25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Osempalcový PocketBook InkPad robí mobilné čítanie pohodlným

NextFuture NextFuture NextFuture  15.12.2014 15.12.2014  

Čítačka elektronických kníh alebo klasická kniha? To je večná otázka! Podľa nedávneho prieskumu, ktorý urobila v októbri spoločnosť PocketBook, viac ako 30% obyvateľov strednej Európy preferuje čítačky e-kníh. Zhruba dve tretiny respondentov ostávajú verné tradičným knihám.

 

Zástancovia klasického čítania často uvádzajú ako hlavnú výhodu papierových kníh praktický formát stránky. Na druhej strane, hmotnosť kníh príliš praktická nie je, čo robí čítanie „na cestách“ nepohodlné. Čítačky sú oproti tomu ľahké, kompaktné a umožňujú pohodlné mobilné čítanie. Keďže ich displej zobrazuje na jednej stránke menej textu, užívatelia musia často obracať strany, čo niektorých irituje. Kompromisom môže byť PocketBook InkPad – čítačka s technológiou E Ink, ktorá sa vojde i do kabelky, pričom má displej s uhlopriečkou 8 palcov, čo je formát podobný stránke klasickej knihy.

PocketBook InkPad váži 350gramov a má rozmery 195,5 х 162,8 х 7,3 mm, čo je zhruba rovnako, ako menšia papierová kniha. Do vnútornej pamäte čítačky sa však vojde až 2000 e-kníh. Na rozdiel od tradičných kníh, má bonusy v podobe podsvietenia, možnosti pripisovať si do textu poznámky či predinštalovaných slovníkov. Nemecká verzia čítačky má predinštalované i slovníky Langenscheidt, čo z nej robí spoľahlivého pomocníkom pri prekladoch textov z rôznych oborov, médií, biznisu či politiky.

Rozmery čítačky PocketBook InkPad umožňujú užívateľom pri držaní zariadenia na výšku pohodlné otáčanie stránok palcom. Na veľký displej s rozmermi 162,4 х 121,8 mm sa vojde asi 220 slov vo fonte veľkosti 40, teda asi toľko, ako na stránku klasickej knihy. Čítačka má najvyššie rozlíšenie vo svojej triede 1600 х 1200 px pri 250 dpi. Pri takomto vysokom rozlíšení displeja možno zoomovať text bez akéhokoľvek rozpixelovania.

PocketBook InkPad je výborný na čítanie v práci, doma alebo na cestách. Ocenia ho i študenti, pretože osempalcový displej je podobný štandardnej veľkosti väčšiny učebníc. Osempalcová čítačka je najlepšia voľba na čítanie odbornej literatúry, časopisov, komiksov, práce s grafmi a tabuľkami vrátane PDF a DjVa. PocketBook ponúka tiež špeciálne softwarové nástroje pre čo najpohodlnejšie čítanie súborov v týchto formátoch.

Ďalšou výhodou tejto čítačky je pohodlné písanie na softwarovej klávesnici v prípadoch, kedy užívateľ chce pomocou predinštalovanej služby ReadRate komentovať knihu na sociálnych médiách. Klávesnica pracuje vo formáte na šírku i na výšku.

PocketBook InkPad bude dostupný od decembra 2014 v oficiálnej distribučnej sieti za cenu 199 EUR. Vďaka formátu podobnému klasickej knihe prináša do sveta e-čítania množstvo výhod!

Zdroj a foto: PocketBook InkPad.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow