31. október 2020. Aurélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

SAI wellness v areáli Aquaparku Senec – Neskutočný zážitok za pár hodín

NextFuture NextFuture NextFuture  23.10.2014 23.10.2014  

Len pohoda a relaxácia. Problémy všedného dňa sa aspoň na krátky čas stávajú vzdialenou spomienkou. Na vás už totiž čaká tím kvalitne vyškolených odborníkov, ktorí sú pripravení postarať sa o vaše pohodlie. Únavu a pracovné vypätie nahradí uvoľnenie a relax, ktoré dodajú vášmu telu aj mysli stratenú silu. Stačí, ak navštívite SAI wellness v areáli Aquaparku Senec.

 

Každý z nás potrebuje aspoň raz za čas oddych a relax. Možno preto, aby sme načerpali silu do ďalšej práce, prípadne aby sme upokojili vystresovaný mozog, či dopriali pokoj unavenému telu. Ak máte na to iba pár hodín, odporúčam zamieriť do kvalitne vybaveného wellness centra. Ja som vyskúšala SAI wellness v areáli Aquaparku Senec a musím povedať, že moje očakávania sa dokonale naplnili.

Bazén, sauna a masáž mi pomohli doplniť energiu, uvoľniť svaly a najmä aspoň na chvíľku „vypnúť“.

Saunové ceremoniály

Horúci vzduch v saune stimuluje systém žliaz s vnútorným vylučovaním a pozitívne ovplyvňuje imunitu. Uvoľnia sa unavené svaly a mozog sa upokojí. Pokožka sa pri saunovaní hĺbkovo vyčistí a z tela sa vyplavia nečistoty. Výsledný efekt je jemnejšia a omladená pokožka. Ja osobne mám veľmi rada aj parnú saunu, ktorá dodá mojej pokožke potrebnú hydratáciu. Zrejme nie nadarmo sa hovorí, že žena je najkrajšia hodinu po saune. 

O tom, že SAI wellness v Senci rozhodne má čo ponúknuť svedčí aj príjemné spestrenie vo forme saunových ceremoniálov. Vnímam to ako ďalší rozmer starostlivosti o naše telo, ale aj dušu. Vo svete sú saunové ceremoniály už veľmi obľúbené a postupne prichádzajú aj k nám. Nemohla som si to teda nechať ujsť a veľmi rada sa s vami podelím o môj príjemný zážitok.

Vedeli ste, že saunové ceremoniály majú aj svoje pravidlá?

* Jedným zo základných pravidiel je, aby ste osušku či plachtu mali rozprestretú pod celým telom, ak sedíte s nohami na spodnej priečke, tak i pod nimi.

* Počas saunového ceremoniálu sa zo sauny neodchádza ani sa do nej nevstupuje. Ak ste nováčikom, je lepšie zaujať miesto na spodnej priečke.

Skúsený saunár nás sprevádzal celým ceremoniálom. Najskôr horúce kamene v saune polial vodou s vonnou esenciou, čím sa celá miestnosť rozvoňala. Zároveň sa sauna ešte o pár stupňov ohriala, čím sa v nej ale zvýšila aj vlhkosť. Potom uterákom rozvíril paru po celom priestore sauny. Prudkým mávnutím smerom od stropu nahnal horúci vzduch z hornej časti a vytvoril parný náraz, ktorý telo ešte viac prehrial. Celé to niekoľkokrát zopakoval a postupne nasmeroval uterák aj na každého z nás. Bolo to príjemné ovlaženie, ktoré vzápätí vystriedalo prehriatie, následkom čoho nám ihneď vystúpil na tele pot.

Následne saunár rozdal všetkým ľadovú drvinu, ktorá poslúžila ako jemný a ochladzujúci peeling. Počas ceremoniálu využil aj vejár a prudkými pohybmi opäť vytvoril ovlažujúci parný náraz. Saunár ukončil procedúru poliatím horúcich kameňov. Upozornil nás, že saunový ceremoniál je potrebné ukončiť ľadovým kúpeľom a hneď potom relaxom v podobe oddychu na ležadle. Záverečný odpočinok som si úžasne vychutnala, keďže oddychová zóna v tomto wellness centre pripomína atmosféru japonskej prírody a hory Fuji. Celý ceremoniál bol pre mňa krásnym meditačným zážitkom.

Priestranné wellness vzniklo na rozlohe 735 m2. Okrem Inštitútu krásy a saunových ceremoniálov v SAI wellness Senec nájdete:

9 sáun (Eukalyptová parná sauna,

Švédska suchá sauna, Soľná sauna,

Turecká sauna – Hammam, Bambusová sauna,

Aromatická parná sauna, 2 x infrasauna, Fínska suchá sauna),

Kneippov kúpeľ,

tri whirlpool bazény,

ľadopád,

zážitkové sprchy,

vonkajší ochladzovací bazén,

wellness bar.

Prostredie saunového sveta dopĺňa aj oddychová časť s ležadlami, s výhľadom na japonskú kamienkovú záhradu.

Masáž

Po saune je telo dokonale pripravené na masáž. Ja som si z pestrej ponuky vybrala 100 % personalizované ošetrenie. Bola to 45-minútová masáž, pri ktorej môžete byť sami tvorcom vlastného ošetrenia. Na úvod máte možnosť vybrať si z niekoľkých vôní. Ja som sa rozhodla pre vôňu kvetu pomaranča a cédrového dreva. Energická, ale zároveň veľmi príjemná vôňa, mi znásobovala pôžitok zo skvelej masáže. Bolo to exkluzívne ošetrenie so skúsenou masérkou, ktorú si môžete taktiež vybrať vy sami. Personál dbá aj na také detaily, ako je príjemná relaxačná hudba. Maximálne uvoľnenie tela i mysle sa dostavilo hneď po skončení masáže.

Neskutočný zážitok za pár hodín. Bol to môj čas len pre seba.

Viac informácií na: http://www.aquaparksenec.sk/   

Z ponuky SAI wellness:

Japonské rituály celého tela (Hanakasumi 80 min.)
Možnosť zveriť sa do rúk profesionálov a nechať sa rozmaznávať v štýle japonskej kultúry, kde sa po dokonalom prečistení vašej pokožky vďaka ryžovému púdru a kvetu čerešne odstráni z vášho tela negatívna energia a odumreté bunky. Počas pôsobenia peelingu si aj vaše nohy užijú nepredstaviteľnú pohodu pri špeciálnej japonskej masáži. Na záver si vychutnáte relaxačnú masáž celého tela.

100 % personalizované ošetrenie – masáž + peeling 60 min.
Buďte tvorcom vlastného ošetrenia. Máte možnosť vybrať si z vôní: citrón a listy pomaranča, vanilka a santalové drevo a kvety pomaranča a cédrové drevo. Exkluzívne ošetrenie predstavuje relaxačnú masáž celého tela, zmyselné vonné oleje, relaxačnú hudbu, peeling s morskou soľou a špeciálne rafinovaným cukrom.

Foto: SAI wellness v areáli Aquaparku Senec

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow