24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Šperky ako výhodná investícia

 18.5.2017 18.5.2017  

V dnešnej dobe existuje mnoho spôsobov, ako výhodne investovať. Niektorí preferujú klasické investičné diamanty, zlaté prúty a tehly, no čoraz častejšie sa stávajú obľúbenou investíciou aj luxusné šperky, najlepšie doplnené akostnými diamantmi či drahokamami. Je to skvelá voľba pre ľudí, ktorí nechcú, aby ich investícia ležala zamknutá v trezore, no naopak sa s ňou radi predvedú aj na verejnosti.

 

Či už v zlatom, platinovom, či v striebornom prevedení, kvalitné šperky majú svoju hodnotu bez ohľadu na čas. V niektorých rodinách sa dokonca šperkárske kúsky dedia z generácie na generáciu a v minulosti sa o luxusné rodinné šperky často viedli krvavé súboje, čo svedčí o tom, akú vysokú hodnotu môžu mať. Je však dôležité investovať do kvalitných kúskov, aby šperk vydržal čo najdlhšie. Preto radšej dôkladne preverte, odkiaľ si šperky plánujete kúpiť, aby ste si boli istí, že vaša investícia bude stáť za to.

Pokiaľ neviete, aké kúsky by boli vhodnou investíciou, snubným prsteňom nešliapnete vedľa. Ten je najklasickejším a najčastejším variantom investície do šperkov, hlavne ak je v ňom zasadený diamant. Keďže zároveň ide o dar pre vašu milovanú polovičku, môžete si byť istý, že bude dostatočne vynosený a prinesie radosť. Vaša drahá sa už postará o to, aby každý videl, čo jej okrášľuje prstenník a bude sa so zásnubným prsteňom chváliť na každom rohu. Investíciou do symbolu prísľubu vašej lásky si môžete byť vedomý, že ste svoje peniaze rozumne a šikovne uložili. Okrem toho môžete zásnubný prsteň neskôr darovať vašim deťom, ktoré si ho budú posúvať z generácie na generáciu, čím sa bude jeho hodnota len a len zvyšovať. Pri výbere prsteňa však dbajte na to, aby ste sa trafili do štýlu vašej milovanej, nesústreďte sa len na jeho číselnú hodnotu.

Šperk ako investícia

Vhodnou investíciou môžu byť aj iné šperkárske kúsky doplnené diamantmi. Mnoho ľudí svoje peniaze vkladá práve do svadobných obrúčok. Tie sú šperkom, ktorý bude mať na vašej ruke špecifický význam. Symbolizujú lásku medzi dvomi partnermi a prísľub spoločnej budúcnosti. Investovať do nich sa jednoznačne oplatí, navyše si ich môžete dať navrhnúť podľa vlastného vkusu, čo zaručí ich originalitu a jedinečnosť pre vás ako pár. Doplniť ich môžete gravírom, dátum prvého stretnutia či začiatku vzťahu vám takýmto spôsobom ostane v pamäti na veky vekov a zároveň z obrúčok spraví šperk šitý na mieru.

Pri kúpe drahšieho šperku buďte však veľmi opatrný, súčasťou kúpy by malo byť aj obdržanie certifikátu, ktorý potvrdzuje jeho pravosť a pôvod. Ak by ste sa daný kúsok rozhodli v budúcnosti predať, bez tohto dokladu by nebolo možné dosvedčiť hodnotu klenotu.

Šperk ako investícia

Luxusné a kvalitné šperky sú vhodnou investíciou pre tých, ktorí sa chcú svojimi investovanými peniazmi pochváliť. Šperky sú nadčasové a prakticky nevyjdú nikdy z módy. Vydržia mnoho desaťročí, no musíte sa o nich dôkladne starať a dať si ich pravidelne prehliadnuť odborníkmi.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow