27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

SLOVÁCI NAIVNE VERIA V SPRAVODLIVOSŤ, PO SKLAMANÍ RÝCHLO REZIGNUJÚ

NextFuture NextFuture NextFuture  9.10.2015 9.10.2015  

TOP kouč Marshall Goldsmith radí, aby sme o sebe viac premýšľali

 

Slováci, rovnako ako aj mnohé iné národy, naivne veria v spravodlivosť sveta. Keď sa ale presvedčia o opaku, nahnevajú sa a potom rezignujú. Človek, ktorý rezignuje na zmenu a zároveň ospravedlňuje svoju lenivosť, nemôže byť šťastný - Slovákom to pripomína svetový kouč TOP lídrov Marshall Goldsmith, ktorý v decembri 2015 navštívi Bratislavu.

„S klamlivými domnienkami, s ktorými presviedčame samých seba, že v našich životoch nemusíme nič zmeniť, sa stretávame každý deň a to hneď niekoľkokrát,“ hovorí Marshall Goldsmith a dodáva, že tieto myšlienky sú navyše často spojené s tvrdohlavosťou.

Hoci všetci vieme, že nič netrvá večne, mnohí z nás stále veria a sú naklonení ideám perfekcionizmu. Veríme, že existuje dokonalá váha, dokonalá práca, dokonalý stav mysle. Čím viac v perfekcionizmus veríme, tým viac sa ho snažíme dosiahnuť. Výsledkom je opäť rezignácia, nakoľko dokonalosť neexistuje, tvrdí Marshall Goldsmith. 

„Ďalšou toxickou myšlienkou, ktorá nám bráni v šťastí, je upokojovanie sa tým, že druhí sú na tom horšie ako my,“ hovorí Marshall Goldsmith. Zároveň zdôrazňuje, že rozumieť niečomu automaticky neznamená sa tým aj riadiť. Uvedomenie si čohokoľvek je prvým krokom k želanej zmene.

Seminár Marshalla Goldsmitha Líder budúcnosti sa uskutoční 3. a 4. decembra 2015 na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave. Marshall Goldsmith je po Brianovi Tracym a Jackovi Canfieldovi tiež jednou zo svetových autorít v oblasti rozvoja ľudského potenciálu, ktoré v minulosti odovzdali svoje skúsenosti aj na seminároch v Bratislave.

Spoločnosť Worington, ktorá svetových lídrov do Bratislavy prináša, aktuálne rokuje aj s ďalšími TOP lídrami o realizovaní seminárov aj v Strednej Európe. Už v októbri roka 2016 sa manažéri a podnikatelia môžu tešiť na výnimočný dvojdňový seminár Total Business Mastery, ktorý povedie rešpektovaný biznis kouč Brian Tracy.

Zdroje a foto: Worington

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow