5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Spevniť postavu vám pomôže len jeden jediný „liek“

PR PR  28.4.2017 28.4.2017  

Niekedy, aj keď sa všemožne snažíme zhodiť kilogramy navyše, nedarí sa nám to. Môže za to aj genetická predispozícia, s ktorou bohužiaľ nedokážeme spraviť absolútne nič. Jediné, čo pre svoju postavu môžeme spraviť, je to, že zlepšíme svoje stravovacie návyky a hlavne nezabudneme na pohyb.

Možno vás už unavujú diéty, rady od „odborníkov“, ktorí neustále opakujú dookola to isté a vám sa z toho už točí hlava. V prvom rade si treba uvedomiť, že každý jeden z nás je iný, má iný metabolizmus. To, čo platí na vašu kamarátku, nemusí zaručene platiť na vás. Je to niečo podobné, ako v prípade lakovania nechtov. Kamarátke sa môže páčiť gél lak, ale vy ho zrovna nemusíte mať v láske. Musíte si odpozorovať, čo vám robí dobre a čo naopak nerobí. Pohyb však neuškodí ani jednému z nás. Ako ale začať?

Cvičenie v domácom prostredí

Skôr, ako si zakúpite vstupenku do fitness centra, zájdite si do obchodu kúpiť činky, poprípade si činky požičajte od svojich blízkych kamarátov. Pozor však na váhu činky. V začiatkoch sa príliš nezaťažujte. Začnite menšími váhami a neskôr pridávajte tie väčšie. Dávajte si však pozor, aby ste nenarazili o hrany nábytku. Vytvorte si priestor na cvičenie v izbe (najlepšie v obývacej izbe), kde vás nebude nikto rušiť.

Prechádzky a neskôr náročnejšie túry

Ak zrovna netúžite cvičiť doma a máte obavy, že vás vaša rodina bude vyrušovať, skúste prechádzky. Odporúčame vám pravidelne si zapínať krokomer, vďaka ktorému budete mať ako-takú predstavu, koľko krokov a metrov prejdete a ešte k tomu budete vedieť aj koľko kalórii ste spálili. Presné hodnoty poznať nebudete, ale je lepšie mať ako-takú predstavu.

Na prechádzky si obúvajte pohodlnejšie terénne tenisky New Balance, ale na náročnejšie túry si zvoľte buď nízke turistické topánky, alebo tie vysoké, ktoré zakrývajú aj členky. Treba si uvedomiť, že ak sa rozhodnete na vysokohorskú turistiku, návrat do východiskového bodu bude trvať niekoľko hodín, pretože náročnejšie turistiky, ako už dobre vieme, sú tie celodenné.

Hýbte sa, pretože len to jediné vám dokáže vybudovať si postavu, o ktorej ste tak dlho snívali.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow