26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prečo poistiť svoje deti?

NextFuture NextFuture NextFuture  10.9.2013 10.9.2013  

Na základe vlastných skúseností v oblasti finančného poradenstva často radím svojim klientom, aby okrem vlastného poistenia poistili aj svoje deti. Hlavným dôvodom je riziko.

 

Čo je väčšie riziko pre rodinu? Ak zomrie dieťa alebo rodič? Táto diskusia si, samozrejme, vyžaduje určitý takt, keďže hovoríme o tom najvzácnejšom dare pre rodiča – jeho dieťati. V tomto prípade by mal ísť rodič príkladom a chrániť najprv seba a potom aj dieťa.

Nedávno, začiatkom augusta 2013, sa môjmu najmladšiemu synovi Chrisovi a jeho drahej žene Leile narodilo prvé Heidemovské vnúča Darius Phoenix Heidema. Určite si viete predstaviť, akú veľkú lásku cítim vo svojom srdci ku svojmu prvému vnukovi. Rozhodol som sa pre neho zabezpečiť životné poistenie. Aj pre jeho otca – Chrisa, som tak urobil hneď pri jeho narodení. Odvtedy si však aj sám zabezpečil ďalšie rôzne poistky. Narodenie môjho vnúčaťa ma donútilo zastaviť sa a zvážiť, aké dôležité je poistiť ho čo najskôr. Ako viete, životné poistenie je s pribúdajúcim vekom čoraz drahšie.

Som si istý, že so mnou budete súhlasiť ak poviem, že každý by mal mať životné poistenie. Existuje mnoho dôvodov na jeho zabezpečenie, ale v tomto článku väčšinu z nich nebudem rozoberať. Zameriam sa na to, prečo by mal rodič poistiť svoje dieťa. Rodičia by mali pochopiť význam kvalitného finančného poradenstva.

Ľudia neplánujú finančné zlyhanie, ale zlyhajú v plánovaní. Takže, tu je plán!

Životné poistenie je kľúčovým finančným nástrojom a základom finančného plánovania. Je súčasťou mnohých iných dôležitých finančných produktov, ktoré by mal každý vlastniť. Tu je ich kompletný zoznam (poradie som určil podľa môjho vlastného zoznamu dôležitosti):

1. Životné poistenie

2. Sporiaci účet

3. Krízový fond

4. Investície (akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti)

5. Súkromné zdravotné poistenie, ak nie je kryté štátnou zdravotnou poisťovňou

6. Zdravotné rizikové poistenie

7. Dôchodkové poistenie

S mojím názorom nemusí súhlasiť každý, no ja si za ním stojím. Verím, že nedostatočné poistenie predstavuje najväčšie riziko pre jednotlivca aj pre rodiny. Tak prečo s ním nezačať, kým nie je neskoro? Po tom, čo sa poistí rodič, mal by poistiť aj svoje dieťa. Tento postup znamená pre dieťa začiatok finančného plánovania, ktoré mu umožní smerovať k finančnej nezávislosti.

Odkaz na záver pre všetkých, ktorí čítajú tento článok – uistite sa, prosím, či máte vlastné životné poistenie, a potom ho začnite plánovať aj pre svoje dieťa.

Foto: archív autora

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow