26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Novinky v šumivých a tichých vínach

NextFuture NextFuture NextFuture  11.11.2013 11.11.2013  

Spoločnosť Hubert J.E., tradičný slovenský výrobca šumivých vín, doplnila svoje portfólio o prémiovú novinku Hubert Chardonnay. Spoločnosť VITIS Pezinok, tradičný slovenský výrobca tichých vín, prináša aj tento rok Mladé vína.

Portfólio sektov Hubert sa rozrástlo o kvalitný odrodový sekt Hubert Chardonnay. Toto šumivé víno s nádychom exotického ovocia poteší svojou ľahkosťou, v ktorej sa ukrýva dokonalá harmónia chutí a vôní. Jeho ovocná citrusová vôňa s jemným žltým melónom je doplnená lahodnou chuťou ananásu s charakteristickými biskvitovými tónmi. Kombinácia ovocia sa podpísala aj pod jemné žlté zafarbenie so zlatistým nádychom. Vyrába sa tzv. metódou transvasage z odrodového Chardonnay druhotným kvasením vo fľašiach a následným zrením po dobu minimálne 9 mesiacov. Práve tomu vďačí za svoje decentné perlenie. Hubert Chardonnay je príjemne ľahký sekt, obsahuje totiž jemné kyseliny, a preto je ideálnou voľbou na prípitok. Hodí sa tiež k slaným pokrmom, napríklad ku grilovanej panenke s jemnou gratinovanou zeleninou. Ak sa rozhodnete podávať ho k dezertom, je výborným partnerom k ananásovej roláde. Nový odrodový sekt Hubert Chardonnay slávnostne pokrstila hviezda Búrlivého vína, Juraj Loj v priestoroch spoločnosti v Seredi, kde nový sekt uzrel svetlo sveta. Krstilo sa, ako inak, sabrážou.

November je pre všetkých vinárov a milovníkov vín najobľúbenejším mesiacom v roku. Nesie sa v znamení očakávania a osláv mladého vína, ktoré je symbolom premostenia do vinohradníckeho nového roka. Spoločnosť VITIS Pezinok, tradičný slovenský výrobca tichých vín, prináša aj tento rok Mladé vína. „Každé víno sa svojou špecifickou vôňou a chuťou hrdo hlási k oblasti, z ktorej pochádza,“ hovorí Ingrid Vajcziková, enologička spoločnosti VITIS Pezinok. „Mladé vína, ktoré dozrievajú v jesennom období, sú plné antioxidantov a tešia sa veľkej obľube - vo Francúzsku je to známe Beaujolais, v susednom Česku Svatomartinské víno a na Slovensku sa každý rok tešíme na už spomínané Mladé vína alebo Svätokatarínske vína,“ dodáva Vajcziková. Tohtoročné Mladé vína spoločnosti VITIS Pezinok sú: Mladé víno Svätovavrinecké rosé – ružové a ľahké, Mladé víno Müller Thurgau – podmanivá chuť ovocia, Mladé víno Frankovka modrá – lahodné na jazyku.

Zdroj: TS Hubert J.E.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow