21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Recept na úspech

NextFuture NextFuture NextFuture  15.1.2014 15.1.2014  

Na začiatku roka 2014 sme si všetci priali, aby nový rok bol úspešnejší ako ten starý. My sme sa opýtali tých, ktorí sa už úspešnými stali, ako na to. Prečítajte si ich recept na úspech a rady vychádzajúce z ich vlastných skúseností.

 

Karel Sklenář, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko, s. r. o.

Úspech dosiahnete iba vtedy, keď to, čo robíte, robíte s láskou a nasledujete svoje sny a ciele. Obrazne povedané, lepšie je byť perfektným mechanikom ako zlým doktorom alebo ekonómom. Zároveň je dôležité stanoviť si dlhodobé ciele, a tým sa ľahšie prekoná aj krátkodobý neúspech. V neposlednom rade odporúčam brať si príklad od tých úspešných.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/automobilovy-trh-budu-akcelerovat-nove-modely-a-sluzby/

Zdenko Hoschek, zakladateľ zľavového portálu ZlavaDna.sk

V prvom rade je to ochota niečo robiť, posúvať sa vpred. Platí staré známe, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Ale ani nezíska. Druhou vlastnosťou je húževnatosť a vytrvalosť. Pustiť sa do niečoho a začať na tom intenzívne „makať“. Je to jeden z dôležitých predpokladov úspechu. Nuž a ďalšími atribútmi sú transparentnosť, poctivosť a chuť učiť sa. Mne osobne veľmi pomáhajú stretnutia a diskusie s ľuďmi z biznisu. Často riešia podobné problémy ako my a vieme tak zdieľať skúsenosti, učiť sa navzájom.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/nasa-hodnota-je-v-ludoch-v-zamestnancoch-a-zakaznikoch/

Michal Král, zakladateľ portálu www.pricemania.sk, autor projektu Pricemania Academy

Ako pri každom podnikaní, veľmi dôležitá je idea a príprava na samotné podnikanie. Bez kvalitne pripraveného biznis plánu, žiaľ, väčšina projektov končí veľkým sklamaním. Analýza trhu, vlastných silných a slabých stránok, analýza konkurencie, to by mala byť štandardná súčasť prípravnej fázy. Ak máte kvalitný produkt a nájdete si svoj trh, je veľmi dôležité neustále inovovať, učiť sa a komunikovať so zákazníkmi. Pre úspech a rozvoj projektu sú, samozrejme, veľmi kľúčoví ľudia a chémia v tíme. Ak má tím efektívne fungovať, vyžaduje si to skutočne kvalitné riadenie, alebo skôr vedenie tak, aby každý plnil svoje úlohy a spoločne sme sa dopracovali k vytúženému cieľu.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/michal-kral-online-projektom-chyba-spickova-starostlivost-o-klientov/

Jeremiah Wilson – rečník, zakladateľ Power Trainingu

Veľa ľudí mi vraví, že nevie čo chce. Ja im vravím, musíte si vybrať. Ak človek chce nájsť správnu cestu, nesmie sa báť objavovať a hľadať. Ak sa „nájde“ a vie čo chce, musí dokončiť svoju cestu, počas ktorej bude analyzovať svoje chyby a nebude sa vzdávať. Väčšina ľudí sa, žiaľ, po ceste vzdá. Nemajú dostatok odhodlania a boja sa prekonať svoj strach. Je nevyhnutné na sebe tvrdo pracovať a neustále sa zdokonaľovať a zlepšovať. Stretol som nemálo bohatých ľudí, ktorí na ceste za svojím úspechom tvrdo pracovali a venovali tomu všetko. Veľa iných ľudí zabíja svoj čas vymýšľaním výhovoriek namiesto tvrdej práce.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/jeremiah-wilson-kazdy-clovek-ma-potencial-ale-malokto-ho-vyuziva/

Tatiana Ondrejková, zakladateľka portálu Pelikan.sk

Mnohí majú problém vysúkať si rukávy a začať „makať“. Veľakrát som diskutovala so študentmi, budúcimi podnikateľmi. Dnes majú k dispozícii množstvo príkladov, či už z kníh, časopisov, alebo priamo z úst podnikateľov ochotných tvárou v tvár sa podeliť o svoje skúsenosti, podobne ako v mojom prípade. Otázkou je, či si z dostupných informácií vedia vyextrahovať tie, ktoré im skutočne pomôžu. Určite by som začínajúcim podnikateľom poradila, aby si nastavili zrkadlo a spýtali sa: „Prečo to robím?“ „S akým cieľom idem do podnikania?“ Ak bude odpoveď: „Pre peniaze,“ odporúčam radšej ani nezačínať. Peniaze nie sú cieľ, ale prostriedok. Sú veľmi krátkozrakou motiváciou, ktorá sa stráca hneď pri prvom probléme. Keď prídu ťažké časy, dôležité je vytrvať a nepoľaviť. Po páde sa postaviť a ísť ďalej. A po ďalšom páde znova.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/na-podnikanie-musite-mat-guraz/

Marcel Kohút, partner vo finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti Partners Group SK

Nech robíte čokoľvek, musí vás to baviť. Nikto nemôže byť úspešný v tom, čo nemá rád a čo mu neprináša radosť. Ďalej musíte vedieť, čo chcete dosiahnuť. Stanoviť si cieľ. Ak sa rozprávame o úspechu, váš cieľ by mal presiahnuť to, čo dosiahli ostatní. Nasleduje presvedčenie. Mal by som poznať odpoveď na otázky: „Prečo to chcem, prečo práve ja, čo tým získam? Čo som ochotný pre to spraviť, investovať, obetovať, stojí mi to za to?“ Keď poznám odpovede a spojím to s odhodlaním, disciplínou a vytrvalosťou, mám vysoké predpoklady na úspech.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/marcel-kohut-neuspech-je-neoddelitelnou-sucastou-uspechu/

Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky

K svojej práci musíte pristupovať s radosťou. Jedine potom vás bude napĺňať silou a optimizmom. Pri dosahovaní vašich pracovných cieľov buďte dôslední a morálni. Prípadný neúspech neberte príliš osobne, nepoddávajte sa občasným krízam, a hlavne sa nepodceňujte. Tešte sa z každého nového dňa a prijmite ho so všetkým čo prináša.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/elena-kohutikova-z-prace-sa-musite-tesit/

Marie Diamond – koučka, jedna z hlavných protagonistiek filmu Tajomstvo (Secret)

Verím, že úspešní ľudia dosiahli úroveň naplnenia v štyroch oblastiach svojho života. Profesionálne robia to, čo majú najradšej a sú za to dobre platení. Sú zdraví a plní energie. Majú krásne vzťahy so svojím partnerom, deťmi, priateľmi a rodinou a doprajú si čas, aby sa o seba starali a načúvali svojmu vnútornému hlasu. Sústredia sa na vytvorenie pozitívneho vplyvu na náš svet. Uskutočňujú zmenu tým, čím sú alebo ich profesiou či podporou ich detí, priateľov alebo rodiny.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/marie-diamond-chybou-je-nespravna-formulacia-tuzob/

Martin Katriak, podpredseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko

Ja považujem za prvoradú najmä disciplínu. Tiež by som vyzdvihol schopnosť rozhodnúť sa. Za veľké životné šťastie takisto považujem zázemie a podporu v rodine.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/preview/osobnost/osobnost/JUDr.MARTIN-KATRIAK-NAJD%C3%94LE%C5%BDITEJ%C5%A0IA-JE-DISCIPL%C3%8DNA/

Natália Major, členka predstavenstva Tatra banky

Transparentný a inovatívny prístup sú dve cesty k dlhodobému úspechu. To je vysoko visiace ovocie na strome. Všetky ostatné prístupy sú z kategórie zbierania ľahko dosiahnuteľných plodov ležiacich na zemi.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/osobnost/osobnost/natalia-major-pracujem-dobrovolne-a-velmi-rada/

James M. Heidema, profesionálny tréner, konzultant a autor úspešných bestsellerov, odborník v oblasti predaja

Úspech je zložitá vec. Poznám veľa ľudí, ktorí sú finančne úspešní, ale v osobnom živote sú nešťastní. Podľa môjho názoru, ak chcete byť úspešný, je potrebné nájsť rovnováhu medzi osobným životom, rodinou a profesionálnou kariérou. Nemôžete byť skutočne úspešný a šťastný, ak obetujete jednu z týchto troch vecí. Kvalitný a skutočne úspešný obchodník a podnikateľ by mal byť človek, ktorý má predovšetkým silnú túžbu a potrebu odlišovať sa. Nebyť ako ostatní. Ja to nazývam mať „drive“. Je potrebné v sebe nájsť energiu a byť dostatočne usilovný, aby ste vy sám mohli viesť a nielen nasledovať. Ak chcete riadiť, musíte byť dôsledný a mať veľa odhodlania. Mať silnú vôľu, dosiahnuť svoj cieľ, aj keď vám všetci ostatní hovoria, že je to nemožné. Je nevyhnutné stále sa zlepšovať a neustále rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti. Musíte byť poháňaný silnou túžbou byť dnes lepší, ako ste boli včera. Komfort a sebauspokojenie sú nepriateľmi úspechu. Ak sa neustále neučíte, nerastiete. A ak nerastiete, vlastne umierate.

Viac sa dočítate na:

http://www.nextfuture.sk/osobnost/rozvoj-osobnosti/uspech-inych-je-najlepsia-motivacia-trenera/

Spracovala: Alica Balaščíková

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow