29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trendová svadba? Hlavne originálne!

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  24.8.2015 24.8.2015  

Svadobné štandardy už akoby prestali platiť. Originalita je práve to, čo spraví zo svadby skutočne deň venovaný dvom ľuďom. Pozvánky, výslužky aj zdobenie sa od tuctovej výroby obracia k handmade tradícii s možnosťou vlastnej realizácie. Či ide o svadbu v kostole, na voľnom priestranstve, alebo v kaštieli, je to predovšetkým o zážitku. O svadbe na mestskom úrade v malej miestnosti nesníva azda už nikto. Pritom svadba snov na lúke s kytičkou púpavy a elegantným prstienkom môže byť vo svojej podstate aj „low costovou“ záležitosťou, na ktorú si ale vždy s radosťou spomeniete.

 

Dôležité je plánovať

Už aj na Slovensku máme novozrekonštruované kaštiele a zámky, ktoré poskytujú možnosť sobáša aj svadobnej hostiny na jednom mieste. Beladice, Oponice, Vígľaš, Bojnice, je to len malý výpočet krásnych miest, kde sa môžete dať zosobášiť s nádychom rozprávky. Priestory majú však jeden háčik. Závisí, samozrejme, od veľkosti svadby, dňa aj počtu ubytovaných hostí, ale na peknú a veľkú svadbu v sobotu je potrebná rezervácia minimálne rok dopredu. Ak sa plánujete sobášiť už budúci mesiac, je viac ako isté, že to bude už viac formalita ako nezabudnuteľná udalosť s čarokrásnym prostredím. S rezervovaním priestorov aj prípadného ubytovania je dobré obrátiť sa priamo na správcu alebo svadobnú agentúru.

Svadobná fotografia si vyžaduje čas aj nápad

Keď sa svadobné zhromaždenie rozíde, ako spomienka na krásny večer ostanú obrúčky a svadobné fotografie. Súčasným trendom už nie ja fotenie desiatok záberov dokumentaristickým štýlom. V poslednom období sa udomácnil trend vyrobiť fotografie ako seriál lásky. S fotografom je dobré termín na fotenie dohodnúť aj v iný ako svadobný deň. Pokojne aj po svadbe. Vydať sa na miesta, ktoré sú vám blízke, kde sa začala láska, fotiť fotky s príbehom od prvej pusy až pred oltár. Veľkým hitom je momentálne aj filmovanie a fotografovanie svadieb pomocou fotodronu.

Šperky stratili prečačkanosť

Rok 2015 sa v oblasti šperkov nesie v jednoduchých líniách. Obrúčkam dominujú čisté krúžky, zvyčajne s gravírovaním mien a dátumu svadby. Hitom je tiež ozdobovať obrúčky diamantom, prípadne zirkónmi. Najmä ženy čoraz viac obľubujú aj šperkový set, ktorý obsahuje aj ďalšiu ozdobu, prívesok, brošňu či náušnice v rovnakom štýle ako je obrúčka. Tieto šperky potom pripomínajú svadobný deň omnoho intenzívnejšie a sú krásnou jednotnou ozdobou nevesty, no slúžia aj dlho po svadobnom obrade.

Luxus obyčajnosti

Šperky sú neodmysliteľnou súčasťou svadobného dňa a ich jednoduchosť kopíruje aj štýl svadobných šiat. Letí jemný vintage štýl, ale „in“ sú aj hipsterské úlety vo forme balerínok pre dámy a plátených tenisiek k obleku pre pánov. Ide o alternatívnejší štýl pre odvážnejšie dvojice. Biela farba šiat prestáva byť nevyhnutnou záležitosťou. Nie je nič nezvyčajné vidieť nevestu so ženíchom vo farebných kombináciách s moderným zdobením. Svadobná kytica sa zvyčajne ladí k oblečeniu nevesty. Na vrchole obľúbenosti sú najmä kytice z poľných kvetov, lúčne kvietky a sezónne rastlinky. Nedajú sa síce tak dobre usušiť ako napríklad ruže, ale určite nepôsobia o nič menej krásne a sú rozhodne viac originálne ako kytička z bielych ružičiek.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow