5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

PELE MELE Z MINI SVETA MINI

NextFuture NextFuture NextFuture  13.8.2013 13.8.2013  

MINI ukazuje srdce nie len pre kráľovské rodiny.

 

Plný emócií, nabitý energiou a predovšetkým: very british. Preto aj MINI oslavovalo narodenie princa z Cambridge. Pred viac ako 50 rokmi prišiel na svet v Spojenom kráľovstve prvý model klasického Mini. MINI je dnes dospelé, dobilo zo svojej starej a a novej vlasti Oxfordu svet – a predstavuje sa ako britská prémiová automobilová značka tak, aby ju aj kráľovský dorast, ktorý je ešte ďaleko vzdialený od veku, keď bude mať vodičský preukaz, veľkolepo prijal.

Kráľovský vozový park vozidiel Mini by bolo možné napríklad doplniť o Baby Racer (85 eur). Odrážadlo v originálnom dizajne MINI zaujme prepracovanými detailmi a očakávajú Vás aj nálepky na auto s číselnými štítkami, ktoré sa dajú individuálne označiť. Tiché pneumatiky šetria parkety paláca a kráľovské uši. Malý princ by sa mohol stať kráľom rozsiahlych chodieb s Cooper S Cabrio Electro Car (199 eur). Batériou poháňané autíčko má výbavu na to, aby sa s maximálnou rýchlosťou a do 5 km/h preháňalo kráľovskými komnatami, má dokonca i svetlo a spojku.

Silnú emocionálnu väzbu medzi MINI a jeho majiteľom môžu prejaviť dokonca aj royalisti prostredníctvom súpravy I Love MINI Newborn Set (29 eur). Detské body sa prezentuje primerane stavu s Union Jack Heart na hrudi. Vhodný podbradník chráni elegantný outfit pred zašpinením. Aj Be MINI Baby Set (29 eur) pozostáva z body a podbradníka s plagátovým dizajnom. Pri prvých pokusoch o chôdzu poskytujú bezpečnú oporu ponožky Be MINI Baby Socks (9 eur) s protišmykovou vrstvou Union Jack.

Módny dizajnér Roberto Cavalli navrhol unikátne MINI pre projekt Life Ball 2013.

Roberto Cavalli, jeden z najznámejších módnych návrhárov sveta, prepožičia svoj vlastný kreatívny rukopis modelu MINI Paceman. Cavalliho nekonvenčný módny štýl MINI perfektne dopĺňa: Odráža jednak tradičné hodnoty, na ktorých sa MINI zakladá, ako aj ich aktuálnu mnohostrannosť. „Navrhovanie MINI bolo pre mňa vyslovene napínavé a inšpirujúce a veľmi ma bavilo. Musel som navrhnúť vozidlo, ktoré sa nielenže hodí k mojej módnej tvorbe, ale aj k môjmu životnému štýlu: nezvyčajná, ale definitívne fascinujúca výzva“, hovorí Roberto Cavalli. Výsledkom je unikát, ktorý prekračuje hranice klasického automobilového dizajnu.

Jediný exemplár tohto jedinečného MINI sa v rámci galavečera AIDS Solidarity vydražil za rekordných 150 000 euro. Celá táto suma bude použitá na projekty pomáhajúce v boji proti ochoreniu HIV/AIDS

MINI John Cooper Works GP.

Dve sedadlá, výkon 160 kW/218 k, nastaviteľné zavesenie kolies, športové brzdy, modelovo špecifické 17-palcové zliatinové kolesá a aerodynamické prvky. Zrýchlenie 0-100 km/h za 6,3 sekundy, maximálna rýchlosť 242 km/h, najlepší čas na Severnej slučke Nürburgringu 8:23. Najrýchlejšie MINI histórie

MINI John Cooper Works GP je najnovšou inkarnáciou pretekárskeho dedičstva spred viac než 50 rokov, kedy konštruktér športových automobilov John Cooper vytvoril verziu klasického Mini, ktorá sa stala ultimatívnym nástrojom jazdnej zábavy. Toto auto zároveň zaznamenalo mimoriadne úspechy v motoristickom športe, kde získalo okrem iného tri víťazstvá na Rallye Monte Carlo. Moderné MINI pokračuje v tejto tradícii: produkty a modely John Cooper Works s tesným prepojením na britské prémiové malé auto je naďalej synonymom pre špičkovú športovú technológiu. Doteraz najvýraznejším stelesnením vášne pre motoršport bolo v roku 2006 MINI John Cooper S vybavené tuningovým kitom John Cooper Works GT. Aj tento model sa vyrobil iba v limitovanej sérii 2000 kusov a rýchlo sa stal ceneným zberateľským artiklom.

MINI goes Camping - MINI Cowley

MINI je doma všade – to by teraz mohlo platiť aj pre vodiča MINI a jeho doprovod. S luxusne vybaveným obytným automobilom Cowley prezentuje britský prémiový výrobca malých vozidiel štýlové riešenie mobility. Unikát MINI Cowley ponúka možnosť spontánne prenocovať na práve objavenom obľúbenom mieste. Všetko, čo je na to potrebné, sa nachádza na palube

Lakovaný v typických farbách MINI tento trailer skutočne priťahuje všetky pohľady a otvára možnosti úplne novým radostiam kempovania. Silueta kvapkového tvaru tohto karavánového modelu pripomína zaoblené línie dverného obloženia MINI a dvere majú na oboch stranách sťahovacie okná, ktoré boli štandardom u Classic Mini do roku 1969.

So svojimi jazdnými vlastnosťami - extrémnou agilitou a pohyblivosťou – prispieva MINI Cowley k tomu, aby sa zábava z jazdy, typická pre MINI, nevytratila ani na dlhých cestách a dokonca ani pri nižšej rýchlosti.

MINI Vision. Exkluzívny pohľad na dizajn značky MINI v budúcnosti.

Na podujatí MINI Design@Home predstavil šéf dizajnu značky MINI, Anders Warming, v predpremiére výber vizionárskeho dizajnu a novátorských nápadov. Ukážkou rôznych prvkov budúceho dizajnu značky MINI je napríklad model MINI Vision. Značka MINI vyvinula dizajn vozidla vyšperkovaný novými kreatívnymi impulzmi, ktoré vylepšujú dôvod prvotriednej kvality v kompaktnej triede vozidiel.

MINI Vision sa spôsobom typickým pre značku MINI stal stredobodom pozornosti vďaka svojej kreativite, individualite a bohatej dávke všestrannosti. Náhľad do budúcnosti ponúka interaktívne príslušenstvo ako napríklad prepínač ovládania Driving Experience Control. Konkrétne táto funkcia umožňuje zmenu farebnosti celého interiéru vozidla, vďaka ktorej tak môžete rýchlo meniť atmosféru interiéru.

Neprekonateľnou možnosťou prispôsobenia a svojim mimoriadne športovým a precíznym dizajnom je MINI Vision ideálnym partnerom na cesty, ktorý je upravený podľa potrieb a preferencií jednotlivých vodičov. Táto vízia dizajnu dokazuje, že značka MINI bude aj naďalej využívať inteligentnú variabilnosť, techniku stelesňujúcu vynaliezavosť a pôsobenie v triede kompaktných športových vozidiel, aby aj v nadchádzajúcich rokoch bezkonkurenčne spríjemňovala zážitok z jazdy

Zdroj a foto: BMW Group

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow