21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Roman Staňo o podpore neinvestičného fondu Euro deťom

NextFuture NextFuture NextFuture  8.4.2014 8.4.2014  

Roman Staňo, vedúci tímu, zodpovedný za riadenie externého predaja vo VÚB banke, podporuje neinvestičný fond Euro deťom.

 

„Môj pracovný život za posledných 10 rokov významne ovplyvňujú externí partneri banky. Ich aktivity majú široký záber a mnohí z nich sa sústreďujú na rôzne formy podpory charitatívnych projektov. Vážim si, že nachádzame v partneroch VÚB ľudí s rovnakou filozofiou – zodpovednosť k svojej práci a k svojmu okoliu. Za všetkým hľadaj človeka a p. Jurkovičovi a p. Červeňovej z Euro deťom držím v ich aktivitách palce.“

Prečo ste sa rozhodli podporiť práve túto organizáciu?

Hlavné posolstvo celého projektu spočíva v tom, aby každý človek, ktorý má možnosť, začal pomáhať iným a hlavne tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami. Tak ako chce Euro deťom toto posolstvo šíriť ďalej, tak som sa aj ja rozhodol, že sa pripojím a budem zdieľať túto krásnu myšlienku. Myslím si, že každý, kto má možnosť, môže podať pomocnú ruku, pretože nikdy nevie, kedy tú pomoc bude potrebovať on sám. Jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol pre Euro deťom je aj fakt, že organizácii nejde len o jednostranné vyberanie peňazí, ale skutočne sa snaží pomáhať, čo dokazuje nespočetné množstvo podujatí, ktoré pre deti organizujú jej zakladatelia v spolupráci so sponzormi a darcami. Každý má právo na dôstojný život, a preto som veľmi rád, že mám tú možnosť a môžem aspoň takýmto spôsobom skvalitniť niečí život. Verím, že sa stanem inšpiráciou aj pre ďalších ľudí, ktorí o podobnej možnosti zatiaľ neuvažovali. Poskytnutím príspevku na podporu niekoho, kto to naozaj potrebuje, obohacujeme aj svoj život. My snívame mnoho snov. Tie deti majú len jeden a tým je zdravie. Vďaka tomu dostáva každý, aj ten najmenší príspevok, hlbší zmysel.

Čím sa zaoberá organizácia Euro deťom?

Euro deťom neinvestičný fond je organizácia, ktorá pomáha deťom so zdravotným postihnutím, prípadne ich rodinám. Ide o deti s diagnózami detská mozgová obrna – DMO, spinálna svalová atrofia a farmakorezistentná epilepsia. Procedúry, ktoré deti potrebujú, sú finančne veľmi náročné, nehovoriac o životných nákladoch a dennodennej starostlivosti, ktorú si ich  zdravotný stav vyžaduje. Len náklady na liečbu sú pre mnohých nepredstaviteľné a neúnosné, napríklad také liečenie v rehabilitačných zariadeniach a liečba stojí ročne cca 10 000 eur, aby táto liečba mala zmysel a posunula dieťa ďalej. V súčasnosti organizácia podporuje 10 detí a pre každé usporadúva okrem finančnej zbierky aj rôzne akcie na ich podporu. Medzi inými napríklad vernisáže, odbery a darovania krvi, športové podujatia a pod. Aby bola pomoc transparentná a konkrétna, každé dieťa má pridelený svoj variabilný symbol, pod ktorým je ho možné podporiť a Euro deťom mu odovzdá 100 % z vyzbieranej sumy.

Všetky informácie, ako aj príbehy všetkých detičiek a charitatívne akcie, ktoré sa organizujú pre deti, nájdete na www.eurodetom.sk.

Zdroj a foto: Euro deťom neinvestičný fond

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow