16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Spoločnosť P3 má nového majiteľa. Ide o jednu z najväčších transakcií na európskom realitnom trhu v roku 2016.

zdroj:P3 zdroj:P3 zdroj:P3  10.1.2017 10.1.2017  

Spoločnosť P3 je v rukách nového majiteľa. Singapurský štátny investičný fond uzavrel kúpu spoločnosti P3, jedného z popredných paneurópskych vlastníkov, developerov a správcov logistických priestorov, od spoločnosti TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge. Tento obchod v hodnote 2,4 miliardy eur oznámili ešte v novembri 2016, ale pred dokončením ho museli schváliť regulačné orgány EÚ. Ide o jednu z najväčších transakcií na európskom realitnom trhu v roku 2016.

S podporou svojho nového akcionára a dohodou o dlhodobom refinancovaní v hodnote 1,4 miliardy eur z októbra 2016 je spoločnosť P3 pripravená odštartovať nové plány expanzie. Okrem iného pôjde o urýchlenie rozvoja existujúcej pozemkovej banky v objeme až 1,4 milióna m2 ďalšieho rozvoja, ako aj získanie nových lokalít v deviatich európskych krajinách, kde už pôsobí. Očakáva sa však aj vstup na nové trhy.

 „V ostatných rokoch sa nám podarilo výrazne rozrásť na našich kľúčových územiach a stať sa jednou z najväčších, európskych plne integrovaných logistických investorských a developerských platforiem. Všetci sme nadšení zo spolupráce s jedným z najväčších svetových štátnych fondov a tešíme sa na prechod do ďalšej fázy našej stratégie rastu. Dlhodobá investičná stratégia fondu GIC je plne v súlade s naším prístupom. Potvrdila totiž podporu spoločnosti ako špecialistu na logistické priestory silne zameraného na zákazníka, dlhodobého vlastníka logistických nehnuteľnosti, ktorý nikdy žiadnu nehnuteľnosť nepredal a zároveň developera najkvalitnejších, environmentálne udržateľných aktív,“ uviedol Ian Worboys, výkonný riaditeľ P3.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow