27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Šarmantné vodcovstvo

Jim Heidema Jim Heidema Jim Heidema  14.3.2014 14.3.2014  

Iba raz v živote som mal šancu pracovať so skutočne charizmatickým lídrom. Volá sa Drew Wallace a v súčasnosti je CEO/Prezident investičnej firmy, ktorá je dcérskou spoločnosťou stredne veľkej poisťovne v Kanade.

 

Prvýkrát som stretol Drew Wallaca v roku 1988 a 1989, keď bol regionálnym viceprezidentom divízie v jednej z najväčších poisťovní v Kanade, London Life.  Bolo to v čase, keď som sa zúčastňoval manažérskych tréningov, aby som sa stal oblastným manažérom. Časť mojich kurzov sa odohrávala v mojom regióne a časť v našej firemnej centrále London Life.

Pamätám si, že sme sa stretli vo firemnej centrále v Londýne v kanadskom Ontáriu. V tej chvíli som si povedal, že na tomto človeku je niečo veľmi špeciálne. Zanechal vo mne veľmi dobrý dojem.

Vyžarovalo z neho spojenie integrity, profesionality, úprimnosti, srdečnosti a súcitu. „Fíha, aký skvelý človek, “ myslel som si. Vtedy som začal rozmýšľať nad tým, aký dojem nechávam v ľuďoch ja sám. Pravdepodobne nie taký skvelý ako on.

Keď som ho stretol znova, bol som manažér jednotky v agentúre vo Vancouveri v Kanade. Naša agentúra práve získala ocenenie ako najlepšia agentúra v Kanade v špeciálnej súťaži s názvom June Campaign. Táto súťaž má tradíciu v London Life  (London Life Insurance Company, London, Ontario, Canada) mnoho desaťročí. Súťažili sme proti veľkým agentúram s väčšími obchodnými tímami a lukratívnejšími trhmi. Aj napriek tomu sme však vyhrali.

Na oslavu nášho víťazstva sme si prenajali veľkú jachtu na plavbu po pobrežných vodách Vancouveru. Na jachte sa ubytovali členovia nášho predajného tímu s manželkami. Okolo 75 ľudí počas večernej plavby večeralo a popíjalo kokteily. Iste si viete predstaviť, že to bola skutočne veľká jachta.

Drew, ako vedúci predaja a ako senior viceprezident, bol na tejto plavbe naším hosťom. Predstavte si ako sa plavíme medzi ostrovmi na prekrásnej jachte, slnko zachádza a teplý večerný vánok hladí naše tváre. Všetci máme v rukách upokojujúci drink. Drew sa vtedy ku mne priblížil a povedal: „Jim,  ako dlho by vám trvalo opustiť Vancouver, presťahovať sa so svojou rodinou do Londýna v Ontáriu a viesť tréning a rozvoj našich nových aj existujúcich zástupcov?“ Zo žartu som povedal, že by ma z Vancouveru nevypáčil ani páčidlom. Som tu príliš šťastný. Teda aspoň som si to vtedy myslel.

Potom prišlo prekvapenie. O dva mesiace som sa ocitol v Londýne v Ontáriu. Čo sa to stalo? Ako je to možné? Dal mi niečo do drinku, potom ma zabalil do škatule a vylodil, a zobudil som sa až v Londýne? Nie, nebolo to také dramatické.

Urobil mi ponuku, ktorú som nemohol odmietnuť. Ak máte možnosť pracovať s naozajstným lídrom, všetky detaily spojené so sťahovaním vašej rodiny 4 109 kilometrov z Vancouveru do Londýna sú odrazu ľahko riešiteľné a prekonateľné.

Keď máte možnosť pracovať s takýmto charizmatickým človekom, všetko je možné. Presťahovanie sa z Vancouveru do Londýna zmenilo môj život.

Drew vytvoril podmienky, v ktorých som sa cítil schopný zmeniť svet. Skúšať nové veci. Zmeniť staré spôsoby. Nikdy som nemal pocit, že je mojím šéfom, pretože sa ku mne správal vždy ako ku kolegovi. Dostal zo mňa to najlepšie čo vo mne bolo a nechal ma zažiariť. Vďaka Drewovi som pochopil, čo vedenie v skutočnosti znamená. Stal sa zo mňa lepší človek a táto skúsenosť mi poskytla základ pre moje ďalšie úspechy.

Po tom, čo som opustil spoločnosť London Life v roku 1998, trénoval a koučoval som 170 000 ľuďom vo vyše tridsiatich krajinách a napísal som sedem kníh v 20 jazykoch. Taktiež som stretol mnoho zaujímavých ľudí, ktorí obohatili môj život.

Ďakujem, Drew Wallace, za to, že si taký aký si a za významný prínos do môjho profesionálneho a osobného života. Som ti navždy vďačný.

Foto: Drew Wallace, Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow