6. august 2020. Jozefína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

PITT, BALE, GOSLING A CARELL STAVILI NA NEISTOTU

NextFuture NextFuture NextFuture  7.1.2016 7.1.2016  

Stávka na neistotu je príbehom štyroch outsiderov, ktorí všetkých vlkov z Wall Street premenili na obetných baránkov. Títo štyria boli jediní, kto si spočítal, že svetová ekonomika nemôže rásť donekonečna. Stavili na jednu kartu, zrazili banky na kolená a poriadne sa napakovali. STÁVKA NA NESITOTU v kinách od 7.JANUÁRA.

 

Adaptácii knižného bestselleru Michaela Lewisa a skutočných udalostí, ktoré máme všetci v živej pamäti kraľuje mimoriadna herecká zostava v zložení Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell a Ryan Gosling.

V roku 2015 ste mohli v Amerike dostať sto percentnú hypotéku na luxusnú vilu s dvadsiatimi spálňami a bazénom a nikto sa vás nepýtal či ju dokážete splácať. Excentrický finančník a fanúšik heavy metalu Michael Burry (Christian Bale) si uvedomil, že podobných riskantných hypoték je tak veľa, že sa môžu stať časovanou bombou. Vyvinul preto dômyselný finančný nástroj, ktorý mu mal zarobiť obrovský balík peňazí v prípade, že hypotekárna bublina praskne. Stávka na neistotu sa mu vyplatila o tri roky neskôr, kedy milióny Američanov prišli o strechu nad hlavou a o prácu.

Režisér Adam McKay je známy predovšetkým ako tvorca komediálnych skečov v legendárnej televíznej show Saturday Night. Napriek tomu v presune k vážnejším témam nevidí nič zvláštneho. „To, že ste klaun a nechávate po sebe striekať vodu ešte neznamená, že sa nepozeráte okolo seba. Kniha Michaela Lewisa mi otvorila oči, je to neuveriteľná zmes komédie, drámy a mnohých ľudských tragédií,“ hovorí režisér, ktorý je presvedčený o tom, že jeho film otvorí oči mnohým ďalším.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=a9juMuj6_FQ

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow