21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Peak Performance - špičková horolezecká kolekcie Black Light 2014/15 na pultoch obchodov

NextFuture NextFuture NextFuture  20.10.2014 20.10.2014  

Kolekcia Black Light predstavuje vždy to najlepšie zo sortimentu švédskej značky Peak Performance. Vysoko technické a inovatívne outdoorové vybavenie pre extrémne horolezectvo vyvinuté a testované spoločne s horolezeckým tímom Peak Performance (Fleur Foque a Silvio Mondinelli). Novinkou pre tohtoročnú sezónu je odľahčená, no predsa dokonale tepelne izolujúca páperová bunda Black Light Down z vrchnej tkaniny Pertex®. Zaujme tiež vylepšené prevedenie bundy Black Light 4 Season, ktorú poznáme už z predchádzajúcich sezón. Je ušitá z tkaniny Gore-Tex® Pro, novo zahŕňa pružnú konštrukciu rukáva, ktorá vám počas vašich aktivít zaručí minimálne obmedzenie a maximálne pohodlie. Všetko vrchné oblečenie z tejto kolekcie má exponované miesta spevnené najodolnejšou tkaninou na svete nazvanou Dyneema®. Produkty kolekcie Black Light budú k dostaniu na predajni Peak Performance Aupark od jesene 2014.

 

Páperová bunda Black Light Down

Táto bunda je najteplejšia a najtechnickejšia páperová bunda určená predovšetkým pre vyznávačov horolezectva v náročnom horskom počasí. Je ušitá z výnimočnej vrchnej tkaniny Pertex® o sile vlákna 7 denierov a je z 90 % vyplnená tým najlepším husím prachovým páperím. Dômyselná konštrukcia páperím naplnených kanálikov rôznej šírky zaručuje optimálnu teplotu, ľahkosť a zbalitelnosť. Rukávy sú olemované materiálom Cuben® pre extra spevnenie a odolnosť počas lezenia. Cuben® je netkaný materiál skladajúci sa z vlákien Dyneema®, ktoré sú považované za najpevnejšie na svete. Cuben® je známy svoju úžasnou ľahkosťou, pevnosťou a odolnosťou proti vode. 

Bunda a nohavice Black Light 4 Season

Bunda a nohavice Black light 4 Season sú ušité z najnovšej trojvrstvovej tkaniny Gore-Tex® Pro, ktorá ponúka maximálnu ochranu, pričom je stále veľmi priedušná. Bunda aj nohavice sú vybavené všetkými nutnými prvkami, ktoré potrebujete. V spodnej časti sú spevnené tkaninou Cuben® na ochranu proti odretiu spôsobenému horolezeckým vybavením a proti trhlinám. Na bunde nájdete tiež novú, jedinečnú pružnú konštrukciu rukáva, ktorá prináša nižšiu hmotnosť, dobre padne a nijako vás neobmedzuje v pohybe.

Black Light Touring Anorak

Táto bunda je navrhnutá a skonštruovaná pre horolezectvo, skialpinismus a odolá všetkým živlom, ktorým budete pri týchto aktivitách vystavení. Je ušitá z pružnej tkaniny Gore-Tex® Active stretch Shell, najpriedušnejšej a najľahšej dostupnej tkaniny Gore-Tex, a vyvinutá spolu s tými najskúsenejšími horskými sprievodcami a záchranármi v Európe. Počas náročného výstupu smerom k vrcholu dýcha, zahreje a chráni vás pred vetrom. Je skvelá zvonka aj zvnútra. 

Softshellové nohavice Black Light

Skialpinistické sofshellové nohavice predstavujú nutné vybavenie pre náročných horolezcov. Návrhársky tým Peak Performance použil vrchnú tkaninu Schoeller® zaručujúcu optimálnu voľnosť pohybu a priedušnosť a tkaninu Cuben® ako spevnenie na spodnej časti nohavíc pre dosiahnutie trvanlivosti a odolnosti proti natrhnutiu. 

TÍM BLACK LIGHT

Fleur Foque (FR)
sa narodila a vyrástla v Chamonix vo Francúzku. Tam si získala vášeň pre horské prostredie a všetok svoj čas trávi lezením a skialpinismom. Fleur je najnovšou posilou tímu a prispieva svojím sviežim, mladíckym pohľadom na horolezectvo, čím pomáha rozvinúť kolekciu Black Light ešte viac.

Silvio Mondinelli (IT)
je ozajstná horolezecká legenda – jeden z mála na svete, ktorí vystúpili na všetkých 14 osemtisícových vrcholov bez kyslíkovej bomby. Silvio si vo svete horolezectva vydobyl veľkú úctu vďaka svojím extrémnym humanitárnym gestám. Založenie himalájskej charitatívnej nadácie a usporiadanie veľkolepých záchranných misií sú iba dva príklady jeho skvelej práce.

Zdroj a Foto: Peak Performance

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow