29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

ROLLS-ROYCE očami Karla Lagerfelda

NextFuture NextFuture NextFuture  2.3.2013 2.3.2013  

Karl Lagerfeld, jeden z najlepších a najznámejších svetových dizajnérov, je od roku 1987 známy aj vďaka svojej vášni k fotografovaniu. Jeho snímky boli vystavené v niekoľkých prestížnych galériách a na medzinárodných výstavách. Tentokrát sa stali predmetom záujmu Karla Lagerfelda luxusné automobily Rolls-Royce.

 

 

Multitalentovaný umelec predstavil v sídle firmy Rolls-Royce v anglickom Goodwoode svoje fotografie luxusných automobilov spomínanej značky s názvom Iný pohľad (A Different View). Výstava je súčasťou seriálu a projektu Icons of Art, do ktorého sa v minulosti zapojili aj umelci ako John Zinsser, Marie-Jo Lafontaine a Isaac Julien.

 

Pre Lagerfeldov najnovší fotografický počin je charakteristická fascinácia textúrami, povrchom, tvarmi a abstraktnými vzormi, v čom sa dá nájsť aj prepojenie so svetom módy, kde si Lagerfeld udržiava svoju výsostnú pozíciu. Fotografie poskytujú ideálnu platformu umožňujúcu pochopiť a oceniť najjemnejšie detaily dizajnu automobilov v kombinácií so svetlom a s prírodou. Výstava majstra Lagerfelda teda v sebe spája klasické témy s netradičným videním vecí cez objektív fotoaparátu, čím ponúka divákovi svoj výsledný „Iný pohľad“.

Karl Lagerfeld k výstave povedal: „Neviem sa už pozerať na život bez vnímania jeho kontrastov a abstrakcie. Ako svet módy tak aj autá vnímam cez objektív môjho fotoaparátu. To mi umožňuje udržať si kritický odstup od mojej práce. Tento prístup mi pri vnímaní reality slúži ešte lepšie, ako som čakal. Každý z mojich záberov áut Rolls-Royce je abstraktné znázornenie konkrétnej skutočnosti. Technické možnosti, ktoré ponúka fotografia, pre mňa znamenajú vítaný nástroj pre moju umeleckú tvorbu a spôsob, ako vyjadriť môj odlišný pohľad.“ 

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, k výstave dodáva: „Je pre nás veľkou cťou privítať Karla Lagerfelda a priniesť túto jedinečnú fotografickú výstavu. Jeho inšpiratívne dielo jasne deklaruje vášeň k inovácii a zmysel pre detail, čím presne Karl presne vystihol aj hodnoty, s ktorými sa denne stretávame pri našej práci v Rolls-Royce.“

Zdroj a foto: TS Rolls-Royce Motor Cars

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow