24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Premena z kouča na lídra

Jim Heidema Jim Heidema Jim Heidema  1.7.2015 1.7.2015  

Veľa z vás, čitateľov tohto článku, ma pozná ako medzinárodného kouča. Mal som to potešenie venovať sa viac ako šestnásť rokov tréningu, koučingu a prezentovaniu pred viac ako 171 000 ľuďmi vo viac ako tridsiatich krajinách, pričom som zažil množstvo odlišných kultúr. Táto skúsenosť mi pomohla pozbierať množstvo myšlienok, vycibriť vlastné myšlienky a testovať nové myšlienky na veľkej skupine ľudí. Typujem, že som bol efektívny tréner bez aktuálnej praktickej skúsenosti. Mal som teda dieru medzi mojou teóriou a mojou praxou.

 

To sa zmenilo tento rok v januári, keď som bol menovaný na post výkonného riaditeľa regionálnych aerolínií na severe Kanady. Ako výkonný riaditeľ som členom riadiaceho tímu a súčasťou mojich úloh je to, že som súčasťou všetkých aspektov spoločnosti v hodnote miliónov dolárov. Rozmýšľal som, či viem dosť na to, aby som prispel reálnou hodnotou.  

Tu, ako sa hovorí, ide do tuhého... Bol som nútený pozbierať všetky moje manažérske skúsenosti, výskumy zo siedmich kníh, ktoré som napísal, taktiež početné interakcie s ľuďmi po celom svete, moje prezentácie, moje osobné hodnoty a použiť ich v situáciách reálneho sveta.

Ako líder musím sprevádzať, udeľovať pokyny, koučovať, podporovať a efektívne poverovať jednotlivcov a tímy úlohami a zaistiť tak to, že naša spoločnosť prežije v náročnom prostredí a, samozrejme, aj to, že bude mať úspech. Každý deň je úplne iný. Čelím výzvam v oblasti financií, ľudských zdrojov, výzvam materiálnym, individuálnym tímovým a emočným. Riešim externé aj interné problémy. Ako líder musím neustále ísť príkladom a byť prísny pri vykonávaní svojich úloh a povinností.

Podnikanie v letectve je vo svete veľmi náročné. Množstvo spoločností zlyhalo a veľa ich zlyhá v budúcnosti. V tomto podnikaní je veľká konkurencia a pôsobiť tu je mimoriadne drahé. Mojou úlohou je navigácia na mínovom poli zlyhaní

Napriek tomu, že je to mimoriadne náročné, je to aj zábava. Mám rád to, čo robím, a zlepšujem sa v tom.

Existuje jeden citát, ktorý som čítal pred dvadsiatimi rokmi a odvtedy podľa neho žijem. Autor Richard Leider povedal: „Dobrý život. Dobrý život je žiť na mieste, ku ktorému patríš, obklopený ľuďmi, ktorých miluješ, so správnou prácou. Zámerne!“ Inými slovami, zámerne ži na mieste, ku ktorému patríš. Zámerne sa obklopuj ľuďmi, ktorých miluješ. Zámerne pracuj v tej správnej práci.

Cítim, že žijem na mieste, do ktorého patrím, určite som obklopený ľuďmi, ktorých milujem, a robím prácu, ktorú milujem. To všetko robím zámerne!

Ak neriadite svoj život, ostatní to pre vás radi urobia.

Cítim, že môj zámer mi umožní efektívne riadiť spoločnosť, do ktorej som vstúpil. Teším sa na prichádzajúce týždne, mesiace a roky, počas ktorých uskutočním zmenu a teóriu vodcovstva pretavím do vodcovskej praxe.

Dúfam, že moje súčasné poznatky, zručnosti a schopnosti mi umožnia urobiť skutočnú zmenu.

Želajte mi šťastie!  

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow