26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Roman Pomajbo: S humorom ide všetko lepšie

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  6.6.2014 6.6.2014  

Známy slovenský herec a humorista Roman Pomajbo sa v súčasnosti teší z narodenia svojej tretej dcéry. Naplno si užíva svoju pozíciu otca a rozhodol sa, že svoje rodinné zážitky ponúkne slovenským a českým divákom vo svojej one man show. Pre Next Future poskytol rozhovor ako jedna z tvárí neinvestičného fondu Euro deťom.

 

V apríli sa vám narodila tretia dcéra. Aké sú vaše prvé týždne po tejto šťastnej udalosti? Nepriali ste si do vášho „babinca“ tentoraz spojenca – syna?

Bol som tretíkrát pri pôrode a je to čím ďalej lepšie. Tentoraz som bol najodvážnejší. Prvé týždne sú také, ako u predchádzajúcich dvoch dcér. Timejka zatiaľ stále spí alebo „papá“, takže žiadne prebdené noci, vyčerpanosť a únava nás netrápia. Asi máme šťastie na dobré dcéry. Pri chlapcoch je to vraj inak. Nehovorím, že by som chlapca vyslovene nechcel, ale už máme doma dve dievčence, všetko je tu pre ne prispôsobené, takže tretia medzi ne hravo zapadla. 

Tri deti si vyžadujú mnoho času. Ste moderným typom otca, ktorý nemá problém pomôcť svojej manželke?

Som vo veku, keď si už deti užívam, takže nemám problém s kúpaním, prebaľovaním, kočíkovaním či obliekaním. Aj keď u toho posledného to až taká pravda nie je. Ráno pri odchode do škôlky v sebe často hľadám vnútornú silu, aby som vydržal všetky tie „ženské“ vrtochy: Čo si mám obliecť? Toto nechcem! Toto sa mi páči. Toto sa mi nepáči… Niekedy je to boj, ale je to čím ďalej lepšie.

Tesne po pôrode vašej dcéry, ste boli nakrúcať film na Kanárskych ostrovoch. Za akých okolností táto spolupráca vznikla a aké máte odtiaľ zážitky?

Autor mojej one man show Ocko/Táta, ktorú hrám paralelne na Slovensku i v Česku, Bjarni Haukur Thorsson napísal svoj nový film s názvom The Grandad. Po vzhliadnutí premiéry v Bratislave povedal, že je to jedno z najlepších spracovaní jeho svetovo úspešnej komédie a že by bol rád, keby som hral v jeho novom filme. Neskôr sme sa dohodli na termíne nakrúcania filmu na Kanárskych ostrovoch, no v tom čase som ešte nevedel, že vtedy bude moja manželka rodiť. Vo štvrtok teda porodila a v piatok som už odlietal. Natočil som, čo bolo treba, oslávil narodenie mojej dcéry a ukončenie celého nakrúcania filmu, a utekal som naspäť domov. Celý film sa nakrúcal v inom jazyku, iba ja som hovoril po anglicky, pretože som hral španielskeho hotelového recepčného na Kanárskych ostrovoch. Bola to pre mňa česť a obrovská skúsenosť.

Na spomínanú one man show Ocko som sa bola pozrieť a vnímam ju ako vtipnú výpoveď o vašom rodinnom šťastí. Čo v nej divákom ponúkate? Môže im pomôcť zlepšiť vlastný rodinný život?

Divadelné predstavenie Ocko nie je o tom, ako sa stať vzorným otcom a ani v nej nenájdete recept na šťastné manželstvo. Ale určite v nej nájdete samých seba v určitých situáciách a zistíte, že s humorom ide všetko lepšie. Často žartujem, že manželka robí predstaveniu Ocko dobrú reklamu. Môžem divákom rozprávať z vlastnej skúsenosti, aké to je, keď sa chlap stane otcom. Som šťastný, že mám takúto krásnu, zdravú rodinu a veľmi si to vážim.

Stali ste sa jednou z tvárí neinvestičného fondu Euro deťom, ktorý podporuje aj magazín Next Future. Prečo ste sa rozhodli podporiť tento projekt?

Možno práve preto, že mám to šťastie byť šťastným otcom a je úžasné, že to, čo z lásky robím pre svoje deti, môže pomôcť aj tým ostatným.

Roman Pomajbo

Roman Pomajbo získal svoje herecké zručnosti okrem dramatického odboru na Ľudovej škole umenia aj na Štátnom konzervatóriu v Brne a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Má za sebou početné divadelné, ako aj filmové herecké skúsenosti. Je známy sympatickým humorom, na ktorý si diváci zvykli vďaka humoristickým reláciám, ktoré sú, ako sám hovorí, jeho srdcovou záležitosťou a dúfa, že čoskoro sa objaví na televíznych obrazovkách v podobnom formáte.

Ďakujeme za rozhovor.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow