26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Správny relax pre vaše telo

NextFuture NextFuture NextFuture  12.12.2016 12.12.2016  

Dobrým odpočinkom nikdy nič nepokazíte. Regenerácia tela je nesmierne dôležitá a vďaka nej prinavrátite telu obrovské množstvo stratenej energie. Prostredie okolo nás je nabité množstvom informácií a našou úlohou je ich všetky čo najlepšie spracovať. Pre zaujímavosť uvedieme, že „ľudský mozog je schopný prijať okolo 11 miliónov informácií za každú jednu sekundu, no v priemere si je vedomý iba o 40 z nich“. Keď sme na začiatku hovorili o obrovskom množstve, mali sme skutočne pravdu.

Pohyb je správna cesta

Telo musí mať určitú dobu tiež svoj odpočinok. Nie nadarmo je aj naša práca rozložená na celý týždeň, v jednotlivých intervaloch. Ak chceme dlho a zdravo žiť, musíme dopriať takéto pravidelné intervaly aj jemu. Výborným typom je cvičenie. Na začiatok nič nepreháňajte a nemyslite si, že všetky prístroje, ktoré vidíte v posilňovni, musíte zákonite vyskúšať. Zamerajte svoju pozornosť na jednoručky. Cez jednoduché a účinné cviky s nimi želaný efekt docielite naozaj veľmi rýchlo. Telo sa naplní potrebnými hormónmi, čo je jedna z ciest ako dodáte telu silu a dobrý pocit.

Príjemné posedenie

Pokiaľ zrovna nepotrebujete podávať extra veľké výkony vo fitness centrách. Zacieľte svoju pozornosť na iné stránky. Vnímanie okolitého prostredia tiež vo veľkej miere pôsobí na naše city a výsledná psychická pohoda sa potom odzrkadľuje na celkovom stave človeka. Mierne korenistý Matcha čaj vytvorí vo vašej obývačke ceremóniu ako z orientálnej Ázie. Podmanivá atmosféra a výrazná chuť toho nápoja upokoja vaše zmysly a vy budete vedieť, ako si do budúcna zaistiť takýto komfort.

Pohladenie dotykom

Podobne na tom budete, ak si doprajete pohodlný spánok. O tom, že jeho optimálna dĺžka je v priemere určená na osem hodín, vieme asi všetci. O ostatných faktoroch potom už moc nerozmýšľame. Dobrý matrac nám nenarušuje chrbticu a drží telo počas spánku v adekvátnej rovine. Nemali by sme ale zabudnúť ani na kvalitné obliečky. Ich materiál je v kontakte s pokožkou a určitým spôsobom tento kontakt vytvára vzťah s psychikou človeka. Príjemné bavlnené vlákna  majú blahodárne účinky aj na naše zmysly. Mäkká a hrejivá obliečka nás uspí sama a počas celej noci sa cítime ako v raji.

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow