24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rolls-Royce sa díva storočie dopredu, vidí VISION NEXT 100

NextFuture NextFuture NextFuture  25.8.2016 25.8.2016  

Skupina BMW má sto rokov a v rámci osláv sa zamyslela nad tým, ako by mohli vyzerať automobily jej značiek počas nasledujúcej storočnice. Svoju predstavu má aj luxusná značka Rolls-Royce. Automobilka predstavila Rolls-Royce VISION NEXT 100. Výrobca neskromne vyhlasuje, že toto vozidlo definuje „budúcnosť luxusnej mobility“.

 

Automobilka sľubuje ručne vyrábané podvozky budúcnosti z technologicky vyspelých materiálov, ktoré bude poháňať motor s nulovými emisiami. Nie je úplne jasné, aké motory budú auto poháňať, automobilka však predpokladá, že spaľovacie V12 motory budú patriť do minulosti.

Pohľady však priťahujú zakryté 28-palcové disky. Kolesá sú však veľmi úzke a navyše zakryté. Každé koleso je poskladané zo 65 kusov hliníka. Výrobca tak vytvoril dojem, že  Rolls-Royce budúcnosti je futuristický katamaran. Toto auto je 5,9 metra dlhé a 1,6 metra vysoké. Interiér je dimenzovaný pre mimoriadne luxusné vozenie dvoch pasažierov.

Zaujímavosťou je, že vozidlo je autonómne, volant je prebytočný. V prednej časti interiéru vozidla sa nachádza veľký OLED displej, ktorý pasažierom ponúka informácie o ceste. Vozidlo je dvojmiestne, interiér pripomína obývačku. Pasažieri komunikujú s počítačom menom „Eleanor“. Je to pocta modelke Eleanor Thorntonovej, ktorá bola inšpiráciou pre sochára Charlesa Roberta Sykesa, ktorý v roku 1911 vytvoril legendárnu sochu „Spirit of Ecstasy“. Samotná značka Rolls-Royce má skutočne už 105 rokov, storočnicu však oslavuje spolu s materskou skupinou BMW. Zaujímavosťou je, že počítač v kabíne má schopnosť učiť sa od pasažierov. Kultová podobizeň, ktorá reprezentuje automobilku už vyše sto rokov, by mala nepochybne vydržať aj počas ďalšej stovky.

Okrem toho má Eleanor schopnosť učiť sa a pracovať s informáciami o preferenciách ľudí v aute. Počítač, samozrejme, rozumie verbálnym pokynom.

V interiéri je nefalšovaný luxus. Automobilka plánuje obložiť interiér drevom Macassar. Exkluzívne sú aj tkaniny v interiéri, koberce aj hodvábna pohovka.

Otváranie vozidla je otváraním v novom zmysle slova. Okrem dverí sa otvára aj strecha, do interiéru sa tak pasažieri dostanú vzpriamení a sadnú si pohodlne na pripravené sedadlo. Okraj vozidla má červené podsvietenie, ktoré vytvára smerom od vozidla pomyselný červený koberec. Automobily Rolls-Royce sú v súčasnosti symbolom vysokého postavenia v spoločnosti a firma na tom ani v nasledujúcich sto rokoch nemieni nič meniť. 

Foto: Rolls-Royce

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow