17. január 2021. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Občasné rekonštrukcie vášmu bývaniu určite nezaškodia

NextFuture NextFuture NextFuture  13.4.2016 13.4.2016  

Spomínate si ešte na to, keď ste sa nasťahovali do svojho bývania a cítili ste nával novoty? Ak patríte medzi tých, ktorí si ešte len zvykajú na nové bývanie, máte šťastie. Tí, ktorí to šťastie nemajú, sa budú musieť vrhnúť na zopár rekonštrukcií, ktoré dodajú bývaniu šmrnc a prinavrátia mu mladosť. Aj staršie byty / domy môžu byť ako nové. Je však nutné zapojiť fantáziu a peňaženky a vrhnúť sa do nákupov materiálu / nábytku / doplnkov, ktoré vášmu bývaniu neuškodia.

 

Výmenou podláh sa zaoberá takmer každá druhá domácnosť

Po čase sa v domácnosti môže stať, že podlaha, ktorú v nej máte, nebude spĺňať požiadavky. Buď sa časom opotrebuje a stratí svoju krásu, alebo len prestane vyhovovať požiadavkám. Ak sa vám znepáčila vaša podlaha, ktorú máte doma v celej vašej domácnosti, skúste nazrieť do obchodov, kde predávajú tie najzaujímavejšie podlahy. Je všeobecne známe, že v súčasnosti Slováci preferujú plávajúce podlahy. Častým dôvodom, prečo sa sa rozhodujú práve pre tento typ podlahy, je jednoduchá montáž a spravidla aj oveľa nižšia cena oproti dlažbe. Samozrejme však záleží aj od typu plávajúcej podlahy. Ďalšou veľkou výhodou plávajúcej podlahy je minimálny zásah do domácnosti, ak ju budete chcieť časom vymeniť. Oproti dlažbe sa pri odstránení plávajúcej podlahy menej narobíte. Plávajúce podlahy sú teplejšie a pôsobia útulnejším dojmom.

Izolácia podlahy nie je tiež na zahodenie

Medzi často preferované rekonštrukcie by sme mohli zaradiť aj izolácie podláh. Klasické izolácie majú problém eliminovať zvuk pri nízkych frekvenciách. Ak potrebujete odstrániť hluk, ktorý sa  vám ozýva od spodných susedov, zvoľte účinnú kročajovú izoláciu. Dupot, buchot a chodenie sú na nízkej frekvencii. Zvoľte si firmu, ktorá má výborné referencie a dlhoročnú prax s izoláciami. Takýto typ rekonštrukcie vašej domácnosti určite nezaškodí.

Túžba po krbe

Pozerali ste nedávno v televízii film, v ktorom hlavné postavy mali vo svojej domácnosti mohutný krb? Aj vaše srdiečko túžilo túliť sa k partnerovi pri mohutnom krbe, ktorý sa ani po niekoľkých hodinách neuhasil? Splňte si sen o mohutnom krbe. Prezrite si ponuky krbov a zvoľte si ten najvhodnejší ku vám domov. Takáto rekonštrukcia si síce bude vyžadovať viac času a o trošku viac financií, ale ak po nej veľmi túžite, splňte si ju. Nenáročné krby si získavajú srdcia mnohých zákazníkov. Získali si aj vás?

Občasné rekonštrukcie ako sme si vyššie spomínali patria k tým najlákavejším. Je dôležité, aby ste si ich dobre premysleli. Akonáhle začnete rekonštruovať, je takmer nemožné urobiť krok vzad a tváriť sa, že sa nič nestalo.

Chceli by ste počuť hukot, dupot a chodenie aj o tretej hodine ráno? Aj keď máte v kuchyni najkvalitnejší titánový riad, môže sa stať, že sklenené riady by vám bez účinnej kročajovej izolácie mohli padať. Rekonštrukcie, ktoré sme si vyššie spomínali, sú veľmi výhodné aj pre vás. Neotáčajte sa im chrbtom.

Zdroje : seocentrum s. r. o.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow