27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Predaj tabletov vzrástol za tri roky o stovky percent

NextFuture NextFuture NextFuture  22.4.2014 22.4.2014  

Spolu s raketovým nárastom predaja inteligentných telefónov zažívajú boom aj tablety, ktorých predaj za posledné tri roky vzrástol o stovky percent. Kým vlani predstavoval medziročný rast ich predaja v internetovom obchode Alza približne 115 %, rok predtým išlo až o 250 %.

„Tablety sa stali obľúbeným doplnkovým zariadením pre mnohých užívateľov mobilných telefónov a počítačov. Ich obľuba narastá naprieč všetkými vekovými kategóriami a je motivovaná predovšetkým šírkou ponuky, cenovou dostupnosťou, dobrým výkonom či ponukou príslušenstva,“ hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková a dodáva, že ďalším dôvodom sú státisíce aplikácií, ktoré sú dnes pre tablety k dispozícii.

Nejpredávanejšími značkami tabletov v Čechách a na Slovensku v internetovom obchode Alza sú ASUS, Apple a Samsung, z hľadiska operačných systémov vyhľadávajú zákazníci najmä Android (75 %), za ktorým nasleduje iOS (24 %) a Windows (1 %). Najlepšie hodnotenia od spotrebiteľov majú tablety od výrobcov značiek Apple a Samsung. Pomyselný palec dole naopak dostávajú predovšetkým lacnejšie zariadenia v cene pod 100 EUR.

„Rok 2014 prinesie zvýšený záujem o tablety s operačným systémom Windows a zariadenia s väčším displejom. Posilní sa aj trh konvertibilných zariadení dva v jednom, ktoré kombinujú mobilitu tabletov s výkonom notebookov. Zákazníci preferujúci menšie zariadenia sa presunú k phabletom, ktoré spájajú vlastnosti smartphonu a tabletu,“ dodáva Jakoubková.

V práve prebiehajúcej akcii 100 tabletov týždenne majú zákazníci Alza.sk možnosť vyhrať jeden zo stovky tabletov každý týždeň. Alza.sk tak svojim zákazníkom rozdá v priebehu troch vĺn tejto akcie celkovo viac ako tri tisícky tabletov.

Zdroj: TS Alza.sk

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow