19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rolex Deepsea s číselníkom podľa farieb hĺbky mora

NextFuture NextFuture NextFuture  7.8.2014 7.8.2014  

Od žiarivo modrej po bezodnú čiernu. Dve tajomné farby oslavujú cestu jedného človeka na najhlbšie miesto na zemi. Model Rolex Deepsea D-Blue vznikol na počesť najhlbšieho sólového ponoru na dno Mariánskej priekopy, ktorý v roku 2012 úspešne absolvoval James Cameron, svetoznámy filmový režisér a organizátor hlbokomorskej expedície.

James Cameron urobil vôbec prvý úspešný sólový ponor do Mariánskej priekopy. V špeciálne navrhnutej ponorke DEEPSEA CHALLENGER zostúpil do hĺbky 35 756 stôp (6,77 miles/10,89 km), čím dosiahol najhlbší bod v oceáne. Pokus bol súčasťou spoločnej vedeckej expedície Camerona, National Geographic a Rolexu v rámci podmorského prieskumu a výskumu.

Cameron je prvý človek, ktorý od roku 1960 zostúpil na najhlbšie miesto na Zemi. Cesta dole trvala dve hodiny a 36 minút. Cameron zostal na dne tri hodiny, aby odobral vzorky pre výskum v morskej biológii, mikrobiológii, astrobiológii, námornej geológii a geofyzike. Urobil tiež fotografie a pohybujúce obrazy, čím vizuálne zdokumentoval Mariánsku priekopu.

„Táto cesta je vyvrcholením viac než siedmich rokoch plánovania pre mňa úžasnej DEEPSEA CHALLENGE tímovej expedície," povedal Cameron. „A čo je najdôležitejšie, expedícii sa podarilo posunúť hranice, kde ľudia môžu ísť a čo môžu vidieť. Uspeli sme aj vďaka podpore National Geographic a Rolexu a ich neochvejnému presvedčeniu, že môžeme úspešne vykonať cestu k najhlbšiemu bodu v oceáne a späť."

Dva roky po prelomovej expedícii Rolex uvádza na trh hodinky s novým špeciálnym modročiernym číselníkom: ROLEX DEEPSEA D-BLUE. Model predstavuje cestu do morských hlbín, do ktorých už nepreniká slnečné svetlo. Preto je na číselníku použitý postupný prechod z modrej farby (v hornej časti) až do čiernej (naspodu). Nápis DEEPSEA je v zelenom prevedení, ktoré je totožné s farbou Cameronovej ponorky. Žiadne iné hodinky nie sú navrhnuté tak ako ROLEX DEEPSEA. Sú vodotesné do extrémnej hĺbky 3 900 m a za svoju výnimočnú pevnosť, nepriepustnosť a odolnosť voči tlaku vďačia exkluzívnemu „ringlock“ systému. Tento inovatívny patent Rolexu umožňuje hodinkám odolávať obrovskému tlaku vyvíjanému vodou v hĺbke 3 900 m, čo zodpovedá hmotnosti cca 3 tony na hodinky. ROLEX DEEPSEA týmto definuje nové štandardy ako odolnosť, presnosť, funkčnosť a spoľahlivosť. Puzdro s priemerom 44 mm je navrhnuté tak, aby dosahovalo najvyšší stupeň odolnosti aj vo veľkosti, ktorá je stále nositeľná a praktická.

Zdroj a foto: Rolex, Sheron

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow