29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Štúdium nie je ľahká vec

NextFuture NextFuture NextFuture  23.11.2016 23.11.2016  

Nie je štúdium ako štúdium. Ľahko sa nezainteresovaným komentuje vec, o ktorej nemajú ani poňatia. Od najnižších ročníkov až po tie najvyššie si nikto z tých, ktorí sa mu venujú nedovolí povedať, že je len tak jednoduché. Samozrejme s tým faktom, že sa rozprávame o deťoch, neskôr väčších študentoch, ktorí neberú všetky veci na ľahkú váhu. Takéto deti si vedia neraz s úsmevom povzdychnúť  a povedať známy výrok „učenie je mučenie“. Pre tých poctivých to naozaj tak môže byť. Niekto sa učí ľahšie, niekto potrebuje veľkú pomoc a iný si nájde pomoc sám. Malým deťom je pomáhať nutné. Vysokoškolské štúdium je v prvom rade o samostatnosti študenta a jeho schopnosti tieto veci adekvátne veku absolvovať. Musí si poradiť s literatúrou, učením na skúškové obdobie so záverečnými prácami a aj  s dobrým vypracovaním bakalárskej práce. Veru tak obdobie štúdia nie je jednoduchou záležitosťou. No príjemné je spoznávanie nových priateľov, spolužiakov a zážitkov s nimi.

Zdravá maškrta vie pomôcť tiež

Škola učí detí formovať svoje správanie, získavať nové a životu potrebné vedomosti, pracovať s informáciami a vedieť sa správne rozhodovať. Sám život je niekedy oveľa väčší učiteľ, no jeho výchovné metódy nie sú tak benevolentné ako v škole. Zrazí Vás na kolená a nebudete vedieť, čo máte robiť skôr. Nebude čakať na odpoveď a na to či ste ste sa to už učili. Kvalitná bio čokoláda zaženie nejeden stres a nepríjemný zážitok. Dobrá k učeniu, posedeniu pri káve a príjemne trávených chvíľach. Zdravá maškrta Vám predsa veľa škody nenarobí.

Šetrite si nie len zdravie

Presne tak, šetrite si svoje zdravie a popri tom môžete veľa prispieť aj k úspore vo Vašom okolí. Triedením odpadu šetríte planétu pre budúce generácie. Šetriť môžete aj s vodou a obmedzovať jej plytvanie. Šetriť môžete svoje ovzdušie a prostredníctvom moderných led svietidiel ušetríte financie a energiu nie len sebe. Nemusíte sa nazývať ekológom aby ste to všetko robili. Vstúpte si do svedomia a možno sa aj Vy budete nakoniec cítiť oveľa slobodnejšie.

 

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow