25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Podnikanie – väčší zisk a málo voľného času

 25.10.2017 25.10.2017  

Takmer každý druhý Slovák je nespokojný nielen s platovým ohodnotením, ale aj s pracovnou morálkou. Práve zlá pracovná morálka prinútila mnohých ľudí opustiť inak dobré pracovné miesto a hľadať si inú prácu. Mnohí talentoví ľudia, ktorí mali nápad a chceli sa stať podnikateľmi, si pozakladali spoločnosti a začali podnikať. Byť podnikateľom však nie je také jednoduché, ako sa mnohým z vás môže zdať.

 

Väčšia zodpovednosť

Veľa ľudí tvrdí, že podnikanie je časovo náročné. Áno, je to pravda, to nikto nemôže poprieť a už vôbec nie ten, kto už nejakú dobu podniká. Síce si je podnikateľ sám sebe pánom, chod celej firmy je na jeho pleciach. Má podstatne viac zodpovednosti a to nielen za seba, ale najmä za svojich zamestnancov.

Výhodou pre začínajúcich podnikateľov je práve možnosť využiť odkúpenie firmy s DPH registráciou. Musí však vedieť, ktorá firma zabezpečuje predaj s.r.o. firiem s DPH registráciou. Registrácia k DPH je príliš zdĺhavý proces a práve takýmto spôsobom si môžete vstup na podnikateľský trh výrazne uľahčiť.

Komunikovanie v cudzom jazyku

Ak si ale chcete svoje podnikateľské ambície plniť za hranicami našej krajiny, musíte ovládať minimálne jeden cudzí jazyk. Jazykové kurzy v Bratislave a v Košiciach, poprípade v ktoromkoľvek inom meste sa konajú v pravidelných intervaloch, preto ak sa okrem samovýučby chcete prihlásiť aj na takýto kurz, príliš dlho neváhajte, aby ste potom nemuseli zbytočne čakať na ďalší termín otvorenia kurzu.

Neustále k dispozícii

Podnikaním zarobíte podstatne viac peňazí. Kým však začnete žať prvé úspechy, môže prejsť až niekoľko mesiacov. Predtým, ako sa rozhodnete vstúpiť na podnikateľský trh, dôkladne zvážte tento krok a hlavne majte rezervu pre prípad, že by sa objavili nejaké neočakávané problémy. Konateľ firmy musí byť neustále k dispozícii, nech už sa nachádza kdekoľvek. Bez problémov sa môže stať aj taká situácia, že sa vám v kancelárskych tlačiarniach minie toner a zamestnanci vám budú vyvolávať, pretože budú hľadať nové tonery Q2612A, ktoré máte odskúšané a ste s nimi maximálne spokojní.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow