „Nighthawk“ disponuje motorom V12. Štandardne je Rolls-Royce Phantom poháňaný motorom s objemom 6,75 litra. Ponúka výkon 453 konských síl a krútiaci moment 720 newtonmetrov (Nm).

Dominantou prednej časti vozidla je výrazná predná maska a adaptívne predné svetlomety s technológiou LED určenou na denné svietenie

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars v roku 2014 zaznamenala v roku 2014 piaty rok po sebe rekord v počte predaných vozidiel. Firma prvýkrát v histórii dosiahla 4-tisíc predaných automobilov. Najviac sa spoločnosti Rolls-Royce darilo v Severnej Amerike, kde zaznamenala nárast o 30 % a tento trh je tak v súčasnosti pre automobilku celosvetovo najväčším. Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars má v Severnej Amerike 41 predajcov. Z tohto počtu je 36 v USA, štyria pôsobia v Kanade a jeden v Mexiku.

Zdroj a foto: Rolls-Royce Motor Cars

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow