24. október 2020. Kvetoslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Svadba na Bali

NextFuture NextFuture NextFuture  25.7.2013 25.7.2013  

Túžite po originálnej svadbe v exotickom raji? Ostrov bohov – Bali ponúka veľké množstvo romantických miest ako stvorených pre unikátne svadobné ceremónie.

 

Ostrov Bali je v rebríčku obľúbenosti svadobných destinácií hneď na druhom mieste po Las Vegas. Namiesto Elvisa v prestrojení vás však na Bali budú čakať neobyčajné zážitky prevoňané miestnou kvetinou čampaka.

Svadobný obrad sa tu obvykle nesie v duchu tradičných tancov. Miestni obyvatelia vás privítajú vo svojich nádherných farebných kostýmoch, a keď sa rozhliadnete okolo seba, uvidíte belostné pláže, azúrovú hladinu a prekrásne ryžové polia.

Svadobné prípravy

Bali ponúka niekoľko možností a rôznych typov svadieb. Záleží len na vás, či chcete mať svadbu v opustenom chráme uprostred džungle, alebo priamo na pláži pod holým nebom. Ako svadobný odev máte na výber hneď niekoľko atypických variantov. Okrem bielych šiat a smokingu, napríklad aj tradičný balijský kostým. Prípadne môžete vstúpiť do manželského zväzku len tak v žabkách a havajskej košeli. Vybrať si môžete aj rôzne typy obradov. Napríklad protestantský svadobný obrad, katolícky obrad alebo jednoducho obrad svetský, čoby slávnostný záväzok. Usporiadať svadbu na Bali nie je už dnes nič zložité.

Pravá indonézska svadba

Ako prežívajú svadbu sami Indonézania? Aj pre nich samotných je to výnimočná a veľká udalosť, mimoriadne náročná na financie. Pozvánku na svadbu musí na ostrove Bali dostať celá rodina, a to bez výnimky. Pričom tamojšie rodiny vôbec nie sú malé. Navyše, ak svadobčania žijú v jednej z mnohopočetných malých dediniek, je nutné pozvať aj susedov pre zachovanie dobrých vzťahov. Svadba je súčasťou jednej veľkej a dlhej ceremónie, ktorá trvá aj niekoľko dní. Ak vstupujú do zväzku manželského dvaja ľudia rozdielneho náboženského vyznania, žena vždy konvertuje na náboženstvo muža.

Rozvodovosť tu zďaleka nie je taká vysoká ako v Európe. Nie div. Rozvod na Bali je, rovnako ako svadba, veľmi drahý a komplikovaný.

Hinduistické tradície

V hinduistickom náboženstve sa povoľuje mnohoženstvo. Mnoho Balijčanov má teda viacero manželiek. Má to však malý háčik – muž musí byť schopný všetky svoje ženy uživiť a postarať sa o ne. Manželky si však nie sú nikdy úplne rovné. Výhradné právo má prvá manželka. Tá má právo rozhodovať o domácnosti a dokonca musí udeliť súhlas s ďalšími sobášmi. Pre nás Európanov je spolužitie členov takýchto rodín nepochopiteľné. Nebolo by to však Bali, aby tam aj nemysliteľné veci nefungovali ako hodinky.

Vhodnou dobou pre svadbu na Bali je obdobie sucha. Najkrajšími mesiacmi sú najmä máj až august. Ak túžite po dobrodružstve a exotike, Bali vám ponúkne neuveriteľné možnosti ako prežiť váš „deň D“. Stačí len začať snívať a plánovať. Na jednom z posledných rajov na zemi totiž nie je nič nemožné. Môžu sa tu naplniť aj vaše najtajnejšie sny.

Zdroj a foto: CK Go2Indonesia

www.bali-indonezia.sk/dovolenka-bali
www.arbutusphotography.com

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow