30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Spoločne strávený čas s rodinou je vzácnejší ako kedykoľvek predtým

PR PR  28.4.2017 28.4.2017  

Tak, ako sa vekom menia priority mladých ľudí, tak sa mení aj doba. Kedysi by sme si nevedeli predstaviť obedy cez víkend bez celej rodiny, dnes to nie je nič výnimočného. Rodiny, ktoré ešte stále aj po rokoch dodržiavajú tradície, majú medzi sebou lepšie vzťahy, ako tí, ktorí sú cez víkend rozlietaní a len výnimočne bývajú doma a zhovárajú sa svojimi rodinnými príslušníkmi.

Spoločne strávený čas s rodinou je vzácnejší ako kedykoľvek predtým, preto ak ste odpozorovali na svojich blízkych, že im robí problém sa s vami porozprávať aj o takých banalitách, ako bolo na výlete v horách a či používali dobré nočné videnie, organizujte spoločné stretnutia častejšie.

Prítomnosť virtuálneho sveta

Spoločne strávené chvíle vám môže narúšať vplyv virtuálneho sveta. Stačí sa len poobzerať okolo seba. Aj keby sa priam nachádzate v kaviarni a horlivo očakávate na príchod čerstvo upečenej pizze z pravej pizza pece, určite si všimnete, že väčšina prítomných sa medzi sebou nerozpráva, ale nakláňa sa k svojim smartfónom a neustále do nich ťuká. Komunikácia zoči-voči sa akosi vytráca, čo je smutné, ale bohužiaľ nezvratné. Virtuálny svet vládne a my sa mu musíme len prispôsobiť, poprípade sa ho naučiť sčasti obmedzovať. Hlavne si treba vážiť chvíle, keď nemusíte so svojimi blízkymi komunikovať cez Facebook, Snapchat alebo WhatsApp, ale rozprávate sa s nimi osobne. Pri spoločnom stolovaní napríklad netolerujte prítomnosť mobilov, tabletov. Naučte svojich blízkych, že keď ste spolu, čiže trávite rodinné chvíle pokope, internet musí ísť na vedľajšiu koľaj.

Spoločné dovolenky, výlety

Azda jedinou možnosťou, ako spolu tráviť čas, sú dovolenky alebo aj jednodňové výlety. Už odmalička komunikujte so svojimi ratolesťami. Pýtajte sa ich na všetko, čo ich zaujíma, trápi, ale aj vždy poteší. Ako hovorí jedno slovenské známe príslovie: „Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, bo keď budem Jano, neohneš ma mamo.“ Osobnosť sa formuje už v útlom veku, preto sa nesústreďujte len na to, kedy opäť zavítate na wellness pobyt do Maďarska, ale radšej trávte čas so svojimi ratolesťami. Potom už bude neskôr túžiť po spoločných chvíľach. Dieťa bude mať iné záujmy.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow