1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Pivovary Staropramen sa začiatkom apríla stane Petr Kovařík. Skúsený manažér a pivovarník.

NextFuture NextFuture NextFuture  31.3.2016 31.3.2016  

K dôležitej zmene dôjde začiatkom apríla vo vedení spoločnosti Pivovary Staropramen, dlhodobo druhého najväčšieho výrobcu piva v Česku a jedného z najväčších českých exportérov piva. Po ôsmych rokoch pôsobenia Zbyňka Kovářa (42) na pozícii generálneho riaditeľa ho začiatkom apríla vystrieda Petr Kovařík (45). Skúsený manažér s viac ako dvadsaťročnou praxou v pivovarníctve sa do Čiech a na Slovensko vracia po takmer päťročnom úspešnom riadení sesterskej spoločnosti Borsodi Sorgyar v Maďarsku, ktorá je tiež ako Pivovary Staropramen členom spoločnosti Molson Coors. Tá patrí medzi najväčšie pivovarnícke spoločnosti sveta.

Petr Kovařík vo svojej novej funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Pivovary Staropramen naviaže na predchádzajúcich 16 rokov, ktoré v tejto firme pred odchodom do Maďarska strávil na manažérskych či riaditeľských postoch v oddeleniach výroby, logistiky, obchodu a trade marketingu.

Vrchný sládek pivovaru Ostravar aj pivovaru Braník

Petr Kovařík do pivovaru Staropramen nastúpil v roku 1994 po štúdiu na Vysokej škole chemicko-technologickej a rýchlo sa vypracoval na manažérske pozície vo výrobe smíchovského pivovaru. Aby získal skúsenosti s celkovým riadením pivovaru, odišiel v roku 2000 na severnú Moravu a stal sa v poradí 13. vrchným sládkom pivovaru Ostravar. Po dvoch rokoch sa vrátil späť do Prahy ako vrchný sládek pivovaru Braník.

Riaditeľ logistiky, obchodu a trade marketingu

Svoju výrobnú skúsenosť Petr Kovařík neskôr rozšíril tiež o riadenie oddelenia logistiky z pozície riaditeľa. V roku 2005 zahájil svoje šesťročné obdobie pôsobenia na poste riaditeľa obchodu. A to oboch predajných kanálov: gastronómie (on-trade) aj maloobchodu (off-trade). Navyše v kombinácii s riadením trade marketingu. K päťročnej obchodnej skúsenosti z Čiech si v roku 2010 pridáva tiež riadenie obchodu na Slovensku. 

Medzinárodná skúsenosť na pozícii generálneho riaditeľa

V roku 2011 Petr Kovařík odchádza z Českej republiky zbierať medzinárodné skúsenosti do sesterskej spoločnosti Borsodi Sorgyar v Maďarsku. Tu začína najprv na pozícii riaditeľa oddelenia pre kľúčových zákazníkov. V roku 2012 sa stal generálnym riaditeľom tejto spoločnosti.

V priebehu svojej pracovnej kariéry si svoje odborné znalosti rozšíril pri štúdiu na Graduate at Sheffield Hallam University, Prague, kde získal titul MBA. Petr Kovařík je ženatý a je otcom dvoch synov.

Zdroje a foto: STAROPRAMEN-SLOVAKIA s.r.o

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow