24. október 2020. Kvetoslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tesla predstavila dostupnejší Model 3, stojí 35 tisíc dolárov

NextFuture NextFuture NextFuture  18.4.2016 18.4.2016  

Spoločnosť Tesla predstavila svoje nové elektrické vozidlo Model 3. Spoločnosť Tesla toto auto označuje za ďalší logický krok svojho „tajného plánu“ a misie, ktorá má viesť k tomu, že svet posunie k udržateľnej energii. Tesla svoje nové auto predstavila 31.marca. V základnej podobe bude stáť 35 000 eur.

 

Model 3 je celkovo štvrtá Tesla, ktorá uzrela svetlo sveta a je to aktuálne jeden z troch modelov, s ktorými sa počíta vo výrobe. Tesla deklaruje, že pri navrhovaní tohto auta myslela na pohodlie pasažierov s tým, že v interiéri je priestor pre päť dospelých osôb. Inžinieri totiž urobili úpravy na prednom panely v interiéri a posunuli predné sedadlá dopredu. Úpravou prešla sklenená strecha, ktorá ponúka pocit otvorenosti. Do interiéru by sa taktiež mal zmestiť surf dlhý sedem stôp, teda viac ako dva metre.  Zaujímavosťou je, že batožinový priestor má Tesla Model 3 aj vpredu a aj vzadu. Zaujímavosťou je, že Model tri nemá prednú masku.

Šéf spoločnosti Elon Musk upozornil, že Tesla chcela dokázať, že elektromobil môže byť rýchly. Už základná verzia Modelu 3 sa dostane z nuly na 60 míľ za hodinu (96 km/h) za šesť sekúnd. Musk však jedným dychom dodal, že automobilka pripravila aj živšie verzie Modelu 3. Nová Tesla má dosahovať dojazd na jedno nabitie na úrovni 215 míľ, čo je približne 350 km. Výrobca tiež upozorňuje, že z hľadiska bezpečnosti dosiahne nová Tesla päť hviezdičiek. Auto je taktiež vybavené systémom autopilota.

Elon Musk počas slávnostného odhalenia načrtol určitú evolúciu v rámci produktového radu automobilky. Prvým modelom tejto automobilky bol model Roadster, ktorý sa začal vyrábať v roku 2008 a jeho výroba trvala do roku 2012. Sám Musk priznal, že tento model mal vysokú cenu a objem výroby nízky. Druhým v poradí bol sedan Model S, tretím vozidlom z dielne firmy Tesla bolo športovo úžitkové auto Model X.

Musk sa poďakoval zákazníkom, ktorí si kúpili Model S a Model X, pretože podľa jeho slov práve oni umožnili vznik predstavovanej novinky. Model 3 má v porovnaní s Roadsterom už mať relatívne nízku cenu a relatívne vysoký objem výroby. Z výrobných liniek sa Model 3 dostane prvýkrát na konci roku 2017. Tesla smeruje k tomu, aby ročne vyrábala 500 tisíc vozidiel. Svoje autá montuje v závode Fremont a batérie bude dodávať fabrika Gigafactory. Ide o druhý najrozsiahlejší závod na svete po závode spoločnosti Boeing v americkom Everette.

Tesla avizuje, že sa bude ďalej rozvíjať v súčasnosti sieť nabíjacích miest tvorí 3 608 supernabíjačiek „Superchargers“ a 3 689 nabíjačiek v rôznych hoteloch či reštauráciách, takzvaných „Destination chargers“. Do konca budúceho roku sa má počet supernaíjačiek dostať na 7 200 a počet „Destination chargers“ stúpne na 15 tisíc. Počet predajných miest po celom svete má stúpnuť z 215 na 441.

Zdroje a foto: Tesla

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow