25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Podnikatelia doplácajú na vlastné chyby

PR PR  28.4.2017 28.4.2017  

Byť podnikateľom na Slovensku si vyžaduje veľa úsilia a trpezlivosti. Kým sa podnikateľ- začiatočník dostane medzi tých najlepších, a to ešte len netuší, či sa vôbec dostane, prejde veľa času. Bohužiaľ niekedy nedostatočná informovanosť slovenských podnikateľov ich pochová ešte skôr, ako sa vôbec o nich dozvie širšie spektrum ľudí. Veď len napríklad, ak sa dejú zmeny v s.r.o. spoločnostiach, niektorí konatelia firiem nevedia promptne reagovať a doplácajú na svoju neskúsenosť, neinformovanosť.

Komunikácia so zákazníkmi

Azda tou najväčšou chybou, ktorej sa slovenský podnikateľ dopúšťa, je nevhodný spôsob komunikácie a takmer žiadna spätná väzba. Slovenský zákazník sa často sťažuje na spôsob, ako s ním predavač, respektíve obchodný zástupca firmy komunikuje. Možno sa budete čudovať, ale práve komunikácii so zákazníkom by ste mali venovať väčšiu pozornosť. Inšpirujte sa tými najväčšími slovenskými firmami, ktoré využívajú služby call centra a zaplatia si aj predaj po telefóne. Vďaka predaju cez telefón získavajú spätnú väzbu od zákazníkov. V konečnom dôsledku zákazníkov aj tento záujem zo strany firmy presvedčí, že ak budú do budúcnosti niečo potrebovať, opäť sa môžu obrátiť na tú istú firmu.

Bezpečnosť na pracovisku

Druhá chyba, ktorej sa podnikatelia dopúšťajú, je nedostatočné zabezpečenie bezpečnosti na pracovisku, či už vo výrobných halách, alebo v kancelárii. Či už sú to zastaralé techniky, alebo padajúci strop, podnikateľ by mal myslieť na BOZP. Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci by mala byť prioritou. Bohužiaľ vo väčšine firiem to tak nie je, a to je problém.

Ak si nechcete sami sebe spôsobovať problémy a chcete na podnikateľskom trhu prežiť, vyvarujte sa týmto vyššie spomínaným chybám.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow