28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rhonda Byrne: Hrdina

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  25.9.2014 25.9.2014  

Autorka knihy Tajomstvo nevstupuje so svojimi knihami na neznámu pôdu. Stala sa jednou z najlepšie zarábajúcich spisovateliek a pritom na svoje diela nevyplytvá ani veľa fantázie. Vychádzajú zo skutočného života. Tentoraz si ako svedkov úspechu zobrala dvanásť statočných, ktorí sú jednoznačne hrdinami dnešnej doby.

Veď prečo nie? Vo svete, kde sa musíme nútiť vstávať do práce, nebaví nás chodiť ani domov, deň uzavrieme tragédiami z televíznej obrazovky, je skutočné hrdinstvo vykračovať po chodníku s úsmevom na perách. Čo všetko môže zmeniť sen obyčajného človeka? O tom je kniha Hrdina. Nie sú to len prázdne reči. Rhonda Byrne si do knihy pozvala na slovo vzatých odborníkov na úspech. Dvanástka rozprávačov nám dokladuje, že všetko je možné. Liz Murrayová sa z ulice a drogového pekla dostala na Harvard a stala sa uznávanou rečníčkou, podnikatelia Paul Orfalea, Peter Foyo a ďalší sa neraz ocitli na hranici prežitia, ale odrazili sa od dna. Ako si dokázali títo ľudia splniť vlastné sny a stať sa hrdinami modernej doby? Čím boli výnimoční? Líšili sa vôbec od tuctov tých, ktorí už na svoje sny rezignovali? Kniha možno necháva viac otázok ako dáva odpovedí, ale nakoniec v závere si každý nájde svoju cestu. Priamo k splnenému snu, alebo rezignácii. Je to ako vziať si modrú, alebo červenú kapsulu vo filme Matrix. Kniha však ako puzzle podáva návod a výstroj k tomu, aby sme tŕnistú cestu k životnému naplneniu mohli prejsť aj my. 

Čo je na knihe zaujímavé?

Každý kto čaká akúsi polievku pre dušu, bude zrejme sklamaný. Nejde o žiadne pekné slová, ktoré by nám mali vliať do života nádej, že je všetko fajn. Výpovede dvanástich ľudí hovoria jasnou rečnou. Ak v živote chceme niečo dosiahnuť, treba makať a občas si zodrať dlane, kolená a naraziť ústa. Stojí to však za to. Toto posolstvo je votkané priamo do každého odseku úspešných ľudí, ktorí sa rozhodli o svoje splnené sny podeliť s verejnosťou. 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow